ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2012 - Fórum téma

május 14

Mit jelent - skálázható weblkalmazás

ufo2012 · 2012. Május. 14. (H), 09.26
Sziasztok !

Olvastam egy álláshirdetésben, hogy
"scalable (méretezhető) web application developing"
Ez mit jelent pontosan ?
Mi az ami skálázható/méretezhető ?
Én ilyenekre gondolok :
- Egy adatbázisban egy tábla skálázható, ha logikusan van felépítva és bővíthető a tábla új mezőkkel.
- egy cset modul skálázható, ha érthetően van megírva a forráskód és efelkínál egyéb lehetőségeket is, mint amilyen a kész alkalmazás…; pl: az háttérszín megváltoztatása a forráskódból, úgy hogy egy színeket tartalmazó tömb másik elemét adom meg háttérszínnek. Vagy bővítem a szleng szavakat tartalmazó tömböt új szlengekkel - amiket nem engedek megjeleníteni az oldalon.
- vagy nem tudom ...

:) el tudná valaki ezt magyarázni ?
 

május 12

képfeltöltő,

almasiweb · 2012. Május. 12. (Szo), 21.12
Üdv!
Csináltunk suliba egy kép feltöltőt használnám is a weblabomon jól működik csak egy apróság van, hogy lehet azt kivédeni hogy ha én felrakok egy képet akkor azt más ugyanazzal a fájl névvel,ne tudjon felrakni (így ne tudja az ő képit cserélni)?
<html>
<body bgcolor="336699"><font color="ffffff">
<form  method="POST" enctype="multipart/form-data">

<input type="file" name="kep" />
<input type="Submit" name="submit" value="Feltöltés">

</form>

<?php

function removeaccent($str){
    $search  = array("á", "é", "í", "ó", "ö", "ő", "ú", "ü", "ű", " ");
    $replace = array("a", "e", "i", "o", "o", "o", "u", "u", "u", "_");
    return str_replace($search, $replace, $str);
}

$types = array("jpg", "jpeg", "gif", "png");    // engedélyezett kiterjesztések
$maxsize = 3145728;                             // maximális méret (1 MB)1048576
$target = "upload";                      	// végleges hely
// feltöltés ellenőrzése
if ($_FILES["kep"]["name"] == ""){
    print "Nem töltöttél fel képet!";
	echo('<br>');
}
else{
    $upload = true;
    $name = removeaccent($_FILES["kep"]["name"]);
    // kiterjesztés ellenőrzése
    $ext = strtolower(array_pop(explode(".", $name)));
    if (!in_array($ext, $types)){
        print "Csak kép tölthető fel!";
        $upload = false;
    }
    // méret ellenőrzése
    if ($_FILES["kep"]["size"] > $maxsize){
        print "Túl nagy a fájl mérete!";
        $upload = false;
    }
    // áthelyezés
    if ($upload){
        move_uploaded_file($_FILES["kep"]["tmp_name"], $target."/".$name);
    }
}
print("Név: ").($name).('<br>');
print("Méret: ").($_FILES[kep][size]).('<br>');
print("Típus: ").($_FILES[kep][type]).('<br>');

echo("<a href=$target/$name><input type=button value=Megtekint></a>");

?>
</font></body></html>
Köszönöm előre is!
 

Weblap értékesítési csatornák

molnigee · 2012. Május. 12. (Szo), 11.54
Megbíztak egy weboldal eladásával, de nem igazán találok a neten semmilyen értékesítési csatornát, egy oldalt ami ezzel foglalkozik.
Jobban mondva találtam kettőt, de nem igazán tűnnek komoly oldalnak, ahonnan valóban esélyes hogy vevő érkezzen.

Tehát hogyan és hol lehet meghirdetni egy oldalt eladásra?
 

május 11

jQuery Uplodify nem tölt fel pdf-et

Totti 1986 · 2012. Május. 11. (P), 17.12
Sziasztok!

Használt már valaki Uploadify-t?
Én most szedtem le a 3.1-es verziót, hogy szépen nézzen ki a fájlfeltöltés, de nem működik pdf-re se meg txt-re se.

A meghívásnál be lehet állítani, hogy mit lehessen kiválastani, de hiába állítom be a pdf-et, megjelenik a tallózás ablakban, leokézom, végigmegy a progressbar, de a mappában nem jelenik meg.
Képfájlokkal semmi gond, azokat feltölti.

A kód, amivel meghívom, így néz ki:
	$("#fileUpload1").uploadify({
		'fileTypeDesc' : 'Pdf Files',
		'fileTypeExts' : '*.pdf',
		'buttonText' : 'Fájl feltöltése',
		'multi' : false,
		'height' : 30,
		'swf' : 'uploadify.swf',
		'uploader' : 'uploadify.php',
		'width' : 100,
		'onUploadComplete' : function(file) {
			$('#fileCompleted1').removeClass('dsn').find('.filename').html('Fájl: ' + file.name).parent().next().val('/uploadify/' + file.name);
        } 
	});
Köszi
 

Enter helyett <br /> tag

Freddy88 · 2012. Május. 11. (P), 16.39
Sziasztok,

azt szeretném megoldani, hogy egy tzextareaban, ha beírok egy szöveget és elküldöm, akkor úgy írja be az adatbázisba, hogy a lenyomott enterek (sortörés) helyett <br /> tageket írjon.

Valamilyen repleace megoldáson gondolkozom, de az a baj, hogy nem tudom mit kellene lecserélni.
 

ie7, ie9 probléma

Creative · 2012. Május. 11. (P), 12.38
Üdv :)

Ismét én.. adva vagyon egy galéria, ami lightboxos és normálisan működik. Kivéve ie7-ben... A szisztematika hogy li elemeken belül a-tag, amiben img tag mutatja a thumbnailt, ez eddig oké is. De ie7 alatt nem törik új sorba. Hiába wrappolom, nem segít rajta. A másik probléma ugyanitt, hogy van alatta egy lábléc-menü is, ami viszont ie7 -ben jól működik, de ie9 -ben megnyúlik jó 20 px-el szélesebbre :S ie bugokban nem vagyok anynira profi de ha valaki segítséget tudna ebben nyújtani ^^ (bár lefogadom egy jófajta borban, hogy Poetro lesz az első hozzászóló és a helyes megoldás postolója is ^^)

C.
 

Mysql datetime probléma

iddqd · 2012. Május. 11. (P), 11.20
Sziasztok!
Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene, mert a hajam kihullik lassan!
Van egy űrlapmezőm amibe automatikusan szeretném kiíratni az aktuális dátumot és időt( php ). Ezt date("Y-m-d h:m:s") -el teszem, ezt ,ha nem kell változtatni, akkor így szeretném küldeni a db -be, egy datetime típusú cellába. Na de ezt, csak én szeretném, útközben ez invalid lesz valószínűleg ergo, 0000-00-00 00:00:00 -át kapok. Azért nem értem, mert ha változtatok, pl: dátumot és átírom, akkor minden gond nélkül menti. Pedig mindkét esetben string és mindkét esetben ugyan az az alakja.
Valószínűleg én vagyok sügér de nem találok semmit ami megoldja.
Köszi
 

május 10

flexi-background probléma

Creative · 2012. Május. 10. (Cs), 20.32
Üdv ^^

Rendhagyó és SOS kérdésem lenne tanult kollegákhoz. Adva vagyon egy wrapper div, mely a body szélességének 85% -a állandóan, így mikor összetolom a böngészőt, az oldalméretek is csökkennek. Adva vagyon egy js, ami a háttér állandóan változó méretű, dinamikus hátteréről szól, s működik is! /http://kimili.com/journal/the-flexible-scalable-background-image-redux/
Azonban alapból túlnagyítja a képet, középre igazítja akármit csinálok és nem tudok rájönni 3 napja, mi lehet a probléma :s Az ő example fájljait is leszedtem, azon is próbáltam, ugyanúgy nem hajlandó menni :s Csak szeretném ha balra lenne igazítva top left, és az eredeti méreténél NE nagítson túl.
Valaki már találkozott eme problémával, esetleg tud jól működő alternatívát?

C.
 

május 9

Form select/radio adatok visszaküldése adatbázisból

iddqd · 2012. Május. 9. (Sze), 14.16
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, milyen módszerrel érdemes vissza adni egy form-ba a radio, illetve a select mezőim adatait?
Adva van egy, cikkek bevitelére szolgáló űrlapom, a szerkesztésre is ezt használom ezért ekkor kitöltve kapom vissza logikusan és szeretném, ha a select mező és a radio gomb is a megfelelő opciót adná vissza. Ezt jelenleg úgy oldottam meg, hogy adott esetben kiíratok egy "selected" -et, illetve egy "checked" -et.
<input type="radio" id="live" name="status" value="live" 
<?php if ( $articles['status'] === 'live') :?>
<?php echo "checked"?>
<?php endif;?> /> // input vége  
Egyéb ötlet, módszer ezen kívül esetleg?
Köszönöm üdv!
 

Felugró ablakok kezelése

therest · 2012. Május. 9. (Sze), 12.36
Sziasztok!

Ha tudom egy popup ablak id-jét (amelyiket a window.open-nek megadtam paraméterül), akkor valahogy el tudom érni, miután elvesztem a rá mutató változómat? Mert a felhasználó frissíti a főablakot, vagy elnavigál máshova, majd visszatér. Azaz újra legyen egy változóm, ami rá mutat. Az nem megoldás, hogy újratöltöm a tartalmát, mert fontos, hogy az ablakban esetlegesen (de nem biztosan) futó flash alkalmazást ne bántsam.