ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2012 - Fórum téma

május 24

PHPandMYSQL login

AZ ismeretlen · 2012. Május. 24. (Cs), 13.49
Sooory a téma címe miatt!(és a besorolása miatt is!)
Hali!
hogyan tudom előírni azt , hogy ne tudjon az ember bejelentkezés nélkül bizonyos oldalakon lépegetni?
őszintén 1DB felhasználó név és jelszó párosom van (ennyi kell)...

sessionnal próbálkozok sikertelenül.
a session valamiért nekem mindig olyan idegennek tűnik ezért most a sütikre szeretnék rátérni.(ha valaki meg győz afelől , hogy a session biztonságosabb mint a süti akkor megfontolom a visszatérést.)

a sessionnál ez a hibaüzenet fogad:(google chrome)

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /web/free/4/valami-d623aee34c78634331bb9ac524478a73/pages/admin/page1.php:1) in /pages/admin/page1.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /web/free/4/valami-d623aee34c78634331bb9ac524478a73/pages/admin/page1.php:1) in /pages/admin/page1.php on line 2

most telepítem a firefoxot, hogy nyomon tudjam követni a sütik alakulását (chormnál még nem jöttem rá , hogy hogyan kell!)

kérdés újra:(ez a fontos)
Hogyan tudom előírni azt , hogy ne tudjon az ember bejelentkezés nélkül bizonyos oldalakon lépegetni?

Előre is köszönöm a hozzáértő szakemberek építőjellegű válaszai!

AZ ISMERETLEN.....
 

május 23

node.js hol érdemes elkezdeni

inf · 2012. Május. 23. (Sze), 21.09
Sziasztok!

A téma címe mindent elmond szerintem :D
A gyengébbek kedvéért: arra vagyok kíváncsi, hogy node.js-t milyen segédanyagokkal érdemes elkezdeni. Amit eddig néztem az az IDE; a Cloud9-et ajánlják hozzá. Ha van bármi egyéb ötletetek, linketek, vagy ilyesmi, akkor írjatok bátran! :-)
 

Method overloading (JavaScript)

Karvaly84 · 2012. Május. 23. (Sze), 15.29
Helló guruk!

Párszor esett már szó Weblaboron az overloading-ról a JavaScript vonatkozásában, de nem beszéltük teljességgel a dolgot. Szeretném bővíteni a repertoáromat a rugalmasság érdekében, és érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok a kérdésben.

Több egyszerűbb megvalósítást láttam már, ahol csupán a paraméter szám alapján lett implementálva a dolog, vagy éppen a natív typeof-ra alapozva.

Az instanceof köztudott, hogy nem ugyan azt adja vissza minden esetben IE alatt mint más böngészőkben, pl. a Window vagy a Node objektumok esetében, viszont mégis jó lenne túl menni a typeof képességein.

Van egy két ötletem, de nem tudom meddig érdemes elmenni a megvalósításban. Aki ráér, kifejthetné gondolatait a témával kapcsolatban.
 

Online web security audit szolgáltatást keresek

Wabbitseason · 2012. Május. 23. (Sze), 14.22
Fontolgatom, hogy a webes kísérletezgetéseimet VPS-en intézném. Az nem okoz problémát, hogy saját gépen vagy belső hálózaton működő domaint konfiguráljak, de nincs igazán gyakorlatom az éles környezetbeni weblapműködtetésben.

Olyan online megrendelhető szolgáltatást keresek, ahol az interneten publikusan elérhető domaint megadva (nyilván a tulajdonjog bizonyítását követően, mondjuk a Google Analyticshez hasonlóan valamiféle random nevű file feltöltésével) kapnék egy audit jelentést az esetleges támadhatósági felületekről, lehetőleg a "befoltozáshoz" használható útmutatással.

Tudtok ilyen szolgáltatást ajánlani?
 

május 23

GWT/Javascript ablakban rendelkezésre álló terület kiszámítása

zamek42 · 2012. Május. 22. (K), 22.06
hello,

Gwt alatt szeretném megtudni, hogy egy ablakban mekkora a rendelkezésre álló munkaterület nagysága, mivel svg-t megjelenítve benne, ki tudnám használni a teljes területet.

Oracle kapcsolat tesztelése

antimgs · 2012. Május. 22. (K), 20.33
Sziasztok
A segítségeteket kérem egy Oracle adatbázis és egy 64-bites debian közötti adatbáziskapcsolat tesztelésére.
Az sqlplus parancs után kér nevet és jelszót, de nem kér portot, szervert,adatbázisnevet.
Egy egyszrű select kiadásáig kellene eljutnom (parancssorból vagy egy egyszerű php scriptből az mindegy volna a lényeg, hogy lássam, hogy működik).
A wines gépen simán létrejön a kapcsolat, de a parancssoros szintaktika még nem megy.
A kapcsolat adatait a tnsnames.ora fájlból ki tudom venni egy másik gépen.
A segítséget Köszönöm!
 

Trágár szürő

sziszka95 · 2012. Május. 22. (K), 19.17
Elkezdtem csinálni egy honlapot "Fórum" és,ha valaki kiír valami kérdést vagy,ha válaszol valaki a meglévő kérdésre,hogy tudom azt megcsinálni,hogy előtte le ellenőrizze a szavakat és,ha fent akad ezen a szűrön akkor ki írjon egy hiba üzenetet?!
A hiba szöveget azt még megtudom oldani,de a többit nem nagyon valami tipp?
hogyan ellenőrizem a szavakat nem vagyok vele tisztába esetleg valami váltózóba mentsem el a nem kívánatos szavakat és akkor ha ezek a szavak szerepelnek akkor írja ki a hibát?
vagy hogy?????
"Nem kell kódrészlet"
 

CKEditor - drag and drop

asam9 · 2012. Május. 22. (K), 12.57
Sziasztok,

Adott egy CKEditor (3.6.2-os verzió), amibe szeretnék kívülről linket behúzni (drag and drop) úgy, hogy a href attribútum értéke ne módosuljon.
Firefox alatt megtörténik a beszúrás, de relatív elérésből abszolút elérés lesz, IE pedig nem is engedi, hogy belehúzzam a linket a CKEditor-ba, tehát böngészőtől is függ sajnos, hogy hogyan kezeli ezt a dolgot.
Néztem a doksit, de nem találtam megoldást, ha valakinek van rá ötlete, előre is köszi!
 

május 21

Facebook megosztás egyszercsak elromlott

EdgarPE · 2012. Május. 21. (H), 20.46
Furcsa gondom van. Az egyik siteon van facebook megosztás, ami eddig tökéletesen működott. Azonban egyszer csak a facebook nem látja jól a cikkeket, ha megpróbálunk megosztani valamit (akár adminként akár független usernként) csak az url-t mutatja, a hír címét és képét nem.

És most jön a csavar: ha beírom a hír címét a facebook debuggerbe (http://developers.facebook.com/tools/debug) akkor ott szépen látja a címet, képet, mindent. Sőt ezek után, ezt és csakis ezt az url-t meg lehet rendesen osztani.

Mi lehet ez, tapasztalt már valaki hasonlót? Hajlok rá hogy a cukorhegyék az ipo és az esküvő között félúton elszúrtak valamit :) De az is lehet, hogy nálunk van a hiba. Több szem többet lát, hátha ti kapásból kiszúrjátok mi a gond.

Update: az lemaradt, hogy az f1vilag.hu-ról van szó
 

Cookie-kezelés jqueryvel

Creative · 2012. Május. 21. (H), 11.47
Üdv.

Egy viszonylag egyszerű akadályba ütköztem, ám mégse tudok továbblépni rajta...
Adva vagyon egy oldal, melyen lista-szerűen linkek helyezkednek el, s ezekre kattintva cookie-t hozna létre jQuery segítségével az oldal. Működésileg úgy történik, hogy a kattintott elem ID attribútumát (ez a kattintott oldal url s title párosa) tömbösítem, majd cookie-t generálok belőle.
Továbbá: Lekérem a kattintott oldalak, tehát a létrejött cookiek információit, de abból egyszerre csak 7 darabot (ugye elvileg 20 cookie/domain amit képes a rendszer használni), s ezt egy divbe iratom. Elévülési idő alapból 1 nap.

A probléma ott jelentkezik, hogy a kódom minden kattintáskor létrehozza a kívánt nevű (pagetitle) cookiet a megfelelő url-el mint érték, ám nem tudom lekérdezni, milyen cookiek léteznek már erre a domainre, vagy pathre.