ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2012 - Fórum téma

május 9

Modal dialog

pilot · 2012. Május. 9. (Sze), 08.55
Sziasztok,

van egy html / js kódom, ami, ha egy linkre kattintunk, feldob egy ablakot. Mindez a modal dialog megoldással történik. (Magyarul sajna nem tudom ennek a nevét). Azt szeretném megoldani, hogy a kis ablakban megadott adatok bekerűljenek a fő részbe. A pop - up ablaknál (mikor egy kölönálló html / php fájl töltődik be a felugró ablakban) ismerem a megoldást, de ennél sehogyan sem boldogulok.

Itt van egy alapkód, a neten találtam. Próbáltam beleilleszteni egy formot, de sehogyan sem akar működni:

<script type="text/javascript">
function overlay() {
	el = document.getElementById("overlay");
	el.style.visibility = (el.style.visibility == "visible") ? "hidden" : "visible";
}
</SCRIPT>


<style type="text/css">
#overlay {
     visibility: hidden;
     position: absolute;
     left: 0px;
     top: 0px;
     width:100%;
     height:100%;
     text-align:center;
     z-index: 1000;
	 background-image:url(elemek/semi_transparent1.png);

}


#overlay div {
     width:300px;
     margin: 100px auto;
     background-color: #fff;
     border:1px solid #000;
     padding:15px;
     text-align:center;
}

body {
     height:100%;
     margin:0;
     padding:0;
}

</style>


 
</head> 


<body>

<a href='#' onclick='overlay()'>Click here to show the overlay</a>


<div id="overlay">
     <div>
          <p>Content you want the user to see goes here.</p>
          
          Click here to [<a href='#' onclick='overlay()'>close</a>]
          
     </div>
</div>

</body>
</html>
 

május 7

Dátum és névnap kiíratása színekkel

anonim · 2012. Május. 7. (H), 17.48
Sziasztok!

Az a problémám hogy hogyan lehet ezt a kódot úgy megcsinálni hogy a dátum, az év, hónap,nap, hét napjait is piros vagy kék színnel ki legyen teljes egészében írva?
A betűméretét hogy tudom megváltoztatni?
Ha valamit szeretnék eléjük vagy utánuk vagy írni azt hogyan tudom megcsinálni?

Kérem vezesse le valaki nekem egy PHP kóddal!
Előre köszönöm a segítséget!

A kód pedig a következő amit szeretném hogy ki legyen írva dátum, az év, hónap,nap, hét napjait is piros vagy kék színnel ki legyen teljes egészében írva?

[colorer=php]
<?php print ( "Dátum és névnapok kiíratása tömbök segítségével!<br>

mysql latin2 import

dragi · 2012. Május. 7. (H), 14.44
Hello

Van egy mysql dumpom, ami latin2-ben van. Táblák is és maga az adat is. Mikor importálom akkor atalakul az adat utf8-ra. Hiába adom meg a karakter kódolást akár parancssorból, akár phpmyadminban mindenképp utf8 lesz belőle. Adatbázis default kódolása latin2. Van valakinek tippje hogy kéne importálnom?
 

MySql távoli szerver elérése parancssorból

lalaszesze · 2012. Május. 7. (H), 11.07
Sziasztok!
Van egy adatbázisom távoli szerveren, melyet jelenleg a helyi gépről frissítek (update, insert, delete). Erre jelenleg a Mysql Workbench alkalmazást használom. Azt szeretném megoldani, hogy parancssorból lehessen egy elkészített scriptet megfuttatni, tehát a jelenlegi grafikus felület helyett kellene egy parancssoros megoldás, mert a scripteket feladatütemezővel szeretném megfuttatni. (Az oka az, hogy van egy adatbázisom localhoston, -nem MySql- melyből adatokat szedek ki, és készítek belőle sql scriptet, azt már megoldottam, hogy automatikusan készüljenek a scriptek. Nem szeretném mindig kézzel megfuttatni a scriptet.)
 

május 6

Régiók a világban.

aky22 · 2012. Május. 6. (V), 20.26
Help please. Sorry a gagyi címért. Az lenne a kérdésem, hogy azt, hogy lehetne megoldani, hogy a világ összes országát egy lenyíló listában összegyűjteni + Európában és Amerikában a régiók és országok is, külön - külön lenyíló listákba szedve. Na ez nem is lenne bonyolult, csak nincs kedvem több millió adatot kézzel bevinnem. Nem létezik esetleg erre valami féle külső szolgáltatás ahonnan esetleg PHP-val le lehetne nyerni? Előre is köszi.
 

május 5

Node.js modul

MadBence · 2012. Május. 5. (Szo), 18.04
Adott a.js fájl, ebben vannak definiálva lokális változók.
Adott egy másik b.js fájl, ebben definiálva van egy függvény, ami az a.js fájl változóival dolgozna.
Ha a b.js be van másolva az a.js-be, akkor gond nélkül megy, de így referenceerrort kapok, és nem értem miért. Valahogy rá szeretném bírni a működésre.

Az a.js tartalma
//Nem megy
var a=8;
var b=require('./b.js').b;
b();

//Megy
var a=8;
var b=function()
{
	console.log(a);
};
b();
A b.js tartalma
var b=function()
{
	console.log(a);
}
exports.b=b;
 

május 4

php mail forwarder

buzlee · 2012. Május. 4. (P), 14.49
Megoldható az php segítségével hogy az email fiókomba beérkező bizonyos emailek továbbítva legyenek egy sql-es címlista alapján?
 

Wordpress egyedi menü probléma

zenoe · 2012. Május. 4. (P), 12.38
Szép napot!


Én Wordpress tartalomkezelőt használok. Nagyon megszerettem, de most ismét elakadtam.

Problémám a következő:

Ha belépek a "Megjelenés/Menük" részbe, akkor valamiért nincsenek ott a wp e-commerce bővítmény részei (termékek, variációk, termékkategóriák, stb.)Pedig az egyedi menü csak úgy működik, hogy a bal oldali lehetőségek közül kel áthúzni egérrel a nekem tetsző dolgokat. Ettől lesz egyedi a menü. Ha viszont nincs ott a nekem szimpatikus rész (az én esetemben ez a wp e-commerce), akkor értelemszerűen nem is lehet belőle menüelem. Én hibának gondolom, mert előtte ugyanilyen telepítésnél szépen megjelentek a hiányolt részek. De az is lehet, hogy csak valamit elfelejtettem kipipálni (kicsi a valószínűsége).

A kérdésem a következő:
Mi lehet az oka? Találkozott e már valaki valami hasonlóval? És mit, illetve hol kell ilyenkor körbenézni? Mi hibásodhatott meg a wordpress-en belül?

Adatok:

wordpress 3.3.2 (magyar)
Apache 2.2.22
PHP 5.3.11
MySQL 5.5.23
phpMyAdmin 3.5.0


Köszi minden ötletet, tanácsot:
z
 

május 3

div-en beluli ertekek rogzitese

buzlee · 2012. Május. 3. (Cs), 16.44
megoldhato php scrittel egy adott oldal div-en beluli adatainak a mysql-ra valo rogzitese? a forras oldarol, ahonna az adatokat szeretnem lemasolni, nincs sql eleresem, csak a webes ertekeket akarom a sajat mysql-be rogziteni.

pelda:
a kategorioa fix mindegyiknel

id nev ertek1 ertek2

csak az ertekeket akarom bemasolni az oldarol az sql-be

1 test1 34 23
2 test2 67 12

A forras oldalon tablazatban jelennek meg az ertekek
 

Parse error: syntax error, unexpected T_VAR

buzlee · 2012. Május. 3. (Cs), 13.16
Parse error: syntax error, unexpected T_VAR in test.php on line 1

test.php
var div_contents = $("#id-title_").html();
$.post("myscript.php", { contents: div_contents });