ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 9, 2010 - Fórum téma

Radio Button VS Form

Creative · 2010. Ápr. 9. (P), 22.42
Üdv

Már két hasonló témában írtam ide, most egy másik projektben akadtam falba. Kutakodtam idefönn, de csak selectes témákba futottam sorra, ami hasonló témával foglalkozott. Tehát... adva vagyon egy msyql /mi más? :)/ adattábla, amiből lekérdezek és While-al szépen táblázatba rendezve kiírom őket. Minden rekordhoz tartozik egy allowed nevű cella, melynek értéke N vagy Y. A lekérdezésben szerepel 2db radio button is, melyek értéke a cellában lévő két értékkel azonos.
A kérdésem az lenne,hogy tudom megadni neki normálisan és egyszerűen, hogy a cellában lévő értékkel megfelelő radio button legyen checked kiíráskor?

Ez maga az érintett rész a listázás kis magántáblázatában:

<form name="adm-gform" method="post" action="">
 <span class="Y">
  <input type="radio" value="Y" id="allowed" name="allowed" '.$checked1.'> Igen</span>
 <span class="N">
  <input type="radio" value="N" id="allowed" name="allowed" '.$checked2.'> Nem</span>
</form>
Ez pedig a lekérdezés, ami nem igazán akar összejönni (a ... helyén van a while rész, kiszedtem, nehogy valakit beavarjon):

$sql = "SELECT * FROM $tbl_name ORDER by ID";      
$result = mysql_query($sql);
$sor = mysql_fetch_array($result);
$allapot = $sor[5];
...
 $checked1 = '';
 $checked2 = '';
 if ($allapot == 'Y') { $checked1 = 'checked'; }
 if ($allapot == 'N') { $checked2 = 'checked'; }
Az a bajom, hogy így minden egyes sorban a Y érték lessz bejelölve. Valaki már csinált ilyet, vagy futott bele hasonló gondba?

C.
 

Bitmap filled polygon függvényről tud valaki?

TeeCee · 2010. Ápr. 9. (P), 22.00
Sziasztok,

Olyan függvényt keresek, ami valamilyen bitképpel tud kitöltött poligont rajzolni. (Pl: kekmarvany.bmp képpel kitölteni egy trapézt, aminek a csúcsait én adom meg)
A GD-féle imagefilledpolygon() csak egyszínű kitöltést tud.
A szerveren GD2 és imagemagick van, a GD2-vel való megoldás jobb lenne, de nem találtam ilyet - vagy csak rosszul kerestem.

Használt már, talált már valamelyikőtök ilyet?
Ha nem, akkor kénytelen leszek én heggeszteni valamit, amit szeretnék elkerülni :D

Köszi, üdv:
TeeCee :o)
 

gettext ékezetes karakter hiba

adee · 2010. Ápr. 9. (P), 15.27
Sziasztok!

Elég sokat keresgéltem már googleben, de nem találtam konkrét megoldást a problémámra.

Nyelvesítéshez használok gettextet poeditorral és valamiért nem jeleníti meg a magyar karaktereket rendesen. (Hogyan m�k�dik)

Elmondom mi milyen kódolásban van, hátha valaki meglátja benne a hibát. (Sajnos én nem annyira látom át a karakterkódolás témakört)

file.php:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');
@ini_set('default_charset', 'utf-8');
Formátum: UNIX
Kódolás: UTF-8 (BOM nélkül)
Megjelenítés: echo gettext('How it works');

hungarian.po:
"Project-Id-Version: \n"
"Report-Msgid-Bugs-To: \n"
"POT-Creation-Date: 2010-04-09 14:21+0100\n"
"PO-Revision-Date: 2010-04-09 14:21+0100\n"
"Last-Translator: \n"
"Language-Team: \n"
"MIME-Version: 1.0\n"
"Content-Type: text/plain; charset=UTF-8\n"
"Content-Transfer-Encoding: 8bit\n"
"X-Poedit-KeywordsList: _;gettext;gettext_noop;l\n"
"X-Poedit-Basepath: ***"
"X-Poedit-Language: Hungarian\n"
"X-Poedit-Country: HUNGARY\n"
"X-Poedit-SourceCharset: utf-8\n"
"X-Poedit-SearchPath-0: .\n"

#: file.php:35
msgid "How it works"
msgstr "Hogyan működik"
Lefuttatva a file.php-t ezt kapom eredményül:
Hogyan m�k�dik
(böngésző UTF-8-ra van állítva)

előre is köszi
 

__call vs minden rutinban ellenőrzés

carstepPCE · 2010. Ápr. 9. (P), 09.57
Üdv,

van a Zend Framework -nek egy AMF (Flash/Flex) kezelő rutingyűjteménye, amelyben egy osztályt lehet regisztrálni és az AMF hívások ezen osztály rutinjait hívja meg a megfelelő paraméterekkel. Namost eddig nincs is gond, működik tökéletesen, de szerettem volna minden egyes osztály minden funkcióját kiegészíteni egy kóddal, amely figyeli, hogy még él e a session. / Ezek a rutinok mind publikusak, ami egyértelmű /

Ennek a session figyelő rutinnak a meghívásán gondolkodtam el. Elég macerás és hibához vezethet az a módszer, hogy minden rutin első sorában meghívjam a session tesztelő rutint. Erre gondoltam én, hogy mi lenne ha ezeket a rutinokat átnevezném / prefix / és private-ra állítom és kihasználnám a __call és switch php elemeket.

valahogy így képzeltem

<?php
class Service1_AMF
{
   private function _rutin1( $param1 )
   {
      
   }

   public function __call($name, $arguments)
   {
      //@TODO fugvenynev ellenorzes es parameterszam ellenorzes (ez plusz hibahoz vezethet)
      $fname = '_' . $name;
      switch( $name )
      {
         case 'rutin1': 
           $this->$fname($arguments[0]);
           break;
   }
}
Szerintetek ez járható út vagy esetleg van más megoldás, amire eddig nem gondoltam?
Hogyan alakulhat a teljesítmény _call esetén, ha van ebben tapasztalatotok?
Mire kell még ügyelni, amire nem gondoltam eddig?

Üdv
Sanyi
 

Ékezet-baj, sima html-oldalon

grandvoyager · 2010. Ápr. 9. (P), 09.14
Sziasztok!

Ékezetes problémám van. Utánanéztem fórumokban, de ehhez hasonlót nem találtam. Simán html-ben csinálok honlapot, notepad-del:

www.pallagiart.hu

Total commanderrel rakom fel ftp-re az index.html-eket. Notepad utf-8 -ban menti őket.
IE-ben rendben van, FF-ban (nálam legalábbis) az ékezetek nem jelennek meg. A tárhely-szolgáltató szerint náluk jók a beállítások. A FF-om is biztos jó, más oldalakat jól mutat.

Köszi, ha valaki tud jót szólni!