ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 6, 2010 - Fórum téma

Jövedelem Google hirdetésből

zzrek · 2010. Már. 6. (Szo), 23.20
Sziasztok!

Próbálok meghatározni egy reális minimumot, ami elérhető pusztán google hirdetésekkel. (Tudom, hogy sok dologtól függ: téma, hirdetés mennyisége stb és a mérőszám nem a látogatás, hanem a klikk, de egy kb minimumot próbálok kigondolni)
Hasamra ütöttem, és azt mondtam, hogy 1 ember ha minden nap meglátogatja az oldalt, akkor 1 forintot behoz 1 hónap alatt. (Ha legalább 1000 ember látogat; vagyis ha sikerül elérni 10 ezres napi látogatószámot, akkor havi 10 ezer jön be, ugyanígy egymilliónál egymillió)

Akinek van tapasztalata, légyszi segítsen, melyik áll közelebb az igazsághoz:
1. Ez egy elrugaszkodott elképzelés, ennyi nem jön be
2. Kb ilyenre lehet számítani
3. Ennél inkább több szokott lenni a bevétel (arányaiban)

Köszi a segítséget!
 

HTTPS-el 404-es hiba az oldalaknál, Wordpress 2.9.2 Apache2

acsanadi · 2010. Már. 6. (Szo), 21.44
Üdv mindenkinek, aki olvassa!

Nos a probléma a következő:
Adott egy site WP-vel meghajtva. Szeretném azt elérni, hogy egyes oldalak elérhetőek legyenek https-el. Cert telepítve. a főoldal https://leon-line.hu le is jön gyönyörűen, de az egyéb oldalak nem.
Azt már próbáltam, hogy a WP index.php-ját lecseréltem erre:

<?php
  echo $_SERVER['REQUEST_URI'];
?>
Ha http-vel kérem az aloldalakat, akkor szépen kiírja, de pl a https://leon-line.hu/leo-klub-angolul-online/ kérésre 404-es hibát dob.
Kezdőként arra gondolok, hogy nem is jut el a kérés az index.php-hez.

Mi lehet a gond?
 

Fejlesztői dokumentáció átadása

kjw · 2010. Már. 6. (Szo), 20.52
Sziasztok,

Egyedi fejlesztésű PHP/MySql nyilvántartó rendszert készítek egy megrendelőnek.
Fejlesztői dokumentációt és forrást is kér.

Milyen díjat szoktatok ilyen esetben (fejlesztői dokumentáció) kérni?

köszönöm
 

Érdemes-e főállású weblapkészítőnek tanulni, vmint el lehet-e helyezkedni vele?

partisan1991 · 2010. Már. 6. (Szo), 15.01
Tudom, hogy ezt már részben a társaság már megvitatta, de én kicsit más szemszögből nézem a dolgokat(értsd, ahogy akarod). 18 éves középsulis srác vagyok, egy közepesnek mondható html és css tudással, vmint felületes php és js ismeretekkel. Az e107 cms-t preferálom jelenleg(igen, lusta vagyok néha...), a témakészítés/portolás már egész jól megy, a pluginokkal gondjaim olykor még vannak. A Joomla-val még csak ismerkedem, a Wp-ről meg ne is beszéljünk(már szinte helyettem is blogol, annyira egyszerű nekem xD ). A Photoshopot is már szelidítem több-kevesebb sikerrel. Szóval az egyetem/fősuli kilőve, mert a család kasszája ha beleroskad, sem jön ki a dolog, az okj-s képzésekről meg mindenfélét hallottam és nem akarok vakon beleugrani egy ilyenbe. Nagy Gusztáv jegyzeteit is nagy bőszen bújom(még nem értem a végére), ezúton is szeretném megköszönni, hogy megtekinthetővé tette(az oldalán sajnos nem lehet regisztrálni, ott is megköszöntem volna), még mindig nem értem a végére a dolognak :D.
Röviden: kíváncsi lennék, hogy milyen lehetőségeim vannak vmilyen weblapkészítő/tervező/designer irányban, hova tudnék fejlődni, esetleg miért ne próbálkozzam vele.

"Referenciaként" egy e107-tel készült oldalt tudok mutatni: http://8ballbase.info .

Várom a weblaboros "nagyöregek" válaszait is ;)