ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 3, 2010 - Fórum téma

Template rendszer preg_replace

DsA · 2010. Már. 3. (Sze), 22.50
Hali!
Írtam egy saját template motort. amiben így müködnek a változók, tömbök:
{valtozo}
{tomb:index}

ezt szeretném kibővíteni hogy lehessen if-et is meg pl függvényt is meghívni benne.
gondolkoztam, hogy milyen szintaktikával kéne egyáltalán használni. gondoltam olyat, hogy esetleg így:
{:date("Y-m-d"):}

az if-et meg így:
{:if($a>$b):}
akármi
{:endif:}

de igazábol nemtudom még, hogy hogy lenne jó pl az if után kelljen-e kapcsos zárójel vagy az if-ben a változoknál dollárjel kelljen-e vagy csak úgy csináljam mintha a template rendszerbe írnám a változót: {változó} .
tehát pl:
{:if({a}>{b}):}
akármi
{:endif:}

tehát nem tudom. egyik kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen szintaktikát kéne követnem?

valamint, hogy kéne ezt preg_replace-el lecserélnem?
mert elég necces mintát kéne írná rá pl a függvény meghívásra:
ugye hogy illeszkedjen erre is:
{:date("Y-m-d"):}

meg erre is:
{:fuggvenynev($valtozo):}

( valamint itt is h kelljen-e a dollárjel vagy itt is csak a kapcsoszárojelet használjam a változónál )
meg erre is:
{:fuggvenynev($valtozo,$valtozo_2,"asd",$valtozo_3,true):}

meg h annyi paramétert lehessen megadni amennyit csak akarok szal elég nehéz szerintem.
erre a variációra, hogy {:date("Y-m-d"):} erre tegnap elkezdtem írni egy mintát:
/\{\:(.*?)\:}/e

már nincs meg és nemis emlékszem rá de valami ilyesmi volt de mindig hibát dobott. hogy failed evulating code vagy vmi ilyesmit.

Kódszínező erőforrás-igényes?

janoszen · 2010. Már. 3. (Sze), 22.09
Sziasztok,

nem tudom, csak nekem tűnt-e föl, de ha hosszabb kódrészlet kerül színezésre, a Firefox közli, hogy legszívesebben lelőné a scriptet, ami csinálja. Látott már más is ilyet?

János