ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2007 - Fórum téma

január 29

Novell és az Apache

rozsa71 · 2007. Jan. 28. (V), 22.29
Sziasztok!
Egy Novell Netware 6.0 sp5-ön szeretnék használni egy apache+php+mysql hármast, hogy egy e107-es portálrendszert tudjak rajta futtatni. A rendszer már telepítve van, de az a gondom, hogy általában kétnaponként az apache lefagy a következő hibával:

1-27-2007 5:16:45 pm: SERVER-5.60-2187 [nmID=D0006]
Removed address space because of memory protection violation
Address Space: APACHE2
Reason: Page Fault, Insufficient rights to write to page
Running Thread: Apache_Worker 46
EIP: 0xFA13D28D (LIBC.NLM + 0x9428D)
Access Location: 0x00013000

A progik verziói: Apache 2.2.3, Php 5.0.5, Mysql 4.0.26. Az nwlib-ből pedig a már fent van a legfrissebb j-s verzió is. Van öteltetek mi okozhatja a hibát?
Köszi előre is.
 

XHTML 1.1 vagy XHTML 1.0 Strict?

Charybdis · 2007. Jan. 28. (V), 17.47
Helló!

Elég sokat kerestem az XHTML 1.1 után, de nem sikerült teljesen kideríteni, hogy pontosan miben más, mint az XHTML 1.0 Strict.

Illetve annyit tudtam meg, hogy moduláris szerkeztű lett, és a depracted tagek eltűntek. De ezen kívül?

És ehhez kapcsolódó kérdés, hogy ha teljesen új honlapot készítek, akkor XHTML 1.1, vagy pedig XHTML 1.0 Strict legyen-e a doctype? IE 6 mennyire van jóban az 1.1-gyel?

A táblázatoknál mért maradtak meg a border, cellspacing, cellspadding attribútumok? Hiszen ezeket ki lehet váltani CSS-sel.
 

Felhasználók azonosítása, beléptetése

jeti · 2007. Jan. 28. (V), 15.03
Sziasztok!

Hogy érdemes a felhasználókat azonosítani? Felhasználó név alapján (pl.: mezei_zsurlo), sorszám alapján (pl.: 25439) vagy e-mail cím alapján (pl.: bejelentkezo@ emailcim.hu)?
Az elsőt használom, mert úgy egyből látszik, hogy ki, mit követett el. Itt a weblaboron viszont a második a bevált forma. A harmadik esetben persze az e-mail cím nem lenne látható...

Hogy érdemes beléptetni a felhasználókat? Felhasználó név alapján (pl.: mezei_zsurlo) vagy e-mail cím alapján (pl.: bejelentkezo@ emailcim.hu)?
Itt is az elsőt használom, de egyre több helyen kerül előtérbe az e-mail címes változat.

Mindkét esetben az lenne a kérdésem: Hogy melyik és miért jobb, mint a másik?
 

Flash és a szerver biztonsága.

s_volenszki · 2007. Jan. 28. (V), 13.42
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni a témában jártas fórumolóktól, hogy egy flash animáció képes-e turkálódni a szerveren. Konkrétan, ha megengedem a nyúzernek, hogy az oldalára flash animációt töltsön fel, abban ő tud-é (action script???) olyan rutint, ami kémkedik.

Ha ostobaságot kérdeztem, akkor bocsi :)

s_volenszki
 

január 27

Országfelismerő script

Don Oden · 2007. Jan. 27. (Szo), 19.10
Üdv!
A jelenlegi problémám a következő: Ugyebár a honlapot amit csinálok, két nyelvűre szeretném, és a terv az hogy ha magyarországról jön látogató egyszerre a magyar tartalomra ugrik át, ha külföldről jön a látogatás akkor pedíg az angol tartalomra ugrik. Erre készítettem is egy scriptet de valahogy nem úgy működik mint ahogy én azt elképzeltem. Átléni átlép a hu mappába de az en szóval angol mappára sehogy nem akar. (Ezt külföldi ismerőssel teszteltük)

<?php
$lang = $temp[count($temp)-1];
$orszagok = array('hu', 'en');
if(IsSet($_GET['orszag']) && In_array($_GET['orszag'], $orszagok)) {
	$lang = $_GET['orszag'];
	$_SESSION['orszag'] = $_GET['orszag'];
	}
elseif(IsSet($_SESSION['orszag']) && In_array($_SESSION['orszag'], $orszagok)) {
	$lang = $_SESSION['orszag'];
	}
else {
	$lang = 'en';
	}
if($orszagok == 'en') {
	echo "<script language=\"JavaScript\">document.location.href = \"http://hu.hu/en\";</script>";
}
elseif($orszagok == 'hu') {
	echo "<script language=\"JavaScript\">document.location.href = \"http://hu.hu/hu\";</script>";
}
else {
	echo "<script language=\"JavaScript\">document.location.href = \"http://hu.hu/hu\";</script>";
} ?>
Én is töröm majd a fejem, de azért egy kis szikrát tehetnétek a fejembe.
Kösz bye
 

felhasználó létezik-e..

Termes · 2007. Jan. 27. (Szo), 17.48
Sziasztok.

Egy nagyon egyszerű megoldást szeretnék, mert megakadtam.

Egy adatmódosító ürlapot készítettem, amihez szükségem lenne egy hitelesítési részre, hogy az adott felhasználó csak a saját adatait módosíthassa.

Namost, ebben kérnék segítséget:

<?
include("dbconn.php");
if (isset($id)) {
$kezd = "SELECT * FROM user_system WHERE id=$id";
$go = mysql_query($kezd);
$kesz = mysql_fetch_array($go);


?>
<html>

<head>

<adatlap>

</head>

</html>
<?
} else {
echo "<html>
<head>
<title>Adatlap HIBA!</title>
</head>
<body>HIBA</body>
</html>
";
}
?>

Ha az illető a címsorban átírja az id-t, akkor máris máséban piszkálhat.
Gondoltam, hogy az id-t titkosítom és akkor ez megoldás lehetne, de az akkor is nyitott.

Választ előre is köszönöm.

Üdv.
T
 

LoadVars -onLoad- ban létrehozott movieclip elérése máshonnan.

Qkac · 2007. Jan. 27. (Szo), 17.19
Sziasztok!

Az a problémám, hogy ha onLoadban létrehozok egy mc-t ill. betöltöm a libriből akkor azt nemtudom máshonnan elérni, pedig nagyon fontos lenne:) Itt a kód:
A kód helye: _root/osszefogo_mc
var immo_bazis:LoadVars = new LoadVars();
immo_bazis.load"http://localhost/Admin/flash_bazisrobot.php");
immo_bazis.onLoad = function(success:Boolean) {
if (success) {
..itt a betöltött változókat rakom tömbökbe...
}
for (i=0; i<sorok_szama; i++) {
attachMovie("duplazando_mc", "duplicate"+i, i);
..ÉS a betöltött változókat bepakolom a most létrehozott mc-be..
duplicated = _parent.osszefogo_mc["duplicate"+i]; //lent a traceneál i=pl.:2
}
trace(duplicate2); //---> itt kiírja h. _level0.osszefogo_mc.duplicate2

};//onLoad vége

trace(duplicate2); //---> undefined
De miért? vagy hogy tudnám elérni? Fontos lenne! Előre is köszi!
 

Bejegyzés korlátozás

Don Oden · 2007. Jan. 27. (Szo), 14.00
Üdv!
Szeretném a vendégkönyvemben lekorlátozni a bejegyzések számát max 10-re
lapozás nem kell, csak az hogy az oldalon csak 10 bejegyzés jelenjen meg.

<?php
	$bejegyzesek = mysql_query("SELECT * FROM gbook ORDER BY id DESC");
	while($r=mysql_fetch_array($bejegyzesek))
	{
	extract($r);	
	echo ("	<div class=\"content-box\">
			<div id=\"navcontainer\">
            <DIV id=tiheader>&nbsp;&nbsp;Bejegyzés: $id &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Írta: $irta - $date</DIV>
                        <DIV id=\"text\">
                        <DIV id=\"be1\">");
                        echo (bbkod($szoveg));
                        echo ("</div></div></div></div>");} 
?>
Ezen belül hogyan tudom megcsinálni azt hogy csak a legutolsó 10 bejegyzés jelenik meg?
 

CSS + position:absolute + bottom probléma

avus · 2007. Jan. 27. (Szo), 03.43
Tehát a következő a bajom. Van az alábbi kód:


<div id="kulso" style="position relative; height: 100%">

	<div id="tartalom" style="padding-bottom: 50px">
		Szöveg
	</div>

	<div id="also" style="position: absolute; bottom: 0px">
		Ide akarom a lábléc szöveget
	</div>

</div>

Ennek a kódnak az lenne a célja, hogy a láblécem mindig fixen az oldal alján legyen, akkor is, ha az oldalon csak kevés a tartalom, mint a régi "szép" táblázatos időkben. Találtam egy footer-stick megoldást, amiben negatív margóval állítják be az aljára a láblécet, nem is rossz, de nekem a fenti elegánsabb lenne ha...

Szóval az a probléma vele, hogy ha kevés tartalom van az oldalon, akkor az also szépen lemegy a kulso DIV, tehát az oldal aljára. Ha viszont sok a tartalom, megjelenik a gördítősáv, akkor arra gondoltam, hogy a tartalom-nak adott 50-es alsó padding majd tesz róla, hogy há fedésbe is kerülnek, elég messze lesznek a szövegek egymástól. Itt köpött a levesembe az also, ő ugyanis nem ment le a kulso DIV aljára, hanem továbbra is tapadt a böngészőablak aljához, ami miatt csúnyán fedésbe került a tartalommal...

Tudtok erre valami gyógymódot? Esetleg olyan footer-stick megoldást, ahol nem kell pixeleket méricskélnem?
 

január 27

SQL lekérések csökkentése

jeti · 2007. Jan. 26. (P), 22.54
Sziasztok!

Le szeretném csökkenteni egy oldalon az SQL lekéréseket. Ti hogy oldanátok ezt meg?

Összegzem milyen lekéréseim lennének:
Állandó elemek:
- új munkamenet folyamat regisztrálása (új látogatónként)
- meglévő munkamenet folyamat dátumának módosítása (mindig)
- a honlapon lévő vendégek + felhasználók listája (mindig)
- aktuális hirdetés lekérdezése (mindig)
- aktuális apróhirdetés lekérdezése (mindig)
(opcionális)
- felhasználó név + jelszó ellenőrzése (mindig)
- felhasználó adatának a lekérdezése (alkalmanként)
- felhasználó adatának módosítása (alkalmanként)
- felhasználó utolsó bejelentkezési dátumának módosítása (mindig)
Tartalom: (pl.: fórum)
- fórum cím lekérdezése
- fórum téma lekérdezése
- témának megfelelő összes fórumi hozzászólások számának lekérdezése (lapozgatáshoz)
- fórumi hozzászólások (limit-tel) lekérdezése

Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de nyilván az összes szolgáltatással el lehet így játszani. Ez a legjobb esetben is 10 SQL kérés minden oldal letöltésekor, és a látogatottság mérőmodult (+2) ki is akarom szedni, ezért nem is számoltam bele.
Tehát hol lehetne itt spórolni?

A másik kérdésem, ha a php futatása során már megállapítottam, hogy a jelszó és a felhasználó név párosítás jó, akkor a továbbiakban abban már megbízhatók? (Pl.: globális változó $hiteles=true;) Vagy minden egyes akciónál újra ellenőrizzem le?
Előre is köszönöm a segítségeteket.