ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2008 - Fórum téma

november 4

PHP - Session

haho · 2008. Nov. 4. (K), 18.42
Kérdésem a következő: van egy beléptető felületem, ahol a védett tartalom megtekintéséhez a felhasználónak meg kell adnia felhasználónevét és jelszavát. A felhasználó adatait MySQL adatbázisban tárolom.
A belépett felhasználó adatait SESSION-ben tárolom.

Csakhogy, ha a felhasználó inaktív kb.5 percig, akkor automatikus kilépteti.

Ez miért van, ha én nem állítottam be, hogy milyen idő után léptessen ki? Illetve, hogyan tudnám meghatározni, hogy mennyi idő inaktivitás után léptesse ki a felhasználót?

Előre is köszönöm!
 

How to develope az szakmai nyelved mint project manager?

Vitaleas · 2008. Nov. 4. (K), 02.06
A kérdés fent olvasható:-)

Ti hogyan fejlesztitek a szakmai tárgyalóképességeteket idegegen nyelven?
Tanár könyvek szakirodalom és még más lehetőség esetleg?
 

november 3

MP3 megosztó

weart · 2008. Nov. 3. (H), 21.53
Szeretnék egy olyan CMS, vagy fizetős tartalomkezelőt ami nagyából olyan mint a youtube, csak nem videókat, hanem mp3 zenéket lehet raja megosztani. Ugyanúgy a felhasználók tölthetnek fel rá zenéket, és azok közt egy keresővel lehet keresni. Ennyi lenne az igényem. Mert én találtam egyet, az a neve, hogy mp3street, de nem működik, mert felraktam a szunyi.com veboldalára, mielőtt élesben az én szerveremen kipróbálnám, de nem akar működni. itt van az oldal amin próbálom. weart.blogja.net.
itt van a telepítési utasítás is weart.blogja.net/readme.txt , és én mindent megcsináltam rajta, de nem megy
 

Táblázat cellák átalakítása

Off- · 2008. Nov. 3. (H), 20.26
Üdv.

CSS kérdés.

Adott egy ilyen HTML kimenet:
<table>
<tr>
<td>1</td>
<td>2</td>
<td>3</td>
<td class="sokszoveg"><span>4</span></td>
<td class="sokszoveg"><span>5</span></td>
</tr>
</table>
4., 5. cellában sok szöveg lesz ezért szeretném őket a következő két sorba tenni, mintha ilyen lenne a kimenet:
<table>
<tr>
<td>1</td>
<td>2</td>
<td>3</td>
</tr>
<tr>
<td class="sokszoveg">4</td>
</tr>
<tr>
<td class="sokszoveg">4</td>
</tr>
</table>
Megoldható?

Előre is köszönöm!
*****
DG
 

PHP fájl letölthető-e?

DarkRaptor · 2008. Nov. 3. (H), 17.33
Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem, hogy ha van pl. egy ilyen url: www.domain.hu/valami.php
akkor a valami.php-t le tudják-e menteni? magyarul: lelopni

olvasgattam utána, de ennyit találtam: httrack. De ez ugye csak a html, js valamint a képfájlokat tölti le, php-t nem.

Aztán gondoltam arra, hogy (bár már kiment a divatból) esetleg letöltésgyorsítóval lementhető, mert az nem futtatja le a fájlokat, csak lementi.

nyílván egy js fájlt nem nagy kunszt letölteni, na de egy php fájlt hogyan tudnak (már ha tudnak) letölteni?

előre is köszönöm!
 

november 2

Google News

nemalevi · 2008. Nov. 2. (V), 10.07
Sziasztok!

Meg tudna nekem valaki mondani, h a Google News mi alapjan dontott ugy h nem akar nekem magyar talalatokat adni?
Eddig XP-n hasznaltam es mukodott. Most Vista-val probalom es mar mindent magyarra allitottam, de nem mukodik.