ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2010 - Fórum téma

április 6

postfix és indamail/vipmail gond

hamlet79 · 2010. Ápr. 6. (K), 20.24
Sziasztok!

A szerveremről (Centos, postfix) mindenhova tudok küldeni emailt kivéve indamail/vipmail.

Indamail azt irta vissza, hogy túl sok szálon kapcsolódok, egyszerre csak 2ről szabad IPnként.

mysql két oszlop összeadása

Trashcom · 2010. Ápr. 6. (K), 16.50
sziasztok!

egy kis segítségre lenne szükségem...

van egy adattáblám, ami így néz ki:
oszlop1, oszlop2, oszlop3, oszlop4
1 valami 55 akármi
2 semmi 44 mi


amit szeretnék, az az, hogy az oszlop2 rekordjai így nézzenek ki:
oszlop4(szóköz)oszlop2
tehát:
akármi valami,
mi semmi,

hogyan oldható ez meg?
 

FROM adatmegőrzés, kettős action

Creative · 2010. Ápr. 6. (K), 16.04
Nos egy eléggé komplikált megoldást ötlöttem ki mezőellenőrzésre, még mielőtt a feldolgozó oldal megkapná a formom adatait. A lényege: actionnek önmagát adtam, s ekkor lefut egy php-s tartalomellenőrzés. Sajnos valami nem 100% -os, de nem jövök rá, mi. Ezt onnét vettem észre, hogy sajnos hiába írja ki, mi hiányzik, a beviteli mezőböl törlődik a már beírt adat. Lehet, nem jó úton járok, és mást kéne kiagyalni. A célom az, hogy a submit gombra bökéskor megnézi, a két szükséges mezőbe van-e adat, ha igen, akkor adódik tovább csak a feldolgozó lapnak, ellenkező esetben kiírja a megfelelő üzenetet, s a bevitt értékeket megőrízve, a hiányzó érték megadása utáni küldéskor már végre tényleg a feldolgozó oldalra lép.

Apache - Filelista stílusának konfigurálása

Joooe · 2010. Ápr. 6. (K), 11.08
Helló Mindenki!

Egy olyan kérdésem lenne, h megoldható e apache2.0 alatt az, hogy hogyha egy link egy könyvtárra mutat, minek következtében az apache visszaadja az adott könyvtár tartalmát, ezt a lista oldalt lehet e valahogy konfigurálni? Megadni, hogy mi jelenjen be, és mi ne, esetleg lehet e css-t csatolni valahogy az így generált oldalhoz?

Előre is köszi,
Joe
 

Tartalomtól függő oldal hossz

superman · 2010. Ápr. 6. (K), 01.26
Sziasztok. Én egész jól értek a html/php nyelvekhez, emellett a photoshop-hoz is, de van egy gondom. Vannak oldalak amiknek a hossza attól függően változik, hogy milyen hosszú szöveg van benne. Töltöttem le ilyen sablonokat, gondoltam "kibelezem", de nem találtam benne ilyesmire utaló részletet. Gondolom valahogy megszámolja hogy hány sorból áll a script, és attól függően nyújt egy css réteget.
Nagyon érdekel a dolog, légyszives aki érti az magyarázza el, de a legjobb az lenne - nekem - ha írnátok róla, mert gondolom mást is érdekel a dolog.
Köszi előre. Sziasztok..
 

április 5

Kis help, menühivatkozás active attrib, includeal :))

Creative · 2010. Ápr. 4. (V), 23.15
Üdv

Nos, egy honlapszerkesztésnél belefutottam egy problémába. A menüt megoldottam include hívással. Példa:

<div id="nav">
  <ul>
  <li id="main-tab"><a href="index.php?include=main">Főoldal</a></li>
  <li id="product-tab"><a href="index.php?include=products">Termékeink</a></li>
  <li id="inform-tab"><a href="index.php?include=infos">Információk</a></li>
  <li id="contact-tab"><a href="index.php?include=contact">Elérhetőségek</a></li>
  <li id="forum-tab"><a href="index.php?include=forum">Vendégkönyv</a></li>
  </ul>
 </div>
 <div id="active">
 <?php  
  if(##kukac##is_file($_GET['include'].'.php'))
  include_once($_GET['include'].'.php');  
  else
  include_once('main.php');
 ?>  
 </div>


Szerintem ebből kivehető, mit is csináltam :) Nos, megtudtam oldani még a régi hivatkozásos megoldásommal, hogy mindig az a listaelem mutatkozott eltérően, amelyik oldala épp be volt hívva. Igaz, elég kisiskolás módszerrel oldottam meg, a hivatkozásnak megadtam a class="active" osztályt.

Lehet, hogy teljesen triviális hibába futottam, de nem jövök rá, hogy lehetne ezt a megoldást átültetni dinamikussá a fent mellékelt kódba. Szóval a lényeg az lenne, hogy az oldalt böngésző user vizuális megerősítést kapva, eltérő kinézettel lássa az épp behívott oldal menüpontját. Remélem, nem kérdezek túl nagy hülyeséget így "kora" este.

C.
 

Apache vhost probléma

thomk · 2010. Ápr. 4. (V), 17.52
- törölve
 

CSS Naked Day

Carter · 2010. Ápr. 4. (V), 11.09
Idén is lesz CSS Naked Day? El ne felejtsük! :)

A pucér weblapok apropóján érdekes vitafonal bontakozott ki szemantikáról, keresőoptimalizálásról, leírónyelvekről, webalkalmazások és weblapok ütköztetéséről – a szerk.
 

Symfony telepítése, hajtépés

inf · 2010. Ápr. 4. (V), 03.44
Sziasztok!

Próbálom eldönteni, hogy Symfony-t használjak e egy projecthez, vagy cakePhp-t, viszont ehhez szeretnék 1-2 dolgot megcsinálni mindkét rendszerben, hogy össze tudjam hasonlítani őket.
A cakePhp-vel nem volt semmi gondom, csak bemásoltam, és minden jól ment, a Symfony-val viszont bajom van. Nem kívánom most szidni a peart meg a symfonyt, csak szeretnék eljutni addig, hogy feltelepítem őket mindkét helyre. Nem szeretnék parancssort használni semmiképp, és úgy szeretném feltenni peart és a rá épülő symfonyt, mintha egy olyan szerverre tenném őket, amin gyakorlatilag semmihez nincs jogom. Szal pl nincs ini fájl írás meg parancssor futtatás meg hasonlók. Az a bajom, hogy nem találtam semmi ilyen bemásolós includolós beüzemelési módszert, pedig rászántam legalább 10 órát a témára. Mindenhol csak parancssor van leírva, és nincs leírva az sem, hogy hogyan lehet tesztelni, hogy fent van e a rendszer vagy sem. (sem symfony sem pear esetében)
A pear és symfony csomagokat a projekttől teljesen elkülönítve szeretném feltenni, szal ./symfony, ./pear, ./webroot mappákba, ha erre van bármi lehetőség. Egyelőre annak is örülnék, ha fel lehetne tenni másolósan a két rendszert.
Pear ugye alapkövetelmény symfony-hoz (legalábbis azt olvastam), viszont jó lenne az mdb2 kiegészítőjét is használni, mert nem találtam normális ORM-et a php-hez, szal kénytelen leszek írni egyet, az említett persistence layer meg sok időt megspórolna nekem.

Előre is kösz, ha valaki tud segíteni.
 

április 4

mysqli_fetch_array kiakasztja az apache-ot

reagenross · 2010. Ápr. 3. (Szo), 23.15
Sziasztok!

Mysql 5.1
Apache 2.0.63
PHP 5.2.12

A prolémám, hogy 5 ös PHP alatt csak a mysqli parancsok működnek. A mysqli_fetch_array viszont kiakasztja az apache-ot.(lefagy és újraindul). A többi mysqli paranccsal nem volt problémám, eddig amiket használtam , mysqli_select_db, query, connect.

Tudtok valami megoldást, vagy valami ötletet, hogy hol lenne érdemes kutakodni?

köszi