ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 8, 2007 - Fórum téma

LDAP auto login php -vel.

nemeseri · 2007. Jan. 8. (H), 22.26
Sziasztok!

Tudom, hogy az Active Directory bizonyos beállításokkal képes arra, hogy már LDAP szinten beloginolt embereket authentikáljon webalkalmazásban (asp -ben), mondjuk egy intrán. A kérdésem az lenne, hogy ugyanez megoldható-e php segítségével? Mert úgy hallottam, hogy csak az asp és iis páros képes erre...

A másik kérdésem, hogy ha ez nem megy, milyen egyéb módszer létezik erre?

Köszi:
Andris
 

Noah's Classifieds apróhírdető magyarul nem megy

Anonymous · 2007. Jan. 8. (H), 18.09
Valaki tudna segíteni?
Noah's Classifieds 1.3 apróhírdető programot kellene magyar nyelvűre beállítani.Amikor átállítom magyar nyelvűre akkor ezeket a hibaüzeneteket írja ki:
Warning: initializeusersettings(./lang/lang_hu.php) [function.initializeusersettings]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Warning: initializeusersettings(./lang/lang_hu.php) [function.initializeusersettings]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Warning: initializeusersettings(./lang/lang_hu.php) [function.initializeusersettings]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Warning: initializeusersettings() [function.include]: Failed opening './lang/lang_hu.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Notice: Undefined index: advertisement_recent in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 446

Notice: Undefined index: advertisement_popular in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 455

Notice: Undefined index: logorreg in /home/xweb/public_html/apro/init.php on line 54
Mi lehet a hiba?
 

JavaScript és a POST tömb

Sovereign · 2007. Jan. 8. (H), 17.56
Lehet valahogy a Javával a POST tömböt iratni?

Azt szeretném megoldani, hogy a javascript változók értékeit átadjam php-nek de lehetőleg úgy, hogy a fwlhasználónak semmit ne kelljen tennie. Vagyis teszem azt ha egy beviteli mező értéket kap akkor a java rögtön potolja el így átadva a phpnak.

Vagy ha így nem megy akkor hogy tudom megoldani, hogy java változókat egy másik oldalra küldjek úgy hogy ott is elérhetőek legyenek az értékeik?
 

POST-olás után megmaradjon a selectnek beálított érték

Anonymous · 2007. Jan. 8. (H), 17.37
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehetne azt megoldani, hogy ha elpostolok egy select menüt és annak értékét bele teszem session-be akkor az oldal ujra töltés után a sessionben letárolt érték legyen a selected elem.
tehát ha elpostolom azürlapot akkor mikor ujra tölti az oldalt akkor is az előbb beálított érték jelenjen meg.
tehát:
<option selected>válassz</option>
<option>1</option>
<option>2</option>
és ha kiválasztom az 1-et akkor ujra tölti az oldalt és az ujrtöltés után meg így nézzen ki:
<option>válassz</option>
<option selected>1</option>
<option>2</option>

bocsi a hülye fogalmazásért!
előre is köszönöm!
 

HTML két hivatkozás egy szövegre

Anonymous · 2007. Jan. 8. (H), 11.30
Hy. Valaki tudna segíteni! Hogya tudom azt megcsinálni hogy egy szövegre két hivatkozást tegyek és az a két hivatkozás két különböző frame -be nyiljon meg. Köszi.
 

prototype alapú, képes toolbox, képelőtöltővel

toxin · 2007. Jan. 8. (H), 07.17
tegnap kérésre ( http://www.tutorial.hu/forum/index.php?s=&showtopic=312&view=findpost&p=88792 ) összedobtam egy képes, tooltip szerűséget, keresztségben a justAnAnotherProToolTip névvel