ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 30, 2008 - Fórum téma

Meghatározott adattáblák fájlba mentése

Trashcom · 2008. Nov. 30. (V), 23.25
van egy kis gondom...
a gépemen lévő adatbázis táblákból kellene .sql fájlba kiirni az adatokat...
nem mindet, -mert akkor ugye ez egy biztonsági mentés lenne,- de nekem a sok táblából csak néhány kellene...
eddig a navicat nevű progival csináltam kézzel, de szeretném ezt php-vel megoldani...
van valakinek valami 5lete?
 

radio input elemek értékeinek átvitele xmlhttprequesttel. hogyan is kell?

killroy · 2008. Nov. 30. (V), 12.35
Sziasztok Laborosok!

Egy konkrét problémával állok elétek. :)

Fejlesztek egy kisebb cégnek webáruházat és vannak különböző termékek amiket a kosárba lehet rakni ugyebár. Vannak bizonyos feltételek a kosárba helyezés teljesüléséhez, ezalatt bizonyos kötelezően megadandó adatokat értek.
Az ellenőrzéshez xmlhttprequest-et használok és egy GET metódussal viszem át az adatokat a szervernek.

Na már most a SELECT, illetve CHECKBOX elemek értékeit át tudtam vinni a szervernek. Mivel a selectnek és a checkboxnak van egy egyedi ID="akarmi" attribútuma amivel egyszerű a történet.
Vannak RADIO elemek és tanácstalan vagyok hogy ebben az esetben hogyan vigyem át az adatokat a szervernek. Mert ugye több elemről van szó amit egy PHP ciklussal listáztatok ki adatbázisból. Azt sejtem hogy ilyenkor az lenne a megoldás ha mindegyiknek adnék egy egyedi azonosítót mondjuk egy szám segítségével, vagy esetleg ezeket egy tömbként kéne kezelni, de ez nekem még magas és fogalmam sincs hogy néz ki ez a gyakorlatban.

Megpróbáltam érhetően felvázolni a problémámat, remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm.
 

Mysql Névelő szűrése

cSuwwi · 2008. Nov. 30. (V), 00.40
Hali,

A kérdésem az lenne, hogy miként lehet egyszerűen (akár subquery-k nélkül) megoldani egy select querynél, hogy a névelőket ne vegye figyelembe? Konkrét példával élve, egy dvd adatbázis listázásánál ne hozza előre a névelővel szereplő címeket, hanem a megfelelő helyen jelenjenek meg.

Talán a substring jó lenne, de a névelő lehet 'A' és 'Az' is, de általánosságban nem tudom hogy kéne nekifogni. Persze végső megoldásként lehetne utólag php-val bűvészkedni, de ha lenne megoldás rögtön sql-ből megoldani, az jobb lenne.
Köszi.