ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 10, 2007 - Fórum téma

PHP GD színek cseréje egy képben

ukrán · 2007. Jan. 10. (Sze), 22.26
Sziasztok!

A problémám kettős természetű lenne.

Előszöris van egy .PNG képem. Ebben kellene felcserélnem két színt, mondjuk sárgát lilára.

Másodszor meg kellene keresnem az alpha hátteret, és egy normál, nem áttetsző színre kellene cserélnem, mondjuk zöldre.

Az elsőnél addig jutottam, hogy az imagecreatefrompng függvény után kijelöltem a cserélendő színt imagecolorallocate függvénnyel. A második esetre ötletem sincs, hogy jelöljem ki az alphát :(

Kérem, akinek van tapasztalata a GD-t és a fenti problémákat illetően, az segítsen nekem a problémám megoldásában.

Előre is köszönöm.
 

Oldal tartalma lecsúszik FF-ben

lamase · 2007. Jan. 10. (Sze), 17.26
http://codenamegta.hu/ ezen az oldalon ff alatt a 'maincontent' lecsúszik, ie-ben teljesen jó. Gondolom valami probléma lehet a css-el, de nem nagyon jövök rá. Feltudna valaki világosítani mi lehet a baj?
 

Dátum ellenőrzés és konvertálás

halee · 2007. Jan. 10. (Sze), 14.27
Sziasztok!


A következő problémával találkoztam. Adott egy dátum nap/hónap/év formátumban.
Nekem ebből a később a YYYY-mm-dd mysql-es formátum kell.

Tehát át kell alakítanom a formátumot és ellenőrizni, hogy az egy létező dátum-e. Ezzel nem is lenne probléma, mert mktime-al átalakítom, és checkdate-el ellenőrzöm, viszont az mktime például a 32/01/2007 bemenetre 2007-02-01-et ad vissza.

Van erre a problémára valami közvetlen megoldás, vagy darabolnom kell a dátumot és úgy átadni a checkdate-nek??

köszi,
Halee
 

Session törlés Firefox tab bezárásakor

keep · 2007. Jan. 10. (Sze), 01.29
Hello!

Van egy oldalam, amin van egy bejelentkezéssel elérhető rész sessionkezeléssel megvalósítva.
Ha a böngészőablakot bezárják, akkor a session elhal, a felhasználó kilépődik. A cél az lenne, hogy ha Firefox esetében a tab-ot (fület) zárjuk be, akkor is léptesse ki a felhasználót. Opcionálisan az oldalról történő elnavigáláskor is.

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Üdv
keep
 

MYSQL kódolási hiba, de miért?

Bitman · 2007. Jan. 10. (Sze), 01.15
Sziasztok!

Kénytelen vagyok egy kis segítséget kérni tőletek. Egész délután ezzel a problémával szívtam, és sajnos még mindig nincs meg a megoldás, pedig elég sok cikket, fórum témát elolvastam ezzel kapcsolatban, persze mint lenni szokott ismét tanultam sok újat (meg szokásomhoz híven itt-ott el is kalandoztam), de sajnos ennek ellenére a hiba nem oldódott meg.

Na szóval van egy adatbázis, utf-8 kódolással. Van egy oldal, ami ebből az adatbázisból dolgozik, és van egy phpmyadmin is, ami szintén.

Ha phpmyadminon keresztül viszek fel valamilyen ékezetes adatot az adatbázis akármelyik táblájának akármelyik text típusú mezőjébe, akkor a phpmyadminban tökéletesen látszik, szerkesztésnél is a beírt adat van a szövegmezőbe.
Az oldalam viszont a phpmyadminban helyesen látszó adatot rosszul jeleníti meg, az ékezetek helyén kérdőjelek vannak. Természetesen php-ból küldök utf-8-as content-type fejlécet, sőt meta tagben is szerepel ugyanez.

Oké, gondoltam kipróbálom, hogy a weboldalon keresztül viszek fel valamilyen ékezetes szöveget (próbáltam formon keresztül, használva az accept-charset="UTF-8" paramétert, és próbáltam úgy is, hogy a php szkriptben lévő mysql insertbe írtam bele közvetlenül az ékezetes szöveget, természetesen a fájl utf-8 kódolású).
Ezekben az esetekben pedig a phpmyadminban így látszik például a belépés: "BELÉPÉS".
Az oldalam tökéletesen jeleníti meg, magyar ékezetekkel.

Nyílván nálam van valami hiba, de egyszerűen nem tudok rájönni...
PHP: 4.3.10-18
MYSQL: 4.0.24
phpMyAdmin 2.6.2-Debian-3sarge3
Hát koránt sem friss verziók, de nem az én szerverem..
A válaszokat előre is köszönöm!

Ákos