ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2008 - Fórum téma

november 11

Adatbázis dokumentáció generálása

krisy · 2008. Nov. 10. (H), 22.36
Sziasztok!

Olyan ingyenes Eclipse plugin-t/alkalmazást keresek, amely egy kész adatbázisról készít (például javadoc-jellegű) dokumentációt.

Eddig egyet találtam csak, ám sajnos ez nem ingyenes:
http://www.azzurri.jp/en/clay/index.html

Nem ismertek véletlenül hasonlót?

Előre is köszi!
 

köszönöm

beandrass · 2008. Nov. 10. (H), 21.58
Köszi Gábor a segítséged itt megtalálltam:
<a href="http://www.szakinformacio.hu">Szakinformáció - Magyar Céginformációs Adattár - A Szakmai Tudakozó</a>
 

Nem működő imageantialias() függvény

killroy · 2008. Nov. 10. (H), 18.17
Sziasztok!

A saját gépemen xampp segítségével kiépítettem egy szervert és ott fejlesztettem egy oldalt. A kép kezelő függvényeimben felhasználtam a imageantialias() függvényt és localhoston működött rendesen. Ekkor felraktam egy tárhelyszolgáltató szerverére és ott már fatal error-t kaptam, mégpedig hogy nem definiált függvényt akarok meghívni. Megnéztem és a kiszolgálón 5.2-es PHP fut ez a függvény pedig benne van mind a 4-es mind pedig az 5-ös verzióban.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek miért nem érem el? A szolgáltató letiltotta volna? De ha igen akkor fel merül a kérdés hogy miért tett volna ilyet?

A szolgáltató szerverén a PHP verzió: PHP Version 5.2.0-8+etch13
Az én gépemen pedig: PHP Version 5.2.6

De mint már írtam a PHP Version 5.2.6 imageantialias() a 4-es verzió óta elérhető.

Előre is köszönöm!
 

FLASH horizontal scroller feltöltése XML ből

firefly · 2008. Nov. 10. (H), 16.59
Sziasztok!

Érdekelne, hogy van e olyan jellegű program,csript, ami egy xml ből kolvassa az árfolyamokat, majd egy horizontális flash alapú scrollerbe beleteszi mindíg a legfrissebb adatokat. Pl úgy ahogy a tőzsdei részvények futnak. Köszönöm!

FF
 

november 9

CSS Left margin probléma Firefoxnál?

Attus · 2008. Nov. 9. (V), 10.05
Csinálok egy weboldalt. Én magam semmi problémát nem tapasztaltam vele, de a megrendelőm visszajelezte, hogy Firefox alatt szétesik az oldal szerkezete. Én ezt nem láttam, de megkértem pár barátomat, hogy nézzék meg ők is. Többségüknek teljesen rendben volt minden, de egy ember visszajelezte, hogy nála is szétesik.
A két megjelenés "lefotózva" megtekinthető itt:
http://attus.hu/index.php?folder=Munka
Bár le van kicsinyítve, az azért jól látszik, hogy az aktív tartalom a rossz változatban egy nagyon vékony oszlopba tömörül be.
Azt, hogy a kép jobboldali fele maradjon üres, a megrendelő kérte, neki valamiért ez így jó, ő dolga.
A rossz változatnál azt látom, hogy a bal oldali színes kép és a tartalom közti fehér folt pont ugyanolyan széles, mint a színes kép, ezért felmerült bennem, hogy talán a tartalmi részre kiadott margin-left értelmeződik hibása a Firefoxnál bizonyos esetekben?
Az oldal maga:
http://oktomedia.hu/attila

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
 

Naptár

Navee · 2008. Nov. 9. (V), 02.31
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni: az oldalamra szeretnék egy olyan gombnyomásra felbukkanó naptárat, amelyet lehetőleg nem blokkolnak be a tűzfalak és egyéb progamok (gondolok itt olyan megvalósításra, mint az iwiw által használt ClearBox képnézegető). Arra lenne szükségem, hogy amikor rákattintok a hivatkozására, előjön a naptár, és egy kattintással ki kiválasztom a kívánt napot, majd azt a dátumot (pl.: 2008.01.01.) elküldi egy form egy textboxának. Mint általában a szobafoglalásoknál szokott lenni. És még annyi "követelményem" lenne, hogy ingyenes legyen valamint magyar nyelvű. Tudtok ajánlani nekem ilyen progit? Tudom, "a google a barátunk", de nem találtam eddig semmi értelmeset. Előre is köszi!
 

november 7

Jqueryből hívó objektum referenciájának visszanyerése

karpati · 2008. Nov. 7. (P), 18.23
Jqueryből hívó objektum referenciájának visszanyerése

Alapvetően egyszerű dologra kérnék tőletek segítséget, mert az istenért, se jövök rá a megoldásra.

Adott egy objektum, ami meg hív egy JQuery eseménykezelőt, az eseménykezelőből szeretném meghívni az objektum másik metódust.
objektum.prototype.attachHandler = function()
{
$(this.inputIdJQ).keyup(function(event)
{
switch (event.keyCode)
{
case 13:
// hivo-objektum.eventHandler();

default:
alert(event.keyCode);

}
}
);
}
objektum.prototype.eventHandler = function()
{
alert(event.keyCode);
}

Előre is köszönöm a segítséget!
 

november 7

crond mizériám

s_volenszki · 2008. Nov. 6. (Cs), 22.43
Sziasztok!

Meg kell mondanom, sohasem gondoltam volna, hogy az első éles webszerver ismerkedésem egy banális apróságon hasal el...

Közületek már páran olvashatták topicomat a hup.hu-n, most szeretném a ti véleményeteket is kikérni.

Van egy virtual szervereünk CentOS-vel. Kaptam hozzá ssh-t és kifogástalanul működik az elérés.

Tegnap előtt úgy döntöttem teszek egy task-ot az /etc/crontab fájlba. A task egy php fájlt hivogat óránként az ehhez a szerverhez tartozó webroot-ban. Láttam műxik, gondoltam minden ok. Kitöröltem a task-ot az /etc/crontab fájlból és mondtam neki, hogy /etc/init.d/crond restart.

A helyzet az, hogy a task ugyan úgy fut tovább. Ezek után kaptam a hup-on néhény jótanácsot (pl.: beszéljek a rendszergazdával) és mondtam, hogy crontab -e, erre ő, hogy "No crontab for root", aztán mondtam, hogy crontab -r és ő még mindíg azt mondta, hogy "No crontab for root".

Elkezdtem keresni a PID-jét a processznek: ps aux aztán ps aux | grep php aztán lsof | grep php aztán ps -edaf | grep php...nem találtam semmit (vagy nem tudom, hogy amit találtam, azok között van-e amit keresek).

Ezek után azt mondtam /etc/init.d/crond stop majd reboot. Ujraindulás után a task ugyan úgy lefut óránként.

Mit javasoltok, hol kutakodjak?
 

Segítség, vírus vagy sem?

mpdt · 2008. Nov. 6. (Cs), 18.27
Sziasztok!

Lenne egy eléggé furcsa kérdésem felétek. A napokban történt egy eléggé érdekes dolog. Egyik ismerősöm gépén egyszerűen teljesen ki lett lőve pár program, ami mind netet használ. Ebben az a fura, hogy a pineglések, netezés megy. De csak a netezés. Szóval az újabb verzió számú Live Messengerre se lehet fellépni. A javításban a 'Kulcs fontosságú portok' hibát kapjuk vissza. Akkor az internet rádiózás se megy, mert egyszerűen nem indítja el a *.pls filet. Másnál érdekesen működik a rádió.

Akkor próbálkoztunk távsegítség kérésével, de egy DNS névi hibával egyszerűen ledob. Tehát a gépen nem mennek az internetet használó programok.

Szerintetek mi lehet a gond? Internet (Routerbe megvont dolog), Vírus okozta probléma, Program által leblokkolt dolog, vagy valami más?

Őszintén szólva tanácstalan vagyok. Kérlek segítsetek!

Köszönöm,
MapDesign.
 

november 5

JS tartalomhoz igazodó ablak

DarkRaptor · 2008. Nov. 5. (Sze), 16.53
Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogy ha JS-el nyitok egy új ablakot, amiben van egy táblázat, akkor az ablak mérete pont akkora legyen, mint a táblázat mérete.

ez eddig oké:

iWidth = document.getElementById('tablazat').offsetWidth;
iHeight = document.getElementById('tablazat').offsetHeight;
window.resizeTo(iWidth, iHeight);

a gond az, hogy az ablaknak vannak fölösleges részei (menü, görgetősáv) amik miatt nem lesz akkora, mint a táblázat.

nyílván ezt a fölösleges részt kéne valahogy kiszámolni és hozzáadni a táblázat méreteihez, de hogyan?

előre is köszönöm!