ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2, 2007 - Fórum téma

Hogyan tudnék a honlapomra jelszót tenni, lehetőleg ingyenesen

atticus · 2007. Jan. 2. (K), 23.12
Megmondaná valaki, hogyan tudnék a honlapomra jelszót tenni, lehetőleg ingyenesen?? Köszönöm.
 

Űrlap fogadáskor "Cannot modify header information - headers already sent by"

szocmunka · 2007. Jan. 2. (K), 22.55
Szevasztok!


Van egy FORM -os oldalam a http://csigabiga.hu/kontakt.htm címen. Az email címemre megérkezik ugyan a „formanyomtatvány” de kitöltetlenül, tehát a formba beírt adatok már nem érkeznek meg. Mi lehet a gond?

//////////////////////////////kontakt.htm/////////////////////////////////
http://csigabiga.hu/kapcsolat.htm

/////////////////////////kuldes.php////////////////////////
<title>Kuldve</title><?php
$to = "info##kukac##csigabiga.hu";
$subject = "Kapcsolatfelvetel";
$message = "<strong>Hello !</strong>".
"<br><br>".
"A weboldalról szeretnének kapcsolatba lépni veled!".
"<br><br>".
"<strong>Küldö adatai:</strong>".
"<br> Név: ".$_POST['nev'].
"<br> E-mail cím: ".$_POST['email'].
"<br> Telefon: ".$_POST['msn'].
"<br><br><br>".
"<br> Üzenet szövege: ".$_POST['uzenet'].
"<br><br><br>".
"Üdvözlettel: akarki";
$headers = "MIME-Version: 1.0\r\n";
$headers = "Content-type: text/html; charset=iso-8859-2\n";
$headers .= "From: WEB <valami##kukac##valami.hu>\r\n";
mail($to, $subject, $message, $headers);
header("Location: kuldve.php");
?>
<p>&nbsp;</p>
Ezta hibaüzenetet kapom vissza:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /web/csigabiga/csigabiga.hu/kuldes.php:1) in /web/csigabiga/csigabiga.hu/kuldes.php on line 20
 

Nem tudok létrehozni cookiet ha ob_start() van, miért?

ballor · 2007. Jan. 2. (K), 20.10
Sziasztok,

most nagyon nem sikerül nekem ez a dolog. Az index.php-ban includolt oldalon akarok cookiet létrehozni és visszakeresni

<div id="content">
   <? include("pages/$page.php"); ?>
</div>
Az ilyen megoldásokkal hogy kell dolgozni, hogy legyen cookie? Ezt most nem látom át, hátha valaki tud segíteni. Előre is köszönöm!
 

IFrame altal letrehozott popup blokkolasa

mrg_ · 2007. Jan. 2. (K), 18.44
Adott egy oldal, amiben van egy iframe, aminek a forrasa egy kulso oldal. Ez a kulso oldal popupot nyit, ezt akarom valahogy blokkolni, pl. az IFramebeli window.open feluldefinialasaval, de ez csak akkor sikerul, ha az iframe src ures. Valakinek van erre valami otlete? Vagy esetleg a blokkolasra valami jobb otlet?
 

WebBuilder Wiki frissítés problémák

sly · 2007. Jan. 2. (K), 17.51
Leírás alapján frissíttetem 1.6-ról 1.8-ra a Wiki-t.
A probléma az, ha szerkeszteni szeretnék egy oldalt akkor hibát ír ki:
Adatbázis hiba
Adatbázis formai hiba történt. Az utolsó lekérési próbálkozás az alábbi volt:

(SQL query hidden)

a "Block::load" függvényből. A MySQL hiba "1054: Unknown column 'ipb_anon_only' in 'where clause' (localhost)".


Egy másik probléma, hogy egy üres oldal jön be, ha a Rendszerüzenetek lapot nyitom meg. Ez már adott volt a az 1.6-os verziónál is.

Remélem találunk valami megoldást a problémára.
 

LDAP ékezet problémák.

Anonymous · 2007. Jan. 2. (K), 16.26
Sziasztok!

Adott egy Active Directory, amiből nekem mindenféle adatot kell kinyernem, többek között a felhasználók nevét. Az AD utf-8 -ban tárolja a neveket. A problémám, hogy ha ldap_get_entries() -el lekérem az adott attribok értékét, a rendes "ő" és "ű" betűk elvesznek, helyettük "o" és "u" jelenik meg. Arról nem is beszélve, hogy az összes többi ékezetes karakter is sima iso-8859-1 -ben jön át.

Ez mitől lehet? Mi rá a megoldás? Kerestem mindenhol, hogy be lehet-e állítani az LDAP kapcsolat character encode-ját, de nem találtam sehol ilyesmit.

Kérlek segítsetek, mert teljesen tanácstalan vagyok és sajnos olyan helyen kellene használnom a dolgot, ahol fontosak az ékezetek.

Köszi,
Andris
 

online perl szerkesztese windows alatt

plyotr · 2007. Jan. 2. (K), 13.26
Sziasztok!

Tudna nekem vki ajanlani 1 progit, amivel online tudok konkretan perlben megirt kodot szerkeszteni windows alatt? A blufish ilyen, de ugy latom az csak linux alatt van. Talan a home site tud ilyet?
 

MySQL 4.0.24 + magyar ékezetek

mauzer · 2007. Jan. 2. (K), 12.43
Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni:
Van egy szerveren mysql adatbázisom. A MySQL verziója 4.0.24. A show variables által mutatott character_set beállítása latin1.

Az adatbázisba utf-8-ban kerülnek adatok a weboldalról. Nincs is vele semmi probléma. Viszont észrevettem hogy nem a magyar ÁBC szerinti listát készít az sql ha order-ezek vele (pl. magyar ékezetes karakterek előre kerülnek). Ill. keresésnél problémák vannak az ékezetes magyar karakterek kis és nagybetűs megfeleltetésével (csak akkor találja meg ha pontosan ugyanazt az ékezetes karaktert írom be neki keresésre).

Mit lehet ezek ellen tenni? Az 5-ös MySQL-ben lévő charset és collate funkciókat próbáltam (ától-zéig) de nem működnek (vagy ha kellene neki akkor mi lehet a gond?). De feltételezem, hogy van erre valami (áthidaló) megoldás a 4-es verzióban is.
Előre is köszönöm a segítséget!
 

CURL chunked transfer encoding, hogyan?

KLaci · 2007. Jan. 2. (K), 12.08
Sziasztok

CURL segítségével szeretnék egy távoli weboldalt beolvasni, de az chunked transfer encoding-ot használ...

és így ezt kapom:

HTTP/1.1 500 Internal Server Error Date: Tue, 02 Jan 2007 10:02:34 GMT Server: Apache/1.3.34 (Debian) DAV/1.0.3 Connection: close Transfer-Encoding: chunked Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, root##kukac##localhost.localdomain and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

------------------------------------------------------------------------
Már nagyon sokat kerestem, de nem találom hogy hogyan kell a CURL-t ilyenkor beállítani...

de az is lehetséges, hogy ezt a CURL csak feltöltésnél tudja...

ha valaki tudna postolni egy komplett megoldást annak nagyon örülnék.

Köszöntettel Laci
 

freemail-re nem tudok levelet küldeni a mail()-lel

Anonymous · 2007. Jan. 2. (K), 01.39
sziasztok!

miért nem tudok freemail-es címre levelet küldeni a mail fgv-nyel?
egy sima cimzett, tárgy, üzenet paramétergazdagot se :(

spamnek érzékeli? ez ellen mit lehet tenni?
előre is köszi