ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2008 - Fórum téma

december 1

Meghatározott adattáblák fájlba mentése

Trashcom · 2008. Nov. 30. (V), 23.25
van egy kis gondom...
a gépemen lévő adatbázis táblákból kellene .sql fájlba kiirni az adatokat...
nem mindet, -mert akkor ugye ez egy biztonsági mentés lenne,- de nekem a sok táblából csak néhány kellene...
eddig a navicat nevű progival csináltam kézzel, de szeretném ezt php-vel megoldani...
van valakinek valami 5lete?
 

radio input elemek értékeinek átvitele xmlhttprequesttel. hogyan is kell?

killroy · 2008. Nov. 30. (V), 12.35
Sziasztok Laborosok!

Egy konkrét problémával állok elétek. :)

Fejlesztek egy kisebb cégnek webáruházat és vannak különböző termékek amiket a kosárba lehet rakni ugyebár. Vannak bizonyos feltételek a kosárba helyezés teljesüléséhez, ezalatt bizonyos kötelezően megadandó adatokat értek.
Az ellenőrzéshez xmlhttprequest-et használok és egy GET metódussal viszem át az adatokat a szervernek.

Na már most a SELECT, illetve CHECKBOX elemek értékeit át tudtam vinni a szervernek. Mivel a selectnek és a checkboxnak van egy egyedi ID="akarmi" attribútuma amivel egyszerű a történet.
Vannak RADIO elemek és tanácstalan vagyok hogy ebben az esetben hogyan vigyem át az adatokat a szervernek. Mert ugye több elemről van szó amit egy PHP ciklussal listáztatok ki adatbázisból. Azt sejtem hogy ilyenkor az lenne a megoldás ha mindegyiknek adnék egy egyedi azonosítót mondjuk egy szám segítségével, vagy esetleg ezeket egy tömbként kéne kezelni, de ez nekem még magas és fogalmam sincs hogy néz ki ez a gyakorlatban.

Megpróbáltam érhetően felvázolni a problémámat, remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm.
 

Mysql Névelő szűrése

cSuwwi · 2008. Nov. 30. (V), 00.40
Hali,

A kérdésem az lenne, hogy miként lehet egyszerűen (akár subquery-k nélkül) megoldani egy select querynél, hogy a névelőket ne vegye figyelembe? Konkrét példával élve, egy dvd adatbázis listázásánál ne hozza előre a névelővel szereplő címeket, hanem a megfelelő helyen jelenjenek meg.

Talán a substring jó lenne, de a névelő lehet 'A' és 'Az' is, de általánosságban nem tudom hogy kéne nekifogni. Persze végső megoldásként lehetne utólag php-val bűvészkedni, de ha lenne megoldás rögtön sql-ből megoldani, az jobb lenne.
Köszi.
 

november 30

nevelde

balazs.egyed · 2008. Nov. 29. (Szo), 22.16
Szeretnék egy neveldét indítani.

Szerintetek milyen rendszerből induljak ki? Eddig volt dolgom ezekkel: php-fusion v7, e107, php-nuke, wordpress, és egyéb kissebb blogok, valamint elég sok html oldal.
 

Txt fájl beolvasása linkre kattintva php oldalon / php oldalra

dzset · 2008. Nov. 29. (Szo), 19.12
Sziasztok, van egy problémám, amiben szeretném, ha valaki segítene.
Van egy "akarmi.php" oldalam. Az egyik divbe hivatkozások. A hivatkozások mögött egy-egy txt fájl.
Azt szeretném, ha a hivatkozásra kattintva, ugyanebbe az oldalba, és ugyanebbe a divbe jelenne meg a kiválasztott hivatkozáshoz tartozó txt fájl. Tudom, elvileg nagyon egyszerű, de én ezen nagyon elakadtam.
(keresgettem a neten, és találtam hasonlót, amit szeretnék, de nekem nem működik, átalakítva sem.
http://www.freeweb.hu/verslista/irasok/index.php?nev=aggie és itt ha a Versek I. hivatkozásra kattintunk egy txt töltődik be.)
Köszönettel: dzset
 

november 28

kis blokkok csoportjának középre rendezése

pentike · 2008. Nov. 28. (P), 21.48
Sziasztok!

A következő problémára szeretnék megoldást találni:

Vegyük az alábbi demo html-t:

A középső blokkban lévő piros kockák balra vannak úsztatva, szélességtől függően fér ki több vagy kevesebb oszlop. Az lenne a cél, hogy a kis kockák az oszlopok számától függetlenül mindig középen legyenek.

Nekem már nincs rá ötletem, minden segítséget szívesen fogadok.

nem ertem a CSS-t

carstepPCE · 2008. Nov. 28. (P), 16.15
Sziasztok,

Egy ideje mar nem nagyon irogatok CSS-t, de most megint kell es valamiben elakadtam, amire sehol nem talaltam megoldast eddig, ezert segitsegeteket kerem? Eddig FF3-ban es Safari-ban neztem meg, ahol Safari jol jelenitette meg, mig az FF3-ban a Search submit gomb mar kilogott a keretbol, de nem ertem miert, szerintetek az alabbi kodreszletnek mit kellene megjelenitenie?:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"
   "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html lang="en">
<head>
	<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
	<title>VRN Search</title>
	<meta name="author" content="Bolla Sandor">
	<!--<link href="CSS/basic.css" media="screen" rel="stylesheet" type="text/css">-->
    <style>
        form {
    margin:     0px;
    padding:    0px;
}

.pceframe-main {
    width:      500px;
    margin:     10px auto;
    border:     1px solid gray;
    padding:    2px;
}

.pceframe-header {
    margin:             0px;
    padding:            .5em;
    background-color:   #4D4D4D;
    color:              white;
    border-bottom:      1px solid #4D4D4D;
}

.pceframe-vrnfield-frame {
    margin:     0px;
    padding:    5px;
}

.pceframe-button-frame {
    float:      right;
    width:      55px;
    margin:     0px;
    padding:    0px;
}
    </style>
</head>
<body>
	<div class="pceframe-main">
		<div class="pceframe-header">[login information]</div>
        <div class="pceframe-vrnfield-frame">
            <form action="" method="POST">
                <span class="pceframe-vrnfield-label">Enter your VRN number:</span>
                <input type="text" id="pceframe-vrnfield">
                <div class="pceframe-button-frame">
                    <input type="submit" id="pceframe-buttons-submit" name="submit" value="Search">
                </div>
            </form>
        </div>
	</div>
</body>
</html>
Udv
Sanyi
 

HTML, CSS Kiegészítések

barpi61 · 2008. Nov. 28. (P), 12.11
Honnan veszik a fejlesztők a böngésző specifikus kiegészítéseket a HTML-hez, Javasrcipthez, CSS_hez???
Mint pl. a scrollbar-... (CSS-ben),a document.all (HTML)stb.

Ilyeneket sem általában (JS, HTML, CSS, DOM, BOM leírásokban), sem a böngészők honlapján nem találok :-(

Köszönettel: Árpád
 

Grafikus főmenüből kép almenü nyitása egér fölé húzással

gsoft · 2008. Nov. 28. (P), 11.20
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy kellene egy grafikus főmenü egyes pontjaira egy ugyanúgy grafikus almenüt nyitni egér fölé húzással(onMouseOver vagy stb.).
Minták is érdekelnének. Köszönöm.
 

november 28

lightwindow azóta is fennálló probléma pls pls help

Marci1992 · 2008. Nov. 27. (Cs), 22.45
Az oldalamon flasheket akarok megjeleníteni, és erre a lightwindowot akarom használni...megcsináltam az oldalamon, hogy kis képekre kattintva jelenjenek meg falshek...Ez a megoldás ha a saját lemezemről indítom a firefoxban 100%osan működik, ie-ben a szürke háttér csak a képernyő felső felén van. Viszont ha feltöltöm a tárhelyre, semmi sem működik..
Ez a probléma úgy indult, hogy meg volt az oldalam alapja, és ugyanúgy megszerkesztettem mint ahogy most van. A tárhelyen minden hibátlanul működött(a flashek is) de egy grafikai hiba volt:S:S...Erre kaptam a megoldást, hogy sérült egy képfájl. Ezt felülírtam, de erre a lightwindow hülyült meg. Nagyon jó lenne, ha vki tudna vmilyen tanácsot adni, mert ez teljesen kiboríít:(


oldalam:

http://opto.hu/sokoldalucimke.html

A válaszokat előre is köszönöm