ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 24, 2007 - Fórum téma

Live Linux szerver?

janoszen · 2007. Jan. 24. (Sze), 23.40
Sziasztok,

mennyire elvetemült ötlet Live Linux-ról szervert csinálni? Némi védelmi célzattal. Csinált már valaki ilyet?

Köszi

J
 

Include abba a cellába töltse be, ahova szeretném

belebum · 2007. Jan. 24. (Sze), 18.56
Hello!

Egy honlapot készítek, amit a későbbiekben egyszerűen szeretnék frissítgetni, ezért includot használok benne. Az include remekül be is tölti azt az oldalt amit kellene, de nem abba a cellába ahol az iclude(...) parancs van, hanem az egész oldalra.

Hogyan lehet azt elérni, hogy az aloldalt ne töltse rá az egész honlapra, hanem csak a megadott cellába?

Előre is köszönöm a segítséget.
 

Mire jó a col width?

TIV · 2007. Jan. 24. (Sze), 17.54
Üdv!

Készítettem egy 3 soros, két oszlopos táblázatot dw8ban. megtekintettem IEvel, szép minden OK. megtekintettem FF2vel, és látom, mintha lenne egy harmadik oszlop is!:O

A table és az első tr elem között 5 darab <col width="x"> tag volt, x helyén más más számokkal. Kitöröltem őket. Eredmény: IE-ben ugyanolyan, FF2 alatt is működik tökéletesen.

Kérdésem: Mi az a col tag és mire jó? col mint column? de td ben amúgy is meg voltak adva a jó oszlopszélességek. tehát ez vmi, amit az FF feldolgoz, IE nem.

Előre is köszönöm a választ, a kíváncsiság hajt!:)
 

Oldalszámozás

unregistered · 2007. Jan. 24. (Sze), 12.53
Szeretnék egy képgalériát készíteni ahol van lapozási lehetőség...
Mivel ezek gondolom php-s megoldások ezért nincs forráskód amit elemezgethetnék :( szóval abban szeretnék bármilyen segítséget kérni (példa prog, valami leírásszerűség, akármi) hogyan készülnek ezek a lapozható oldalak...

Előre is köszönöm!
 

Tömeges nyomtatás

mdesign · 2007. Jan. 24. (Sze), 12.36
Sziasztok!

Adott egy feladat: Adatbázisból tömegesen kellene kinyomtatnom leveleket.
Csináltam rá egy kis szkriptet ami HTML-eket generál. Működik is.
Viszont ha több ezer levelet szeretnék kinyomtatni, a böngészők sorra behalnak.

Ki mit javasol a fenti probléma leküzdésére?
Bármilyen technológiai megoldás érdekelne.

Létezik esetleg vmi olyan nyomtató progi, ami a mozilla renderelőjével dolgozik és megjelenítés nélkül egyből a nyomtatóra küldi a html+css-es oldalt?
 

A PHP mail-lel küldött levél szétesik Outlook-ban

Gully Foyle · 2007. Jan. 24. (Sze), 10.57
Sziasztok!


A PHP mail-lel küldött levél nem jelenik meg Outlook Express-ben, hanem egyszerűen kiírja a forrást. A freemail és vipmail rendszerében tökéletesen megjelenik ugyanez a levél. Én a rosszul megadott header-re tippelek, mint a probléma okára.

//add From: header
$headers = "From: info##kukac##teszt.hu\r\n";

//specify MIME version 1.0
$headers .= "MIME-Version: 1.0\r\n"."Content-type: text/html; charset=iso-8859-2\r\n";

mail("xy##kukac##teszt.hu", "teszt hirlevel", $body, $headers);

Nagyon sokat segítenétek, ha tudnátok javasolni valamilyen megoldást. Már elég régóta szenvedek vele.

(Ha az segít beírom a teljes kódot.)


Üdv.
Gully Foyle
 

paypal magyarítás

rrd · 2007. Jan. 24. (Sze), 10.07
Hari,

meg lehet azt valahogy oldani, hogy a weblapunkra kirakott paypal-os oldal - amivel adományokat lehet küldeni - ne angolul, hanem magyarul jelenjen meg? Nézegettem a paypal leírást, de ott csak a design módosításáról beszélnek.