ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 4, 2008 - Fórum téma

Firefox beállítások, plugin-ek export, importja

paal · 2008. Nov. 4. (K), 22.51
Sziasztok!

Tudok valamilyen módszert arra, hogy egy előre beállított Firefox tulajdonságait (főleg a telepített plugin-eket) lehet valahogy exportálni, majd újból importálni más gépeken (10-15 db-on)?
Egy kis cégnél kellene bevezetni, lecserélvén az IE-t, de jó lenne valami egységes kinézetet, tartalmat telepíteni minden gépre.

Köszi, Pali
 

Subdomain miatt nem jelenik meg a kép?

halucska · 2008. Nov. 4. (K), 22.45
Sziasztok,

van egy oldal, amit el lehet érni két formában, pl.: xy.host.hu, és host.hu/host/zx .
Az első ilyen virtuális domain téma, szóval ha valaki beír bármi prefixet a host.hu elé, akkor az tulajdonképpen a host.hu/zx-re mutat.

Ennek az oldalnak van egy admin felülete is, ahol FCKeditorral lehet képet feltölteni, de az oldalon csak a második formátumú url beírása esetén jelenik meg a kép (host.hu/host/zx), az első url verziónál minden tartalom rendesen megjelenik, de a kép nem. Tanácstalan vagyok. Van valakinek valami ötlete?

Köszönöm!
H.
 

Képfeltöltés - egy könyvtárban megy, máshol nem

halucska · 2008. Nov. 4. (K), 22.41
Sziasztok,

Fejlesztettem valamit mondjuk a http://host.hu/egyik/masik/harmadik/ könyvtárban. Itt ment a képfeltöltés, aztán amikor áttettem egy http://host.hu/egyik/harmadik/ nevű könyvtárba, ott már nem megy. Az upload error a "Missing a temporary folder".

Megnéztem a phpinfo-t, a szerveren nincs beállítva upload tmp könyvtár, mégis, az első helyen működik a feltöltés, itt meg nem. Mi lehet a baj?
 

Enterprise Architect - unsigned?

fchris82 · 2008. Nov. 4. (K), 20.00
A címben foglalt programba importáltam egy 100 táblából álló adatbázist.
2 problémám vagyon:
- importálásnál nem jött rá, hogy InnoDB és hogy a default charset=utf8. Ez a kisebbik gond.
- nem találok sehol beállítási lehetőséget arra, hogy egy integernek UNSIGNED tulajdonságot adjak

Ez utóbbi azért gond, mert létrehoztam egy 101. táblát, ami 4 foreign key-t tartalmaz, de a linkelt táblák ID-ja UNSIGNED tulajdonságú, így amit generál kódot az nem jó, mert hisztizik a MySQL a foreign key-ek miatt, hogy a típusuk nem egyezik. Azzal meg nem vagyok sokkal előbbre, hogy minden generálás után kézzel bele kell írogatnom, akár nem is keveset.

A kérdésem, hogy van-e megoldása fenti problémákra? Esetleg másik, hasonló tudású programot tud ajánlani vki, amelyik nem küzd a fenti hiányosságokkal? Vagy van mód a hackelésére, hogy felvértezzem a fenti képességekkel?
 

Űrlap elemek irányítása PHP segítségével

haho · 2008. Nov. 4. (K), 18.48
Kérdésem a következő: a weboldalam tartalmainak módosítására, feltöltésére űrlapokat alkalmazom. A weboldalamon megjelenő adatokat MySQL adatbázisban tárolom.

Egy fontos dolgot mai napig nem tudtam megtanulni: hogyan kell pl. egy textarea-ban a következőeket elérni:

- Enter legyen egyenlő a sortöréssel
- beírt karakterek összeszámolása, maximálisan beírható karakter legyen csak beírható?

Ezenkívűl: az ezen az oldalon is használatos BBCode formázás, hogyan állítható be, hogyan működik?

Ha nagyon hosszadalmas lenne a válasz megelégednék egy jó könyv címmel is, ami szerintetek egyszerűen, érthetően tárgyalja ezeket a témákat.

Köszönöm!
 

PHP - Session

haho · 2008. Nov. 4. (K), 18.42
Kérdésem a következő: van egy beléptető felületem, ahol a védett tartalom megtekintéséhez a felhasználónak meg kell adnia felhasználónevét és jelszavát. A felhasználó adatait MySQL adatbázisban tárolom.
A belépett felhasználó adatait SESSION-ben tárolom.

Csakhogy, ha a felhasználó inaktív kb.5 percig, akkor automatikus kilépteti.

Ez miért van, ha én nem állítottam be, hogy milyen idő után léptessen ki? Illetve, hogyan tudnám meghatározni, hogy mennyi idő inaktivitás után léptesse ki a felhasználót?

Előre is köszönöm!
 

How to develope az szakmai nyelved mint project manager?

Vitaleas · 2008. Nov. 4. (K), 02.06
A kérdés fent olvasható:-)

Ti hogyan fejlesztitek a szakmai tárgyalóképességeteket idegegen nyelven?
Tanár könyvek szakirodalom és még más lehetőség esetleg?