ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 8, 2010 - Fórum téma

Mely országok törvényei...

Gulyás Zsolt · 2010. Már. 8. (H), 19.48
Egyeseknek talán ez egyértelmű - nekem csöppet sem - úgyhogy elnézést, ha nagyon amatőr dolgot kérdezek. Nem is tartozik szigorúan a webfejlesztés témájához. Sajnos jobb címet nem tudtam kitalálni.

Szóval a probléma: ugye egy weboldal esetén a felhasználó beírja az oldal címét a böngészőbe, a címet egy DNS szerver köti össze a megfelelő szerverrel. Az egész mögött pedig áll egy cég, vagy magánszemély. Kérdés hogy melyik ország törvényei, jogszabályai vonatkoznak az oldal működésére, amennyiben az előbb felsorolt állomások mind különböző országban vannak.

Magyar vs. külföldi tárhely - pro és kontra

Vrt · 2010. Már. 8. (H), 17.19
Sziasztok!

Az Ipage -nél készülök tárhelyet bérelni. De mielőtt megtenném szeretném ha tanácsot adnátok, leírnátok pro és kontra, hogy miért ez vagy az...

Az oldal két nyelvű lenne, magyar és angol. Két domain is van, de itt az egyikre lenne irányítva minden kérés.

Egyaránt szeretném a magyar illetve külföldi közönséget megszólítani.
Ilyen felállásban szerintetek sokkal lassabb lesz az oldalam egy magyarországi látogató számára?
A google keresési/találati lisát befolyásolja hogy itthoni vagy külföldi szerveren hostolunk?


Köszi

Vrt
 

ERD készitó/tervező programot keresek postgresql-hez

troy1979 · 2010. Már. 8. (H), 11.23
Sziasztok,

A cimben benne van minden :)


Tudnátok nekem ilyen programot ajánlani?

Egy már kész adatbázishoz kellene web-es felületet csinálnom, és nagy segitség lenne, ha az adatbázis script alapján tudnék ERD ábrát csinálni/generáltatni

Lehet akár ingyenes , akár fizetős, ez első körben nem lényeges

Egyenlőre csak azt szeretném tudni milyen lehetőségeim vannak