ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 25, 2006 - Fórum téma

Megszeretném tanulni a PHP-t !!

Free · 2006. Aug. 25. (P), 22.50
Sziasztok !
Megszeretném tanulni a PHP-t , de internetről nem nagyon sikerül, ha valaki tudna segiten vegyen fel MSN-re gergokova##kukac##msn.com vagy esetleg egy olyan oldalt tudna ajálani ahol nagyon könyen meglehetne tanulni.
 

Weblabor kereső nem eredményez találatot

vbence · 2006. Aug. 25. (P), 21.43
Minden megadott szóra keresés, minden tartalomban, de miért nincs találat?

Korábban is feltűnt, hogy nem igazán használható a Weblabor keresője. De mi lehet az oka? Egy saját fórumtémát - http://weblabor.hu/forumok/temak/14822 - szerettem volna megtalálni, és a "flwor" kulcsszóval próbálkoztam, de a keresés nem eredményezett találatot: http://weblabor.hu/kereses?s=FLWOR

A figyelő nagyon ügyes dolog, de néha hendi lenne a kereső emellett is.
 

Footer, az oldal alján kevés taralom esetén is

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 19.09
Sziasztok!

Hogy tudom megoldani, hogy a "footer" divem mindig az oldal alján legyen (bottom: 0), ha nincs elég tartalom is? Ha pedig sok a tartalom, akkor is?

Eddig vagy úgy sikerült megoldanom, hogy mindig a tartalom után van (ha pár soros az oldal, akkor is), vagy pedig ha sok a tartalom, akkor a szöveg előtt van, ráadásul görgetéskor se mozdul.

Köszönöm a segítséget
 

Onclick PHP-ben?

rebound · 2006. Aug. 25. (P), 17.42
Szeretnék php-ben létrehozni egy olyan onclick-et, amre ha rákattintok akkor egy szöveg ami mellete van megváltozzon, tehát pl: kiírja hogy Eddig 10-en kattintottak erre a gombra.És ha rákattintok 11-et ír ki, is így nő... Viszont amikor rákattintok eltűnik a gomb és sak fél óra után jön elő.
Ez az elképzelésem van viszont nekem túl bonyolult megírni. Légyszives segítsetek hogyan kezdjem el, vagy milyen fügvénnyel tudnám megoldani.
 

Felnőtt fotóportálhoz tesztelőket keresek

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 16.40
Sziasztok!

A következő munkámról kérnék véleményt. Felnőtt téma, úgyhogy kiskorúak inkább
ne alkossanak véleményt:)
Még nincs teljesen kész és nem is a végső helyén van, de már csak kisebb simítások vannak
hátra, és bedobom a mélyvízbe.
Nem vagyok rá túl büszke, de hát muszáj volt elvállalnom, mert éppen nem volt más munkám és gyakorlásnak sem volt utolsó.
Tartozik hozzá egy adminisztrációs felület is, képfeltöltés, moderálás, stb...
Első "fizetős" munkám, amúgy a harmadik.
Tehát az erkölcsi részét inkább hagyjuk és csak a webfejlesztés oldaláról közelítve szeretném kikérni a véleményeteket. Nagyon örülnék minden feltárt hibának és hiányosságnak.

fotogarancia.hu/fg

Felhasználónév: teszt
Jelszó: teszt
 

AJAX hozzáférés megtagadva hiba

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 14.56
Üdvözlet mindenkinek!
Biztos vagyok benne hoyg valami nagyon egyszerű hibát vétettem de nem tudok rájönni, hogy mi az. Az xhtml oldalam fejlécéban van egy JavaScript:
function getXMLHTTPRequest()
{
var request = false;
try
{
request = new XMLHttpRequest(); /* e.g. Firefox */
}
catch(err1)
{
try
{
vrequest = new ActiveXObject("Msxml2.XMLHTTP");
/* some versions IE */
}
catch(err2)
{
try
{
request = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
/* some versions IE */
}
catch(err3)
{
request = false;
}
}
}
return request;
}

ajax = getXMLHTTPRequest();

function loadPage(fileName) {
ajax.open("GET", "teszt.html", true);
ajax.onreadystatechange = loaded;
ajax.send(null);
}

function loaded() {
if(ajax.readyState  == 4) {
if(ajax.status == 200) {
document.getElementById('doboz').innerHTML = ajax.responseText;
}
}
}
És az egyik <a> tagben meghívom így:
<a id="fooldal" title="Főoldal" class="internal" onClick="loadPage('fooldal')">Főoldal</a>
(Tudom a paramétert egyelőre nem használom). Mikor rákattintok a linkre, akkor az IE Access Denies hibát jelez az ajax.open sorban. Nem tudom mire vélni :( A segítséget előre is köszönöm.
 

MD5 utkozes fajl feltolteskor

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 14.44
Fajlokat akarok feltolteni egy folderbe a szerveren.
Egyedi MD5 hasht akarok letrehozni minden fajlnak, ezek a hashok nem utkozhetnek soha!

Letrehoztam a kovetkezot, hogy tudjam szimulalni a dolgot:

   for( $i = 0; $i < 5; $i++ )
       echo 'Time: '.time().' ID: '.substr(md5(uniqid(time())), 0, 10)."\n<br />";
A kovetkezot eredmenyt kapom:

Time: 1156509593 ID: d52b34af94
Time: 1156509593 ID: 80f3b4ceef
Time: 1156509593 ID: f293dd93a4
Time: 1156509593 ID: c9133e1485
Time: 1156509593 ID: 3763b3796c 
Eddig minden ok. De ez meg nem akadalyoza meg az utkozest. Kicsi a valoszinuseg de elofordulhat, hogy egyforma MD5 alakul ki, adok meg egy peldat:

   for( $i = 0; $i < 5; $i++ )
       echo 'Time: '.time().' ID: '.substr(md5(uniqid(time())), 0, 1)."\n<br />";
Most bekovetkezett az utkozes:

Time: 1156509712 ID: 3
Time: 1156509712 ID: 8
Time: 1156509712 ID: 5
Time: 1156509712 ID: 9
Time: 1156509712 ID: 5 
10 karakteres MD5 hashnal kicsi az esely de megtortenhet. Ha ez pedig megtortenik mit lehet csinalni ?

Van valami lehetoseg, hogy amikor bekovetkezik az utkozes, az egyik MD5 hasht neveze at es rakjon mele valami karaktereket?

Koszonom !
 

tableless szépségverseny

rrd · 2006. Aug. 25. (P), 10.14
Ötletgyűjtés, és saját szerzeményekkel való büszkélkedés céljából várok ide tableless oldal linkeket, amelyek szépségükkel, vagy valamilyen trükkös, szokatlan css megoldásukkal többek mint a többiek. :)

Itt az első kettő, saját szerzemények:
http://kivagyok.hu
http://krisnavolgy.hu