ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2008 - Fórum téma

november 5

Form input összeadás

vlaci · 2008. Nov. 5. (Sze), 16.32
Hali,

Sajnos nem értek a javascipt és ajax programozáshoz, de szükségem lenne rá. Kezdésnek összeadásra már kaptam egyet, de nem a bevitt értékeket kell összeadni.
A feladat az lenne, hogy a form-ba beadott id-ékhez tartozó mysql táblában tárolt értékeket adja össze a progi és írja ki.

Merre keresgéljek?

<html>
<head>
<SCRIPT>
function osszead() {
var x;
var ki=0;


x = document.getElementsByTagName("input");


for (i=0;i<x.length;i++) {
ki = ki + parseInt(x[i].value);
}

document.getElementById('elemek').innerHTML=ki;
}
</SCRIPT>
</head>
<BODY>

<FORM name="adat">
<input type="text" name="mezo" value="0"><br>
<input type="text" name="mezo" value="0"><br>
<input type="text" name="mezo" value="0"><br>
<br><br>
<a href="javascript:osszead();">Eredmény:</a> <span id="elemek"> </span>
</FORM>
</BODY>
</html>
 

Dinamikus ul - li mysql php

black_lagoon · 2008. Nov. 5. (Sze), 14.58
Sziasztok!

Saját lapom fejlesztgetése közben egy ( számomra ) érdekes problémába ütköztem és nem nagyon találtam rá megoldást, legalábbis olyat amit fel is tudnék fogni :)
A szitu a következő:
- adott egy mysql tábla : id, parent_id, name
- ebből kellene ul li listát készitenem egy menühöz egy rekurzív függvénnyel

Ha valakinek van tippje pls help, merre induljak el...

Köszi a tippeket...
 

jQuery Galleria első kép betöltése IE-ben

thamas · 2008. Nov. 5. (Sze), 14.18
A jQuery-re épülő Galleria-t használtam egy webhelyen. Az első kép megjelenítése az oldal betöltésekor okozott némi fejtörést, de találtam egy megoldást. Az egyetlen szépséghibája, hogy IE-ben nem működik. Tudja valaki, hogyan lehetne javítani?

(Esetleg ha vki nagyon otthon van a témában: a Galleriában az "active" class-szal jelölt képnek kellene megjelennie az oldal betöltődésekor, de ez vmiért nem működik - a fenti megoldás az első képet tölti be. Hogyan lehetne elérni, hogy az "active" kép jelenjen meg?)
 

kódolás felismerése

kalamona · 2008. Nov. 5. (Sze), 10.16
Sziasztok!

Ti hogyan állapítantok meg egy sztrigről, hogy milyen karakterkódolásban van?
Az mb_detect_encoding() nem jó, mert az egy megadott listából választja ki, amiket még prioritási sorba is kell rendezni, ráadásul úgy vettem észre, ha egy UTF szövegben csak annyi szerepel, hogy "asd", akkor rámondja hogy ASCII, mert ezek a betűk elférnek az ASCII táblában.

Köszönöm!
 

Return value PHP scriptbol Shell scriptbe

sunder · 2008. Nov. 5. (Sze), 01.21
Üdvöletem!

Egy problémával kapcsolatban kérném a fórumozó szakemberek segítségét.
Adott két rendszer, egy Apache2/PHP/MySQL webszerver, és egy nagyon lebutított (specializált) Red Hat rendszer.

A Buta Red Hat kellene meghívjon egy paraméterezett PHP file-t a webszerveren shell script segítségével, és annak egy értéket kellene visszaadnia a Red Hat shell scriptnek attól függően, hogy hogyan futott le.

Próbálkoztam a WGET-tel, mert CRON-ból a webszerveren sikeresen futtat automatizált PHP függvényeket időszakosan, de ebbe a visszatérő értékbe beletört a bicskám.


Tehát, adott a shell script, amely meghívja a PHP file-t, és a további futása a visszatérő értéken múlna.


Tehát:
/usr/bin/wget --output-document=/dev/null http://abc.php?a=123&b=456

A PHP file függően a paraméterektől (a és b) vagy 1-et, vagy 0-át kellene visszaadjon.
Itt próbálkoztam már exit("1") , echo "1" , és egyéb módszerrekkel, de igazából a linux oldalon nem tudom megfogalmazni azt, hogy a PHP-nak legyen egy visszatérő értéke, amit egy változóba mentek.

Példa:
ertek = ''
$ertek = /usr/bin/wget --output-document=/dev/null http://abc.php?a=123&b=456


Sajnos ez nem ad vissza így semmit. Van valakinek ötlete, hogy miként lehetne megvalósítani, hogy a PHP ne csak lefusson, hanem értéket is adjon egy xyz shell script változónak?


Előre is köszönöm az ötleteket / megoldásokat.

Csaba
 

november 5

Firefox beállítások, plugin-ek export, importja

paal · 2008. Nov. 4. (K), 22.51
Sziasztok!

Tudok valamilyen módszert arra, hogy egy előre beállított Firefox tulajdonságait (főleg a telepített plugin-eket) lehet valahogy exportálni, majd újból importálni más gépeken (10-15 db-on)?
Egy kis cégnél kellene bevezetni, lecserélvén az IE-t, de jó lenne valami egységes kinézetet, tartalmat telepíteni minden gépre.

Köszi, Pali
 

Subdomain miatt nem jelenik meg a kép?

halucska · 2008. Nov. 4. (K), 22.45
Sziasztok,

van egy oldal, amit el lehet érni két formában, pl.: xy.host.hu, és host.hu/host/zx .
Az első ilyen virtuális domain téma, szóval ha valaki beír bármi prefixet a host.hu elé, akkor az tulajdonképpen a host.hu/zx-re mutat.

Ennek az oldalnak van egy admin felülete is, ahol FCKeditorral lehet képet feltölteni, de az oldalon csak a második formátumú url beírása esetén jelenik meg a kép (host.hu/host/zx), az első url verziónál minden tartalom rendesen megjelenik, de a kép nem. Tanácstalan vagyok. Van valakinek valami ötlete?

Köszönöm!
H.
 

Képfeltöltés - egy könyvtárban megy, máshol nem

halucska · 2008. Nov. 4. (K), 22.41
Sziasztok,

Fejlesztettem valamit mondjuk a http://host.hu/egyik/masik/harmadik/ könyvtárban. Itt ment a képfeltöltés, aztán amikor áttettem egy http://host.hu/egyik/harmadik/ nevű könyvtárba, ott már nem megy. Az upload error a "Missing a temporary folder".

Megnéztem a phpinfo-t, a szerveren nincs beállítva upload tmp könyvtár, mégis, az első helyen működik a feltöltés, itt meg nem. Mi lehet a baj?
 

Enterprise Architect - unsigned?

fchris82 · 2008. Nov. 4. (K), 20.00
A címben foglalt programba importáltam egy 100 táblából álló adatbázist.
2 problémám vagyon:
- importálásnál nem jött rá, hogy InnoDB és hogy a default charset=utf8. Ez a kisebbik gond.
- nem találok sehol beállítási lehetőséget arra, hogy egy integernek UNSIGNED tulajdonságot adjak

Ez utóbbi azért gond, mert létrehoztam egy 101. táblát, ami 4 foreign key-t tartalmaz, de a linkelt táblák ID-ja UNSIGNED tulajdonságú, így amit generál kódot az nem jó, mert hisztizik a MySQL a foreign key-ek miatt, hogy a típusuk nem egyezik. Azzal meg nem vagyok sokkal előbbre, hogy minden generálás után kézzel bele kell írogatnom, akár nem is keveset.

A kérdésem, hogy van-e megoldása fenti problémákra? Esetleg másik, hasonló tudású programot tud ajánlani vki, amelyik nem küzd a fenti hiányosságokkal? Vagy van mód a hackelésére, hogy felvértezzem a fenti képességekkel?
 

Űrlap elemek irányítása PHP segítségével

haho · 2008. Nov. 4. (K), 18.48
Kérdésem a következő: a weboldalam tartalmainak módosítására, feltöltésére űrlapokat alkalmazom. A weboldalamon megjelenő adatokat MySQL adatbázisban tárolom.

Egy fontos dolgot mai napig nem tudtam megtanulni: hogyan kell pl. egy textarea-ban a következőeket elérni:

- Enter legyen egyenlő a sortöréssel
- beírt karakterek összeszámolása, maximálisan beírható karakter legyen csak beírható?

Ezenkívűl: az ezen az oldalon is használatos BBCode formázás, hogyan állítható be, hogyan működik?

Ha nagyon hosszadalmas lenne a válasz megelégednék egy jó könyv címmel is, ami szerintetek egyszerűen, érthetően tárgyalja ezeket a témákat.

Köszönöm!