ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2010 - Fórum téma

április 26

GUI készítése

krisy · 2010. Ápr. 26. (H), 13.19
Sziasztok!

Olyan fejlesztői környezetet keresek, amely képes böngészőben futó összetettebb alkalmazások készítésére.
(kb. egy már meglévő desktop alkalmazás felületét szeretném megvalósítani, mindenféle összetett grid-ekkel, tab-os megjelenítéssel, felugró - modális - ablakokkal, stb.)

Eddig az ExtJS-hez találtam egyet: http://www.extjs.com/products/designer/?ref=family ; tehát valami ilyesmire képes, de nem fizetős eszközt keresek.


Van valami bevett, használt környezetetek erre?
Előre is köszi!
 

április 25

Átképzeném magam: PHP vagy JAVA?

Vittore · 2010. Ápr. 25. (V), 13.16
Sziasztok!

A Prog.hu-n már feltettem a kérdést, kevés válasz érkezett, itt is feltenném:

Úgy alakult, hogy várhatóan át/tovább kell képeznem magam. Az lenne a kérdésem, hogy PHP-t, vagy JAVA-t válasszam?

Mérnök informatikus lesz hamarosan a végzettségem, de a szakirányom nem programozó. PHP-hez nagyon alapfokon értek, annyit, számlálót tudok írni, meg az alapműveletekkel tisztában vagyok.

Java-t tanultam, ott alapműveletek, iteráció, feltétel, tömbkezelés, ki- és beolvasás megy, meg a JFrame alapdolgai.

SQL-t tanultam, bár most talán nem tudnék megírni egy értelmes lekérdezést, az alapfogalmakkal tisztában vagyok. CSS-t is nagyon alapfokon ismerem/és használtam, blog.hu-s sablont pl. hosszabb tanulmányozás után át tudom írni/módosítani, de egyedül még nem tudnék elindulni itt sem.

Az lenne akkor a kérdés, hogy érdemes -e a JAVA-ra ráfeküdni, hogy fél éven belül látványos fejlődést tudjak felmutatni? Időm viszonylag van, de igazából nem tudom, hogy állásinterjún mi a követelmény junior JAVA fejlesztőként.

Úgy látom, hogy a PHP sokkal egyszerűbb, és van kereslet a PHP programozókra is, s a kereset sem rossz.

Feküdjek rá a PHP-ra, SQL-t újra gyakoroljam be, és a CSS-t is, és érdemes így állásajánlatra jelentkezni? Aztán esetleg a későbbiekben a JAVA vonalat továbbvinni?

(Egyébként meg állásinterjún hogy megy a tesztelés, elémraknak egy tervet, aztán le kell kódolni, vagy elmondani, hogyan tenném?)

Elnézést ha hosszú voltam, gondolom itt lesz hozzáértő.

Köszi!
 

április 24

Symfony - több project egy szerveren

inf · 2010. Ápr. 24. (Szo), 19.38
Üdv.

Symfony telepítésével szenvedek már több napja. Van egy szerver, amin csak htaccess-hez férek hozzá, meg csak a wwwroot-hoz, semmi többhöz, és oda szeretnék feltenni több symfony projectet.

A mappaszerkezetem ilyen:
wwwroot/
 .htaccess
 main/
  ...
 teabolt/
  apps/
  web/
   .htaccess
  ...
 symfony/
  ...


Egyelőre csak a teabolt project van benne.


A htaccess fájljaim így néznek ki:

wwwroot/.htaccess:

RewriteEngine On

# avoid internal loop of rule ^(.*)$
RewriteCond		%{ENV:REDIRECT_STATUS}			200
RewriteRule		.*				-				[L]

# redirect project into its web folder, and skip the default page rule
RewriteRule		^teabolt/(.*)$	teabolt/web/$1	[QSA,L,S=1]

# redirect the default page into the main folder
RewriteRule		^(.*)$			main/$1			[QSA,L]

wwwroot/teabolt/web/.htaccess:

Options +FollowSymLinks +ExecCGI

<IfModule mod_rewrite.c>
  RewriteEngine On

  # uncomment the following line, if you are having trouble
  # getting no_script_name to work
  # RewriteBase /

  # we skip all files with .something
  #RewriteCond %{REQUEST_URI} \..+$
  #RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.html$
  #RewriteRule .* - [L]

  # we check if the .html version is here (caching)
  RewriteRule ^$ index.html [QSA]
  RewriteRule ^([^.]+)$ $1.html [QSA]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

  # no, so we redirect to our front web controller
  RewriteRule ^(.*)$ index.php [QSA,L]
</IfModule>
Ez az alap, amit a projecthez generált a symfony.


A problémám a következő. Sikerült feltenni a Symfonyt, minden frankón működik, csak az url-el nem stimmel valami:

http://domain.loc/teabolt/-re a symfony 404-es hibaoldala jelenik meg, és helyette a
http://domain.loc/teabolt/web/ -en lehet elérni a projectet.
Tud valaki megoldást a problémára?
 

HTML és CSS után hogyan tovább?

lacipapa · 2010. Ápr. 24. (Szo), 17.00
(Bocs ha van már ilyen fórum téma)
Átrágtam magam a HTML és CSS - webszerkesztés stílusosan c. könyvön és azt szeretném kérdezni tőletek, merre induljak tovább ha az a célom hogy fel tudjak építeni egy modern weblapot? Először a saját oldalamat szeretném elkészíteni (modernizálni) amelynek témája a hobbim (fotózás) lenne, később egy webshop elkészítését tervezem ha minden jól megy, ahol a párom által készített kutyaruhákat árulnánk.
köszi - laci
 

Javascript wildcard

Tanul0 · 2010. Ápr. 24. (Szo), 14.43
Üdv!

Javascript-ben kéne egy kis segítség.

Mivel nem igazán értek a wildcard-hoz (sajnos) szeretném megoldani, hogy

http://valami.hu/akarmennyi/perjel/fajlnev.flv-re is működjön a scriptem. A /akarmi/akami/fajl.flv-re már működik, de ha domain is van benne sajnos nem.

A script:

if (v.match(/(.+)(.*)\.flv/)||v.match(/(.+)(.*)\.mp4/)||v.match(/(.+)(.*)\.mp3/)||v.match(/http:(.+)(.*)\.flv/) || v.match(/http:(.+)(.*)\.mp4/) || v.match(/http:(.+)(.*)\.mp3/)) {
    f.width.value = '328';
    f.height.value = '200';
    f.src.value = '/mediaplayer/player.swf?file=' + v;
    return 'flash';
}
Egyébként ez a tinymce media pluginja, abban szeretném elérni, hogy a saját flash lejátszómat alkalmazza az adott fájltípusokra.

Üdv!
 

április 23

PHP syntax error

954rr · 2010. Ápr. 22. (Cs), 23.56
Sziasztok! A következő a problémám. Ezt a hibaüzenetet kapom:

Parse error: syntax error, unexpected ';' in /home/a4430992/public_html/osszinfo.php on line 69
a 69. sor az echo sora.

<select name="tantargyi[]"><?
for ($i=0; $i<mysql_num_rows($sqleredmeny); $i++) {
  echo ?><option value="<?=$tanidi["$i"]?>" <?if (isset($mmm)){if($mmm == $tanidi["$i"]){echo "selected";}}?>><?=$tani["$i"]?></option><?;?>
<?}?>
</select>
Valaki segíthetne, ha tudja mi a hiba. Előre is köszönöm.

Sanyi
 

egyik gép látja a flash menu, másik nem?

szoszke · 2010. Ápr. 22. (Cs), 17.00
Szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet a probléma a flash menü gombjaival, mivel az egyik számítógépem tökéletesen megjelenik a másik számítógépen (gyengébb) nem láttok semmit, csak egy hosszú fekete csíkot.

Mi lehet a probléma, min kellenne alakítani, hogy minden gépen ugyanaz jelenjen meg? :-) Vagy a Flash menu factory programmal van valami gond?

Köszi előre is a segítséget.
 

DELETE + a törölt elem id-je

csman007 · 2010. Ápr. 22. (Cs), 12.00
Sziasztok!
Hogyan lehetne azt megoldani hogy ha kitörlök egy sort az adattáblából, a kitörölt elem id-jét megjegyezni? autoincrementes, azért kellene, mert annak a helyére szeretnék másik adatot rakni.
 

mp3 lejátszás lejátszási listáról HTML-ben

pigiburio · 2010. Ápr. 22. (Cs), 08.58
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy ha van egy már működő weblapom, hogyan tudom azt megoldani, hogy egy zenelejátszó egy adott lejátszási listáról játsza le a számokat? És mivel ez egy zenekar honlapja, akik maguk szeretnék feltölteni zenéiket, az lenne a legjobb, ha egy adott mappából töltené be a lejátszási listát, de ha ez így nem oldható meg, az sem baj, az legyen az én gondom. Elég kezdő vagyok, várom a segítségeteket mi. (Ha lehet, gyorsan, mert már itt lógnak a nyakamon) :)
 

április 21

table, iframe - html5 inkompatibilitás

hollo · 2010. Ápr. 21. (Sze), 20.22
Kedves közösség,

egy olyan oldal kialakításán dolgozom, amelyben a képernyő két részre osztott, az alsó részen kell megjelenítenem a betöltött tartalmat. Mivel teljes képernyőn kell dolgozni, ha kell, görgetősávot is megjelenítve, én egy iframe+táblázat-jellegő megoldás mellett döntöttem.

A releváns kód alant látható:

<!--<!DOCTYPE html>-->
<html>
<head>
	<meta charset="UTF-8">
<style>
body, a, div, iframe{padding:0px; margin:0px;}
body{font-family:sans-serif; height:100%; background-color:#efefef}
#Menu{height: 60px; overflow:hidden; margin:0px; padding:0px;}

ul#Menu{list-style:none;}
#Menu li{display:block; float:left;}
li a{color:inherit; text-decoration:none;display:block; padding:10px; margin:10px; color:#F1EEE2; background-color:#ba3030; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px;}
li a:hover, li a:target{background-color:#b12929;}
#Content{border:0px;}

#Wrapper{width:100%; height:100%; display:table;}
	#Wrapper .Row{display:table-row;}
	#Wrapper .Cell{display:table-cell;}
		#Content{width:100%; height:100%;}
</style>
</head>
<body>
	<div id="Wrapper">
		<div class="Row">
			<ul id="Menu" class="Cell">
				<li><a href="..">☜ Vissza</a></li>
				<li><a href="elso.html" target="Content">Első</a></li>
				<li><a href="masodik.html" target="Content">Második</a></li>
			</ul>
		</div>
		<div class="Row">
			<iframe id="Content" name="Content" class="Cell" src="nulladik.html"></iframe>
		</div>
	</div>
</body>
</HTML>
Furdcsa módon, ha az első sort kengedem a komment-jelek közül, az iframe keretem egészen apróra összeugrik. Miért?

Van valami változás az új html5-ben, ami a megjelenítést jelentősen befolyásolja? Mi lehet erre a megoldás?

Előre is köszönettel,
H