ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 9, 2006 - Fórum téma

Több oldal nyomtatása print CSS-sel

Anonymous · 2006. Aug. 9. (Sze), 14.35
helo

print csst használok de mindig csak egy oldalt nyomtat...
pedig több a tartalom.
mi lehet a hiba?

kösz
 

felfelé nyíló CSS menü

Anonymous · 2006. Aug. 9. (Sze), 13.20
Sziasztok!

Olyan CSS menüt keresnék, ami felfelé nyílik. A neten találtam egy csomót, de mindegyik lefelé nyílik. Csak érdekelne, hogy van-e kész megoldás, példa vagy nincs - sajnos nekem nem sikerült találni. Köszi előre is!
 

JOIN: fájl-letöltés táblákra ott is, ahol nincs letöltés

Anonymous · 2006. Aug. 9. (Sze), 13.16
Hali!

Van két táblám:

files_download

|downid|fileid|userid|
|--------------------|
|  1   |  5   |  12  |
----------------------
|  2   |  5   |  3   |
----------------------
|  3   |  5   |  4   |
----------------------

files

|fileid|filename |filesrc   |uploaduser|active|
|---------------------------------------------|
|  5   |Track    | track.mp3|  23      |  1   |
-----------------------------------------------
|  6   |Track2   |track2.mp3|  15      |  1   |
-----------------------------------------------

stb..

Szeretném lekérdezni a fileokat, méghozzá a letöltés száma szerinti csökkenő sorrendben úgy, hogy kerüljenek bele azon file-ok is (0 letöltés számmal) amiket még nem töltöttek le egyáltalán. Próbálkoztam JOIN-okkal de nem azt kaptam amit szerettem volna. Tudtok esetleg segíteni? Valószynüleg nem bonyolult, de rajtam kifogott.

köszi
 

Textarea - maximum karakter szám JS-sel

Anonymous · 2006. Aug. 9. (Sze), 13.15
Helo,

van egy üzenetküldő formom, egy textarea...
szeretnék karakter limitátlást, ha ezt túllépi
a felhasználó, felugrik egy alert.
Persze csak submitnál, nem íráskor, bár az se lenne rossz.

probáltam ezt a maxlenth paraméter is de az nem elég.
Szoval OnSubmitnál vizsgálom a mezőt a köv js-el:

if (document.form.textarea.value.length > 1000) {
 alert('Túl hosszú szöveg!');
 document.form.textarea.focus();
 return=false;
}
de nem jön alert ha hosszabb a szöveg.

Más megoldás?
 

Csak a saját üzeneteket lehessen elolvasni

Anonymous · 2006. Aug. 9. (Sze), 11.53
Van egy PHP lap.
A lapon megjelenik az osszes privat uzenet amit a felhasznalo kap. Egy Yahoo vagy Gmail imboxhoz hasonlo lap.

From    |     Subject     
========================
admin         hello       
andras        uzenet      
A mysql tabla amelyben ezek tarolva vannak:

id  |  from  |   uid   |   message  |
1   | admin  |    3    |   hello... | 
2   | andras |    3    |   egy uz.. |
id = az uzenett szama. uid a felhasznalo szama amelynek kuldve lett az uzenet.

Jelenleg en vagyok a 3-as szamu felhasznlo, ezert erkezett kett uzenett.

Visszaterek a PHP lapra. Szeretnem elolvasni azt az uzenet amit "admin"-tol kaptam. Rakatintok az "admin nevre" es a kov linkre kuldom a browszert.

"http://mydomain.com/readmsg.php?do=showpm&message=1"

A kovetkzo if-el elenorzom ezt:

if ($_REQUEST['do'] == 'showpm') {
print "ok";
}
A gond az, hogy barmilyen felhasznalo aki azonositja magat a login.php lapon keresztul es beadja a kovetkezo linket:

"http://mydomain.com/readmsg.php?do=showpm&message=1" elolvashatja azt az uzenettet amely csak nekem volt kuldve.

Meg lehet ezt a problemat oldani ? Varok barmilyen segitseget. Kezdo vagyok.

Koszonom !
 

HTML űrlap működhet e-mailben?

Attus · 2006. Aug. 9. (Sze), 11.36
Helló!

Eddig csak olvastam a fórumokat, most kérdeznék is. Lehet, hogy hülyeség, mert nem találtam rá semmit, sehol.
Egy ügyfelem mindenképpen levelezés keretében szeretne elintézni mindent. PL. ez a kérése:
Lehetôleg egy olyan valami mailt kell kapjon, ahol kiválaszthatja idôpontot megjelölve dátum szerint, hogy a következô hét hétfôi, keddi vagy szerdai napjának délelôttjén kíván velem találkozni. Név, helyszín és telefonszám megadása kelljen. Mindenképpen kell egy kis rész ahova bármilyen egyéb üzenetet tud írni!!!

Meg van még más is, de azok is hasonlóak.

Szóval lehetséges-e HTML-levélben űrlapot (form) küldeni úgy, hogy az ténylegesen működjék is, azaz pl. az alján az "OK" gombra (<input type = 'submit' />) az adatok az action-nál megadott címre eljussanak?

Vagy egyszerűsítsem le a feladványt egy szöveges e-mailre, amit simán szövegesen megkap a megrendelőm.

Köszi!
 

Blogrmarkba küldöm az összes RSS találatomat(?)

Jano · 2006. Aug. 9. (Sze), 11.00
Egy ALA cikk blogmarkja kapcsán vetődött fel a kérdés, hogy vajon szükség van-e arra, hogy egy másik web fejlesztéssel foglalkozó oldal (szinte) minden cikke bekerüljön-e a Weblabor blogmarkjai közé.

Az én véleményem, hogy erre nincs szükség azon nagy oldalak esetében ami valószínűleg ugyis minden olvasónak be van bookmarkolva, RSS-be rakva, mert így a blogmarkok csak egyszerű RSS aggregátorra silányulnak a válogatot, valóban érdekes linkek helyett.

Ti mit gondoltok?
 

CSS div szélessége IE-ben és Mozillában különböző

Anonymous · 2006. Aug. 9. (Sze), 08.58
Sziasztok!

Mostanság kezdtem tisztán CSS oldalak építgetésével foglalkozni. Korábban még táblázatban helyeztem el az oldalakat, de pl. a menüket már CSS-sel formáztam. Nos ezen menük az IE-ben cella, vagy lap szélességűek, Mozillában valamiért rövidebbek a gombok mint a megadott with-ek, ezért nem töltik ki a renelkezésre álló heyet. www.dewalt-ipariszerszamok.hu a css lap pedig: www.dewalt-ipariszerszamok.hu/dewalt.css
Mi éehet a gond? Előre is köszi!

H Zoli!