ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 5, 2010 - Fórum téma

DocumentRoot

zsozsinnyo · 2010. Már. 5. (P), 22.51
Sziasztok!

Lehet, hogy Láma kérdés, de segítsetek!
Van egy Debian Lenny telepítve Rajta egy Apache2 webszerver.
Szeretném az alapértelmezett documentum könyvtárat (/var/www) átállítani másra.
Probáltam az apache2.conf-ba beállítani a
DocumnetRoot "/www"

De nem akar működni.
Valszeg nem igy kell. De magát az alapértelmezetett sem találtam meg.

Segítsetek!

Üdv
 

Szövegdoboz help!

siks · 2010. Már. 5. (P), 22.08
Sziasztok
A design tervezés után most web programozásra adtam a fejem, hogy a kész terveimhez ne kelljen még egy ember, szóval mondhatni elég kezdő szinten vagyok jelenleg a dologba. Egy szövegdobozt szeretnék megcsinálni amit el kezdtem csak 1-2 dologba kérném a segítségeteket és amit neten nem találtam :S

-Cím alatt:
o A cikk írásának dátumának megjelenítésére
o A cikket író nevének megjelenítésére
o A hozzászólások száma
o A cikket olvasók száma
- Ezen kívül egy hozzászólás rendszer

Jelenleg itt tart a dolog: http://www.siksdsgn.atw.hu/box/index.html

Sajnos lehet, hogy 1-2 helyen elég furcsának tűnhet amit csináltam de sajnos még csak most ízlelgetem a dolgokat. Bármifajta segítséget vagy tanácsot elfogadok valamint ha fentiek közül valamelyikbe tudna valaki segíteni akkor azt megköszönném.

Előre is nagyon köszönöm.
 

Amikor a VPS csóválja az usert....

waterbear · 2010. Már. 5. (P), 00.38
Sziasztok!

Tulajdonképpen túlvállaltam magam, önhitten azt gondoltam, hogy pár évnyi webes tapasztalat, 35-40 domain kezelése már ad annyi tapasztalatot, hogy megbirkózzak egy VPS-el... Majd utána olvasok, és megoldom. Nem így lett, most három napnyi kísérletezés után állok és nézek magam elé, azaz segítséget kérek.
A helyzet:
Windows Server 2003/3Gb

Van egy domainom a Godaddynál és béreltem egy alap VPS-t a Forpsinál.
A Forpsi adott IP címet, meg belépési kódot de sehogyan sem tudom a PLESK-ben beállítani, hogy bejöjjön a domain. http://www.webstarworld.info lenne az oldal.

Ha valaki tud, akkor kérem segítsen nekem, talán az alapoktól kezdve kellene egy szamárvezető, hiszen a DNS beállítással sem boldogultam.

Előre is köszönöm!