ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 11, 2008 - Fórum téma

referer

nemalevi · 2008. Nov. 11. (K), 21.03
Sziasztok!

Van egy onclickes ablakocskam, aminek az url-jet mar beindexelte nehany kereso, de en nem szeretnem hogy kozvetlenul belepjenek erre az oldalra, csak az oldalamrol szeretnem engedelyezni a belepest. Probalkoztam a $_SERVER['HTTP_REFERER'] hasznalataval, hogy csak a fooldalrol erkezo latogatokat engedje be, ami mukodik is Google Crome-ban es Firefox-ban. De az Explorer valamiert nem tudja, hogy mi volt az elozo oldal. Ezt azert nem ertem, hogy miert van, mert ha jol tudom a muvelet a szerveren hajtodik vegre. De akkor mi koze van ehhez a bongeszonek?

if($referer != "http://localhost/project/") { kuld("index.php"); } 
Esetleg mas megoldas, ti hogy szoktatok ezt csinalni?
 

Float ket DIV-el

zoliky · 2008. Nov. 11. (K), 14.56
Van ket DIV-em (#bal es #jobb). A ket DIV a #tartalom DIV-ben helyezkedik el. Igy nez ki a HTML kod:

<div id="tartalom">
   <div id="bal">
       Itt van a bal oldali tartalom
   </div>

   <div id="jobb">
       Itt van a jobb oldali tartalom
   </div>
</div>
es a CSS kod:

#tartalom {
   width: 800px;
}

#bal {
   float: left;
   width: 500px;
}

#jobb {
   float: left;
   width: 200px;
}
Az oldal itt lathato: http://img522.imageshack.us/my.php?image=20006820ns4.jpg (a szurke resz a #tartalom DIV)

Van olyan helyzet amikor a #jobb oldali DIV nem jon elo. Akkor ki kene nyujtani a #bal divet 100 %-ra.

Hogy tudnam atirni a CSS kodomat, hogy mukodjon ? :( Nem olyan fontos az 500px es 200px ertekek.

Elore is koszonom!
 

symfony propel yml

aspirany · 2008. Nov. 11. (K), 14.51
Sziasztok!

Symfony tutorilat csinálnám végig de az elején elakadok.

http://www.symfony-project.org/tutorial/1_1/my-first-project

Amikor létre kell hozni a yml filét és beírni:
propel:
  blog_post:
    id:           ~
    title:        { varchar(255), required: true }
    excerpt:      longvarchar
    body:         longvarchar
    created_at:   ~
  blog_comment:
    id:           ~
    blog_post_id: ~
    author:       varchar(255)
    email:        varchar(255)
    body:         longvarchar
    created_at:   ~

php symfony propel:build-model ,itt kezdődik a probléma.hiba üzenettel elszáll: Specification mandate value for attribute varchar

Köszönöm a segítséget.
 

TYPE="file" típusú elem formázható-e?

haho · 2008. Nov. 11. (K), 06.39
Az üzenetem tárgyában benne is van a lényeg. Minden űrlapelemet (select, input, textarea, submit gomb) sikerült formáznom css-ből, de a TYPE="file" típusú mezőnek egyedül a SIZE paramétert tudom megadni, de sem width, height paramétert, sem háttérszínt, sem betűtípust nem.
Van erre megoldás? Előre is köszi!
 

MVC kérdés: blog modell-jének kialakítása

Max Logan · 2008. Nov. 11. (K), 02.28
A probléma a következő: adott egy MVC rendszer, amivel megvalósítunk egy blog-ot. A blog modell-jének van egy olyan metódusa, mely visszaadja az utolsó X bejegyzés adatait, melyek a következők: cím, bevezető rész, hosszabb rész, dátum, szerző, cimkék.

A kérdés pedig a következő, logikailag hogyan érdemes megoldani azt, hogy a cimkéket is lekérjük?

1. Legyen egy függvény, mely visszad minden információt az bejegyzésekről:
  • Lekéri az utolsó X bejegyzést
  • Kigyűjtögeti mindegyikhez a cimkéket
  • A cimkéket hozzáadja a megfelelő post-hoz (amit egy tömb reprezentál)
  • Visszaadja a post minden adatát
Itt kétfelé ágazik el a dolog:
  • lehet egy olyan metódusa a modell-nek, ami a kapott ID-jű post-hoz tartozó cimkéket adja vissza
  • a cimkelekérést a függvényen belül oldajuk meg külön függvény felhasználása nélkül

2. Legyen egy függvény, mely visszaadja a bejegyzések infóit, kivéve a cimkéket


A működése ugyanaz, mint fentebb, kivéve, hogy a cimkéket nem kéri le.

A cimkelekérdezést az előbb leírt módon egy külön modell metódust hajtja végre, melyet a kontroller hivogat.

A három megoldás közül melyik a célszerűbb?

Az első szerintem a legtisztább logikai szempontból, mert egyszerre megkap a kontroller minden infót az egyes bejegyzésekről. A cimkék lekérést megvalósító külön modell metódus letisztultabbnak látszik, a nagy metódushoz képest (áttekinthetőbb lesz a fő metódus).

A második megoldás végülis az első különválasztása, mely nem tudom, hogy mennyire szerencsés, azaz érdemes-e a kontrollerre bízni, hogy külön kérje le az egyes bejegyzések cimkéit.