ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2010 - Fórum téma

április 30

Változók filba írása php segítségével.

Tailor993 · 2010. Ápr. 30. (P), 14.28
Sziasztok megint van egy kis problémám egy telepíthető weblapot akarok létrehozni és amikor a hozzá férési adatokat fileba akarom íratni akkor nem az történik amit szertnék. Kérlek segítsetek itt a file írásának utasítása ami egy php fileban található!
touch (dirname(__FILE__) . "settings.php"); 
  $iras=('$install=1;'."\n".'$title='$title';'."\n".'$head='$head';'."\n".'$almenu=1;'."\n".
  '$mysql_server='$hos't;'."\n".'$mysql_user='$felh';'."\n".'$mysql_pass='$pass';'."\n".
  '$mysql_db='$db';'."\n".'$adminpass='$pass_secret';'."\n".'$admin='$admin';'."\n".
  '$version='$newversion';'."\n".'$mail='$mail';'."\n");
  $fp=@fopen(dirname(__FILE__) . 'settings.php', 'w');
  fwrite ($fp, "<?php\n" . $iras . "?" . ">");
  fclose ($fp);
  echo'kész';
ennek ez lesz az eredménye:

<?php
 $install=1;
$title=$title;
$head=$head;
$almenu=1;
$mysql_server=$host;
$mysql_user=$felh;
$mysql_pass=$pass;
$mysql_db=$db;
$adminpass=$pass_secret;
$admin=$admin;
$version=$newversion;
$mail=$mail;
?>
 
én azt szeretném hogy így nézzen ki:
<?php
 $install=1;
$title=beírt adat;
//ennek a mintájára az egész előbb mutatott rész
?> 
Válaszaitokat előre is köszönöm ha kell még valami ahoz hogy segíteni tudjatok akkor szóljatok. És még egyszer köszi mindent. :D
 

április 29

A számlaképességről

marosics · 2010. Ápr. 29. (Cs), 19.31
Sziasztok!

Egy olyan kérdéskört szeretnék feszegetni, amivel szerintem mindenki először szembesül, amikor szabadúszó designerként, vagy akár programozóként megtalálja az első komoly ügyfelét - a számlaképesség. Én már évek óta építgetek oldalakat hobbiból, főleg ismerősöknek, de nemrég arra az elhatározásra jutottam, hogy tisztességesen, kenyérkereső foglalkozásként szeretném űzni ezt a szakmát, egyelőre freelancerként, hogy egy igazán ütős portfoliót tudjak prezentálni a későbbiekben álláskeresésnél.

Annak kapcsán szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltabbaktól, hogy hogyan érdemes belevágni ebbe az egészbe, ami az adminisztrációt illeti. Az egyéni vállalkozói igazolványról azt sikerült összeszednem idáig, hogy a havi járulékok és egyéb terhek miatt csak akkor érdemes kiváltani, ha a bevétel viszonylag biztos és rendszeres. Ez nálam egyelőre nem áll fenn, ezért tanácstalan vagyok. Feketén nem szeretném tovább csinálni, és így hirtelen nem is tudok olyan ismerősről, aki konkrét segítséget tudna ebben nyújtani.

Bárminemű ötletet, jótanácsot örömmel fogadok!

Előre is köszönöm,
Csabi
 

$_ GET move uploaded file ????

Pisti20 · 2010. Ápr. 29. (Cs), 17.11
Üdv mindenkinek!

van egy formom, amiben van egy file feltöltés, de nem az a dokumentum dolgozza fel az adatokat hanem egy másik php file, és nem include-al, mivel a formom javascript ellenőrzésen keresztül megy el, és így az action tulajdonságán keresztül ugrik egy másik oldalra. tehát így:

<form name="adv" id="adv" method="get" enctype="multipart/form-data" action="nadv.php">
Kép:<input type="file" name="tkep" id="tkep" onBlur="tkeph(getElementById('tkep'),getElementById('tkepspan'))" /><span id="tkepspan"></span>
<input name="subadv" id="subadv" type="button" onClick="advSubmit()" value="Feltöltés"/>
</form>
A lényeg, hogy azt szeretném ha megmutatnátok hogy a "tkep" nevű mezőben kiválasztott képet, hogyan töltsem fel, mert a $_GET el minden mezőt át sikerült adni URL-en keresztül eddig, de a kép feltöltést nem tudom hogy kellene. Variáltam de nem jó.
 

Javascript timing

Matyas87 · 2010. Ápr. 29. (Cs), 13.24
Helló, 1 kockapoker progit próbálok csinálni, és a dobásnál szeretném ha "animációval" 1 secenként váltaná a képeket, így néz ki a kód:

function roll() {
	for (var i = 0 ; i<5 ; i++) {
		first_Roll(i);
	}
}

function first_Roll(thisDice) {
	var currDice = "dice" + thisDice;
	var t = setTimeout("document.getElementById(currDice).src = '_img/_dices/roll.jpg'",1000);
}
És vmiért nem müködik, azt irja ki a hibakonzolba h a currDice nincs definiálva, hogy lehetne ezt megoldani?köszi
 

Javascript alert PHP functiono belül nem működik

vankot · 2010. Ápr. 29. (Cs), 09.36
Sziasztok.

A problémám a következő: Van egy PHP funtionom, ami egy html form-ot hivatott feldogozni. Azt szeretném, hogy ha bizonyos funkciók teljesülnek, akkor jelenjen meg egy alert ablak. Ha a functionon kívülre helyezem a scriptet, akkor az ablak meg is jelenik. Ha viszont bemásolom a functionon belülre bárhova, ezt az üzenetet kapom a böngésző ablakban:

Forbidden
You don't have permission to access<script type='text/javascript'>alert('Add a File Name');</script> on this server.

Tud valaki erre valami jó magyarázatot adni? Eddig nem találtam semmi hasonló témát. Előre is köszönöm.
 

Lekérdezés több tábláról a talált adatok függvényében

cupak1983 · 2010. Ápr. 29. (Cs), 01.34
Sziasztok!

Kicsit elakadtam, remélem valaki segít kimászni a kátyuból :) Nem vagyok profi phps, de idáig sikerült összeraknom mindent amit szerettem volna, ez a dolog viszont megviccel mindenképpen. Van egy kód, az alábbi:

<?


$parancs = "SELECT nev, kompatib FROM asers_keszulek WHERE `kompatib` IN (SELECT `komp` FROM asers_products WHERE `lid` = ".$_GET['lidi'].")";
$eredmeny = mysql_query($parancs);
$nev = $sor['nev'];
$kompatib = $sor['kompatib'];


while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {
if ($szin=="lightgrey") {
$szin = "white";
}
else {
$szin = "lightgrey";
}


?>



<UL>
<LI><FONT SIZE="2" COLOR="#000000"><?= $nev = $sor['nev'];?></FONT></LI>
</UL>

<?
}
?>

Ennek az lenne a feladata, hogy az első lekérdezésben megállapítson egy bizonyos rekordot ami egy másik rekord alapján meg is történik, tehát a dolog eleje elvileg stimmel.
A második lekérdezésben az első kérdésből nyert rekord tartalmát szeretném megkerestetni bizonyos cellában és amennyiben a lekérdezés eredménnyel jár, abban az esetben szeretném kiíratni az adott tábla egy rekordját, ha a lekérdezésnek nincs eredménye akkor természetesen nem szeretnék kiírni semmit.

Lehet, hogy kicsit kuszán fogalmaztam, elnézést mindenkitől.

Az alábbi eredményre jutottam:
1. eset, ha a második lekérdezésnek csak 1 eredménye van akkor lefut és ki tudom íratni a találatot

2. eset, ha a lekérdezésnek több eredménye lenne, akkor nem ír ki semmit a böngésző.

Tudtok segíteni abban hogy mit rontok el? Nagy hiba nem lehet, gondolom én mert akkor egyáltalán nem működne.

Köszönöm
 

április 27

include megakadás

Batka1985 · 2010. Ápr. 27. (K), 19.48
Sziasztok!
Következő a szitu. Content div-be szeretném, hogy betöltődjön a tartalom. Ha a "Főoldal" menüpontra kattintok a main.php szöveges tartalma, ha a "Menu 2" menüpontra akkor pedig az oldal.php szöveges tartalma. Viszont jelenleg ha rákattintok nem csinál semmit. Megmondanátok, h hol a hiba, és segítenétek kijavítani! Előre is köszi az ötleteket!
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html lang="en">
<head>
    <title><!-- Insert your title here --></title>
   
    <link rel="stylesheet" href="div_jo_style.css" type="text/css">

   
</head>
<body>
    <div id="wrapper" class="wrapper">
   
        <div class="header">
            header
        </div>
       
        <div class="menu_left">
            <p><a href="index.php">Főoldal</a></p>
            <p><a href="index.php?x=oldal">Menü 2</a></p>
            <p><a href="http://www.iwiw.hu">Menu 3 </a></p>
        </div>
       
        <div class="content">
           <?PHP
$x = $_GET['x'];
if(!isset($x)) {
$x = "main";
}
$file = $x . ".php";
if(file_exists($file)){
include("$file");
}
 ?>
        </div>
       
        <div class="footer">
            footer
        </div>    
   
    </div>    
</body>
</html>
 

Cbox üzenőfal probléma

kalikim · 2010. Ápr. 27. (K), 13.27
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Van egy kis problémám a honlapomon elhelyezett Cbox üzenőfallal. IE alatt sajnos nem látszik a scrollbar, viszont Firefox-ban látszik. Van erre valami megoldás? Előre is köszönöm a segítséget.
ITT tudjátok megnézni a honlapom.
 

ORACLE 00902 hiba

aspirany · 2010. Ápr. 27. (K), 12.40
Sziasztok!

Oarcle 10g -ben szerettem volan dinamikus sql-t futtatni.Nem sok sikerrel,mert állandóan 00902-es hibát kapom.

Előzmények.HR:EMPLOYES,HR.JOB táblákat áthoztam az én sémámba OFFICE próbaképpen.
majd
FUNCTION OFFICE.EMP_DATA_FUNC (pjobID IN VARCHAR2)
RETURN t_emp
AS
RESULT
t_emp := t_emp( );
szlatetelek_record TYPES.cursor_type;
sql_query VARCHAR2(1000);
sql_param VARCHAR2(100);
stmt_text VARCHAR2(3000);
BEGIN
/*szamlahoz tartozo tetelek megjelenitese*/
sql_query := 'SELECT
OFFICE.EMPLOYEES.EMPLOYEE_ID,
OFFICE.EMPLOYEES.FIRST_NAME,
OFFICE.EMPLOYEES.LAST_NAME,
OFFICE.EMPLOYEES.EMAIL,
OFFICE.EMPLOYEES.PHONE_NUMBER,
OFFICE.JOBS.JOB_TITLE
FROM
OFFICE.EMPLOYEES
INNER JOIN OFFICE.JOBS ON (OFFICE.EMPLOYEES.JOB_ID = OFFICE.JOBS.JOB_ID)';



/*stmt_text := CONCAT(sql_query,sql_param);*/
OPEN szlatetelek_record FOR sql_query;
FETCH szlatetelek_record BULK COLLECT INTO RESULT;
RETURN RESULT;
END;

majd
CREATE TYPE OFFICE.T_EMP_RT AS OBJECT
(
EMPLOYEE_ID NUMBER(6,0),
FIRST_NAME VARCHAR2(20),
LAST_NAME VARCHAR2(25),
EMAIL VARCHAR2(25),
PHONE_NUMBER VARCHAR2(20),
JOB_TITLE VARCHAR2(35)
);

aztán
CREATE TYPE OFFICE.T_EMP
AS TABLE OF OFFICE.T_EMP_RT

legvégül
CREATE PACKAGE Types AS
TYPE cursor_type IS REF CURSOR;
END Types;

a kód amit futtatni szerettem volna:
emp_data_func de nem megy az adat típussal van baja.

Jöszönöm a segítséget
 

április 27

Fájl feltöltés maximális méret ellenőrzése

csaba86 · 2010. Ápr. 26. (H), 22.38
Sziasztok!

Egy egyszerű fájlfeltöltő formot készítettem, de egy nagy fájl feltöltésekor ha a php.ini post_max_size értékétől nagyobb, akkor
Warning: POST Content-Length of 298144896 bytes exceeds the limit of 134217728 bytes in Unknown on line 0
hibaüzenetet kapok. Logikus, mert meghaladja a megengedett méretet. Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet az a hibaüzenetet valamilyen módon eltüntetni. Tudom ki lehet kapcsolni a warning-okat, de ezt nem szeretném. Olyan megoldást szeretnék, amit bármikor használhatok, még akkor is, ha pl a warningok letiltását nem engedi a szolgáltató, meg a post_max_size növelését is. (Ha növelem még attól ugyan úgy lehet a warning). .htaccess-es megoldásokra is találtam példákat.

Próbáltam pl ob_start-al eltüntetni, de nem sikerült, gondolom az interpreter "dobja" a warningot.

Kérdésem az lenne, hogy nem vagyok tapasztalt még annyira, ellehet-e ezt a kiveltelt kapni valahogy? Ha nem akkor maradok a többi módszernél, azok is megfelelnek, de ha lehet erre jobb megoldás akkor annak nagyon örülnék.