ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 4, 2006 - Fórum téma

mySQL adatok listazasa tobb oldalon

Anonymous · 2006. Aug. 4. (P), 21.46
Van egy mysql tabla.
A tabla regisztralt felhasznalokat tartalmaz. Jelenleg 15 regisztralt felhasznalo van a tablaban.

Ezeket az adatokat megjelenitem egy lapon egy ciklust hasznalva.
Szeretnem ha a lapon csak 5 felhasznalo lenne kilistazva, a masik lapon megint 5 es a harmadik lapon ujbol 5.

Valami olyasmit szeretnek mint a Google kereso, amikor sok oldalt talal a lapok legyenek felosztva.

Talaltam egy doksit, elolvastam es megcsinaltam amit ir:

http://www.webpronews.com/expertarticles/expertarticles/wpn-62-20060620PHPPaginationwithMySQL.html

Mukodik a dolog, csak egy problema van.

Peldaul az elso lap szama "1" akkor is megjelenik ha kisebb vagy egyenlo a felhasznalok szama mint 5.

Szeretnem ha csak akkor jelenne meg az oldal szamok ha tobb mint 5 felhasznalo van hozzaadva az adatbazishoz. Tegyuk fel, hogy a 15 felhasznalobol kitorlok 10-et.

Ha valaki bele tudna nezni a kodba amit a fenti linken van es van otlete kerem segitsen.

Adok egy egyszerubb peldat ha nem ertitek amit leirtam :
A kov lapon van 3 sor: http://www.phplabs.com/articles/products.php

Nem szeretnem azt kilistazni, hogy 1 2 3 4 csak akkor ha tobb mint 5 sor van.

Koszonom !
 

Oldalszélesség JAVA-ban

kami80 · 2006. Aug. 4. (P), 15.53
Sziasztok!

Java script-ben szeretném lekérdezni az éppen megnyitott internet böngésző oldalszélességét. (egy menü pozicionálásához kell, hogy minden felbontáson középre tudjam rendezni).
Tehát valami parancsra lenne szükségem, amely eredményül a felhasználó által használt internet böngésző oldalszélességét adja eredményül.

Totál kezdő vagyok ha lehet, akkor szájbarágósan. :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kálmán
 

Weboldal letöltése PHP-ből

Anonymous · 2006. Aug. 4. (P), 12.50
Sziasztok!

Hogyan lehet php-ban egy adott oldal tartalmát beolvasni?
Kellene nekem egy funkció aminek megadom pl. hogy "www.weblabor.hu" és visszatér a html kóddal.
(Találtam egy HTTP_GET függvényt, de nem működik - talán ez nem is arra való).

kösz
Robi
 

SMS messaging server - wall

konoko · 2006. Aug. 4. (P), 12.38
Ha valakinek van valami jó ötlete hogy milyen progival lehetne egy SMS messaging servert össze heggeszteni akkor megtudja velem osztani? Webesre szeretném majd megvalósítani az egészet.
Előre is köszi
 

Beléptető rendszer MySQL nélkül

Anonymous · 2006. Aug. 4. (P), 12.07
Hello!
Mint a címből is kiderül egy olyan beléptető rendszert szeretnék az oldalamra amihez nem szükséges MySQL (ez csak azért fontos mert egyáltalán nem értek hozzá)
És ha ez a beléptető már megvan, ugye kéri a felhasználónevet, jelszót. Ha nincs még valamelyik látogatónak felhasználóneve akkor rendesen lehetne regisztrálni, és ha már valakinek user-neve, de elfelejtette a jelszót, akkor erre is lehetne egy megoldás.
Illetve még az lenne a kérdésem, hogy ha ez már megvan, akkor azt hogy lehet megoldani, hogy bizonyos oldalak csak akkor legyenek láthatóak, ha már bejelentkeztünk.
Válaszotokat előre is köszönöm, bzoltan
 

PostgreSQL-ben ékezet-érzéketlen query lehetséges?

Anonymous · 2006. Aug. 4. (P), 11.56
MySQL-ben az ékezetek és a kis/nagybetűk nem szükségszerűen jelentenek különbséget a WHERE-ben.

Van erre lehetőség PostgreSQL-ben? Ha igen, hogyan?
 

Kapott header-ek megtekintése?

KergeKacsa · 2006. Aug. 4. (P), 11.11
Sziasztok!

Hogy lehet azt megnézni, hogy egy adott webcím milyen header-t küld ki? (Pl. 301-et vagy akármit. Azt ugye észrevesszük, ha Location-t kiküldi, de hogy az 301, esetleg 404 vagy mi, azt nem tudhatjuk.)

Tud valaki megoldást erre? (Biztosan angyon egyszerű, de nincs ötletem. :))