ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 3, 2007 - Fórum téma

Csak az oldal egy részének frissítése percenként

chipi · 2007. Jan. 3. (Sze), 23.32
Sziasztok!
Én olyasmit keresek ami nem az egész oldalt frissiti újra hanem csak egy adott részt.
Pl div közötti részt. Mert jelenleg csak olyan javat találtam ami az egész lapot tölti be újra. Mert van egy fáljt ami percenként fissül és azt ne a felhasználó frissitse hanem maga a lap.
 

Csak Firefox-os látogatók beengedése PHP szkripttel

zorro1 · 2007. Jan. 3. (Sze), 21.43
Hogy lehet azt megcsinálni ,hogy PHP script segítségével csak Firefox böngészővel lehessen megtekinteni az oldalt . Ha esetleg más böngészővel néznék meg akkor pedig hiba üzenet jönne ki mégpedig az ,hogy : Nemmegfelelő böngésző ! .

Nagyon kéne a segítség mert itt akadtam el . PLS !

Előrre is köszi ;)
 

form select kiválasztott option megörzése! ?

Anonymous · 2007. Jan. 3. (Sze), 20.36
Üdv mindenkinek,

kerestem sokat a forumban és a levlistában is, de a következőre sajnos még nem találtam vaálaszt:

van egy form, amit a user kitölt, a form elküldésre kerül egy feldolgozó php-nek, de mondjuk vissza kell mennie a form-hoz javítani valamit!

Hogy tudom elérni hogy a formban már kitöltött elemek megmaradjanak?
az input és a textarea részeket megoldottam, visszaPOSToltam az adatokat, és beírattam a value-ba őket, DE a legördülő select-nél, hogyan lehet megtartani a user által korábban kiválasztott elemet?

előre is köszönöm a választ!

üdv. csekk
 

W2003 + IIS5 + PHP5.2

lacy · 2007. Jan. 3. (Sze), 19.42
hi

windows 2003 IIS6jára próbáltam isapi modulként feltenni egy PHP5.2-t, először telepítővel, majd package-el, de mindkét esetben 404 az oldal nem található. IUSR felhasználónek olvasási és végrehajtási joga van php5isapi.dll és php5ts.dll fájlokon. hozzáadtam az IIShez egy PHP webextensiont, megadtam neki az isapi dllt. aztán vmi kezdőkönyvtárnál parancsfuttatás: csak parancsfájloknál, majd konfig gomb és beállítottam, h php kiterjesztéshez használja az isapi dll-t. még valaki azt is mondta, h az isapi szűrők nevű fülön is állítsam be az isapi dll-t, de ha beállítom hanem, 404 a keresett oldal nem található. restart minden beállítás után volt.

sok leírást olvastam, nem ment. van valakinek olyan leírása, amit próbált és működött?

előre is köszönöm!
 

MYSQL es PHP datum tipus problema

rodman · 2007. Jan. 3. (Sze), 14.17
van egy gondom.
adott egy adatbazis mysql-ben:
id, datum, helyseg, tortenes(szoveg)
a datum mezo DATE tipus, kiiratasnal yyyy-mm-dd formaban jelenik meg
egy PHP-ban megirt weblapon bekerek ket datum-ot:
ev - ho - nap ; ev - ho - nap, mind kulon tarolom (6 valtozo)
ki szeretnem iratni azokat az adatokat(sorokat) mely a datum mezo-beli ertek a ket megadott datum koze esik.
probalkoztam a mktime() fugvenyel, letrehoztam a
$kdatum=mktime(0,0,0,$kho,$knap,$kev) es a $Vdatum=mktime(0,0,0,$vho,$vnap,$vev) valtozokat.
az SQL keres pedig:
SELECT * FROM adatok WHERE ('$kdatum'<='datum') AND ('datum'<='$Vdatum')
hibat nem ir ki, hanem kiirja az osszes adatot az adatbazisbol.

kiprobaltam:
SELECT * FROM adatok WHERE ('2006.05.23'<='datum') AND ('datum'<='2006.08.15')
es hiba nelkul kiirja a kert adatokat.
Mit kene valtoztassak, hogy a $kdatum es a $Vdatum valtozokat hasznalva is kiirja a kert adatokat???
Hol hibaztam?

elore is koszi.
rodman