ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2010 - Fórum téma

március 22

jQuery AJAX history plugin segítség

tisch.david · 2010. Már. 22. (H), 11.14
Sziasztok!

Egy korábbi kérdésemre adott válaszaitok alapján kezdtem el használni Ben Alman URL Utility-jét a jQuery-s AJAX hívások history-jának kezelésére.
FF alatt az oldal megy is remekül, IE8 viszont nem veszi a lapot. Nem váltódik ki a fragmentChange esemény, így nincs URL változás kezelés sem.

Az eseménynek az alábbi

$["fragmentChange"] = function( delay ) {
   ...
}
kódrészletben kéne kiváltódnia, de nem értem a kifejezés bal oldalát, emiatt arra sem jövök rá, hogy honnan kerül(hetne) a vezérlés erre a kódrészletre. Ha van valakinek affinitása ehhez, akkor hálásan megköszönnék egy-két jó tanácsot!

Vagy (B terv) tudtok ajánlani jobb jQuery plugint a probléma kezelésére?

Köszi előre is! Üdv:

Dávid
 

március 21

Végtelen menü elemeinek nyitva tartása

cymby · 2010. Már. 21. (V), 12.46
Üdv mindenkinek !

A közelmúltban kezdtem el ismerkedni a php-val és egy weboldal készítésénél a következő problémába ütköztem.
Egy rekurzív függvény segítségével sikerült létrehoznom egy végtelenségig bővíthető menürendszert, de a gondom az vele hogy szeretném ha ezek a menüpontok nyitható-zárhatóak lennének, és egyszerűen nem bírok rájönni hogy miként lehet megoldani azt, hogy az almenüre való kattintáskor a almenü szülői is mind látszódjanak, ugyanakkor a többi 0-ás szintű (főmenü) zárva maradjon.


function menufa($szulo="", $szint=0 ) {

 $result = mysql_query("SELECT * FROM ".$db_prefix."menu WHERE szulo='".$szulo."' order by sorrend asc");
  
   while ($adat = mysql_fetch_assoc($result)) {
    
     print "<a href='?oldal=".$adat['id']."'>".$adat['cim']."</a>"; 
    
     menufa($adat['id'],$szint+1);
}  

Mivel csak mostanság kezdtem el foglalkozni a php-vel így lehet hogy nem tökéletes a megoldás. Nem előre megírt kódot kérek tőletek (persze hu van az se baj), hanem egy tippet amire én nem gondolhattam esetleg a megvalósítással kapcsolatosan. Szeretném magam megoldani a problémámat, de kell a kezdőlökés hozzá.
Segítségeteket előre is köszönöm.
 

Torrent oldalnak tárhely

Lacabacsi · 2010. Már. 21. (V), 11.08
Sziasztok

Nekem csak egy rövid és tömör kérdésem lenne.

Van valahol 2000-9000 Hft közt bérelhető tárhely ami engedi a torrent oldal futatását és nem kell napokat várni hogy használatba vegyem. hanem kb 1-2 óra mulva megvan
 

március 20

Flashbe ágyazott link nem működik

grimedth · 2010. Már. 20. (Szo), 21.42
Üdv!

Készítettem egy flash-t (macromedia flash mx 2004 segítségével) és button-okat, mármint gombokat helyeztem el rajta -szerintem- jól beállított actions-el, mely így néz ki ugyebár:

on (press) {
getURL("link", target="_parent");
}

Ha csak simán megnyitom böngészőben a flash-t, kifogástalanul működik is, szépen elnavigál oda, ahova a link mutat.
Viszont magát a flash-t beágyaztam egy nem saját, hanem szolgáltató (ning.com) által üzemeltetett oldalon lévő div dobozba, és onnét nem akar működni...

CSS Editor

Alucard · 2010. Már. 20. (Szo), 16.15
Sziasztok

Kezdő HTML CSS tanonc vagyok :) és notepad++ -hoz hasonló, egyszerű CSS editort keresek! Mit ajánlotok?

Üdv
 

ajax slideToggle probléma firefoxnál

fereta85 · 2010. Már. 20. (Szo), 14.45
Helló!

Az lenne a gondom, hogy van egy honlapom. Linket sajnos nemtudok küldeni.
A honlapon belűl van egy content id-ju div. Ebbemegy minden tartalom. Egyik al oldalon van egy ajaxos megoldás. Nem látszik a teljes tartalom de kattintásra előjön. Ezt ajaxszal oldottam meg, mégpedig a következőképpen:
A <head> ben van egy ilyen kód:

$(document).ready(function() {
$('#infosav').find('dd').hide().end().find('dt').click(function() {
$(this).next().slideToggle();
});
});

A problémám a következő. IE-n ha megnyitom a az "infosav" div tartalmát, akkor az őt tartalmazo div "content" rendesen megnyílik a kellő magasságra. Firefoxban viszont becsúszik a content dív alá. Ha contentnek css-ben adok egy overflow: hidden;-t akkor nyílván a túlcsordulás eltűnik. De én mindenképpen úgy szeretném megoldani, hogy a lenyíló tartalom is, és a content div is teljes egészében látszódjon.
Előre is köszönöm a segítséget.
 

március 19

hibakezeles, tanacsot kerek

kilvadi · 2010. Már. 19. (P), 01.21
tanacsot szeretnek kerni php-s hibakezelessel kapcsolatban.
egy uj project elott allok, ami tulkepp egy automata script lenne (CLI).
soap-al adatok fogadasa es kuldese interneten keresztul, valamint kis adatbazis kapcsolat es adatmanipulacio. a rendszer vazat mar megcsinaltam.
ekozben valt ismertte, hogy hanyfele hibaforrassal talalkozhat a program.
vannak halozati problemak(lassu vagy hianyzo net), a webservice problemai (varatlan vagy elore tervezett leallasok) es tartalmi hibak is.
a scriptnek elvileg 0-24ben kell futnia es teljesen onjaronak kellene lennie.
tehat az igazan nem jatszana, hogy hiba eseten die es jojjon a veg.

a tanacsot abban kernem, hogyan celszeru, hogyan szoktak a fenti problemakat kezelni elesben egy php-s projectben. persze vannak vazlatos elmeleteim, hogy pl. a halozati gondok eseten ciklikusan erdemes ujraprobalkozni. de jo lenne konkret megoldasokat megismerni. akar egy mukodo opensource project neve is sokat segitene, ahol a hasonlo problemakat lekezeltek.

koszonom!
 

március 18

Symfony kiskérdések

TIV · 2010. Már. 18. (Cs), 18.54
Sziasztok!

Elég régóta PHPzek, de most vettem rá magam, hogy keretrendszert is használjak. Bele a mélyvízbe: Symfony! :) Elég akadozva haladok a tanulásával, sok kis kérdésem lenne, aminek kiguglizása sok idő, van amire nem is találok választ fél óra böngészés után sem. Ha van valaki, aki régebb óta foglalkozik sf-el és van pár perce rám msnben/gtalkon (mindkettőhöz: sakramenta[KUKAC]gmail.com), azt nagyon megköszönném, illetve meghálálnám! Előre is köszönöm, ha az alábbi kiskérdések bármelyikére tud vki válaszolni!

1. csrf_token elrejtése az űrlapban
Két oszlopban szeretném megjeleníteni a formok inputjait. Ehhez azt csináltam, hogy a _form.php partialban a formot így iratom ki:
			foreach ($form as $widget) {
				// pl.. echo $widget->renderRow();
			}
Ezzel a módszerrel soronként/inputonként ki tudom írni a dolgokat, táblázatba tudom őket rakni, minden jó. DE! Sajnálatos módon a _csrf_token rejtett mező labelje is kiíródik és képtelen vagyok eltüntetni. Tudja valaki, hogy kell? A $this->widgetSchema->setLabels nem segített... az unset()-el se tudom törölni a listából...

2. Select lista elemeinek sorrendje az űrlapoknál
Vannak formjaim select listákkal (relációk), ám sehogysem tudok rájönni, hogy lehet az alapértelmezett (id szerinti) sorrendezést megváltoztatni alfabetikusra. Ötlete vkinek?

3. onDelete: CASCADE
Az említett kapcsolattal hoztam létre két táblát...
rmPartner:
  ...
  relations:
    rmUser: { onDelete: CASCADE, local: contact, foreign: id }

Ennek eredményeképpen ha töröltem egy User-t, törlődött/törlődtek a hozzá kapcsolat Partnerek is. Én viszont azt szeretném, hogy nyugodtan lehessen törölni Usert vagy Partnert, de a hozzá kapcsolt táblából NE törölje a sorokat, csak nullázza ki a foreign key-t. Ezért: Kitöröltem az onDelete: CASCADE részt a schema.yml-ből, majd kiadtam a doctrine:build -all parancsot.

Eladó könyvek

csman007 · 2010. Már. 18. (Cs), 13.30
Eladó könyvek:
- Tanuljuk meg a Java programozási nyelvet (eredeti ár: 6980huf)4500 huf;
- Macromedia fireworks mx kézikönyv (2100 huf) 1000 huf;


Ezek lennének egyelőre :), emailben vagy itt a weblaboron tudunk kommunikálni, csongrád környékén személyesen is átvehető, illetve postai csomag formájában.

Email címem: csman007##kukac##fibermail.hu
 

március 17

Hogyan kezdjem ?

Honkee · 2010. Már. 17. (Sze), 21.21
Kedves Törzstagok !

Egy sokak által igen fontos kérdést szeretnék feltenni.
Hogyan kezdjek php-t tanulni ?
Már elég sok órát eltöltöttem ezen téma böngészésével , google ... csak sajnos az ismerősöm megkérdezése pont maradt ki, mert sajnos ezen témával foglalkozó nincs. Így hát ide fordulnék néhány fontos gondolatért.
Az alapok elsajátítása, webszerver, html, kódók, böngészés, problémamegoldás, stb rendben van , de azt nagyon megköszönném, ha valaki leírná, hogy ő hogyan fogott hozzá a témához. Hálás lennék, ha egy linkkel vagy bármi mással a segítségemre tudnátok lenni.
Köszönettel: Béla