ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2010 - Fórum téma

március 2

Flash 8 - animáció sebesség probléma

gabrieludon · 2010. Már. 2. (K), 11.32
Sziasztok/Üdvözletem!

Szeretném kérni a segítségeteket, egy lehet hogy nagyon egyszerű problémában, ugyanakkor nekem gondot okoz.

Adott egy sok animációt tartalmazó FLA (sajátom, én csináltam régebb,tehát az eredeti, nem visszaalakított stb.), amelyből szerettem volna kivágni egy animációt, és átrakni új file-ba. Egy teljes movie-clipről van szó, tehát nem csináltam mást, mint nyitottam egy új dokumentumot, beállítottam az FPS-t ugyanannyira mint amennyi a forrásban volt (24FPS) és egy rétegre beillesztettem másolandó movie clip-et.

Eddig rendben is lenne, az animáció működik, de a saját flash playerében sokkal lassabb mint az eredetiében, amelyben sokkal több animáció van. Olyat tapasztaltam már hogy böngészőben lassabb ilyen-olyan dolgok illetve beillesztési beállítások miatt (swfobject), de itt flash playerrel nyitom meg mindkét swf-et.

Ha valakinek van ötlete - bármilyen alap dolognak tűnik is - kérem ossza meg velem.
Eddig nem nagyon másoltam animációt egyik file-ból a másikba, lehet hogy valami nagyon alap hibát vétettem.

Előre is köszönöm a segítséget!
 

jQuery Sortable portlets

enakos · 2010. Már. 2. (K), 00.16
Sziasztok!
A jQuery-vel szeretnék dolgozni, de nem sikerül egy dolog.
Ezt szeretném használni

A gondom csupán annyi, hogy a böngésző nem menti el sütikben az átmozgatott dobozok helyzetét és oldalfrissítéskor vagy új b9ngészőablak megnyitásakor minden visszaugrik az eredeti helyére.
A demo verziónak a php veziójában ott is van a dokumentum végén, hogy:

<?
setcookie("offset","offset",time()+60*60*24*30*12);
?>

mégsem működik.
Ti tudtok segíteni benne, hogy mit kell beállítani, hogy ez jól működjön?

Köszönöm!
 

március 1

Link aktiválás elkapása Javascripttel

janoszen · 2010. Már. 1. (H), 20.37
Sziasztok,

ismét egy frontend problémába ütköztem. Szeretnék outbound link trackinget csinálni Google Analytics-szel, viszont tennék bele egy csavart. Mindezt diszkrét JS-sel szeretném megcsinálni.

Az a gondom, hogy mindenhol csak az onclick eventet írják le, az egyéb aktivációs metódusokat (billentyűzet, stb) nem. Van erre valami globális megoldás, vagy meg kell néznem, melyik billentyűt ütötték le? (Ez utóbbi nem tetszene, mert teszem azt valaki beállíthatná magának, hogy ne az enter legyen a link aktiváló billentyű.)

Köszönöm
 

Olvashatóság javítása tipográfiával

janoszen · 2010. Már. 1. (H), 17.49
Sziasztok,

adott a weboldalam, ami néhány ismerősöm szerint kissé nehezen olvasható (főleg a hosszabb cikkek). Mivel én magam nem vagyok egy nagy tipomágus, inkább szerverekkel foglalkozom mostanában, nem tudom a beállítást, amivel jobb olvashatóságot lehetne elérni.

Hogyan lehetne a hosszú egybefüggő szövegeket olvashatóbbá tenni anélkül, hogy a stílusból (Mirror's Edge) kiesne? Mit kellene váltotatnom?

Köszönöm

János