ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 17, 2007 - Fórum téma

SMS és PHP

raczger · 2007. Jan. 17. (Sze), 22.28
Hello!

Egy olyan oldalt szeretnék csinálni mint pl a jamba.hu vagy ilyesmi oldalak, a lényeg az, hogyan fűzöm össze sms-t a php-val?
van külön sms függvény, vagy a szolgaltató elintézi ezt a felét? vagy hogyan megy, mert még nem láttam ilyen scriptet, és sajnos nemtudom hogyan működik

a választ előre is köszi!
 

Mysql - Sérült Tábla Törlése

lecroix · 2007. Jan. 17. (Sze), 18.39
A probléma a következő:

Egy elnézés miatt ékezetes táblanév került az adatbázisba, amit Phpmyadmin-on keresztül nem tudok sehogy sem kezelni.

A kérdésem az lenne, hogy milyen módon lehetne kitörölni egy sérült táblát.

Alternatív megoldásként az is jó lenne, ha az egész adatbázist kiüríthetném, az összes táblával együtt, de a dokumentációkban csak az adatbázis törlésésre van leírva.

A lekérdezésnél ez a hibaüzenet:
"#1300 - Invalid utf8 character string: 'ár'".

A segítséget előre is köszönöm!

P.s.: A táblák nevének konvertálása nem járt sikerrel. ( valahol valaki javasolta az UTF-8-ra való konvertálást)
 

könyvtár tartalom kiiratása

neumann · 2007. Jan. 17. (Sze), 17.18
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi scripben mit kellene változtatnom, hogy csak az adott könyvtár taralmát írja ki, de a könyvtárak hivatkozásait ne.

<?php
$kvtnev = "directory";
$kvt = opendir( $kvtnev );
while ( gettype( $fajl = readdir( $kvt ) ) != boolean )
{
if ( is_dir( "$kvtnev/$fajl" ) )
print "";
print '<a href="'.$kvtnev.'/'.$fajl.'">'.$fajl.'</a><br>';
}
closedir( $kvt );
?>

Köszi
 

XHTTPRequest-tel kért érték ne kerüljön be a gyorstárba

Kobra · 2007. Jan. 17. (Sze), 17.02
Szervusztok!

Vszeg az alapprobléma nagyon egyszerú megoldású, de elegáns ötletem nincs - szerintem az alapvető aloldalakat sem igy lenne szép includolni ahogy én teszem:)
Az oldal PHP+CSS és most próbálok bele némi AJAXot.
Vannak részek ahova időrendi táblákat kell betöltenem később ezt szeretném OOo XMLjéből nyerni, de hogy tudom megoldani, hogy ezeket a részeket ne gyorstárazzák a böngészők?
Jelenleg a többitől eltérően teljes HTML kóddal includolok és nem csak az odatartozó kódokat és úgy tűnik működik. de ezt lehet ennél szebben is nem?
 

NewsPHP hírküldő weblapjához hasonló weblap motort keresek

nemtudomkivagyok · 2007. Jan. 17. (Sze), 16.27
Szia

Az lenne a kérdésem, hogy már nem egy oldalon látok newsPHP -s ugymond hírküldő scriptet. de ezek az oldalak nagyon hasonlitanak egymásra. pl:

http://newsphp.sourceforge.net/
http://www.plus44online.com/

ezek szinte nagyon, de van még de szerintem megfigyelésképp elég ennyi. ha letöltöm a hirkuldö scriptet abba csak hírkudés van, ehez lelehet tölteni vmi elöre gyártott lapot is? amit átalikthatok? vagy a lapjuk az már saját munka? mert eléggé hasonlitanak. mert én nem találtam a hozzá tartozó lapot.
 

JavaScript forms tömb elem undefined

Sovereign · 2007. Jan. 17. (Sze), 08.13
Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám. Ciklussal több formot iratok ki. A cikluson bellül léptetek egy változót ami elnevezi a formokat, hogy meg tudjam őket külömböztetni. A probléma azzal van, hogy a JavaScript erre magasról tesz.
Úgy értve, hogy:
alert(document.1) itt még kiírja, hogy [object]
De:
alert(document.2) itt már azt, hogy undefined.
Átírtam a formok elnevezését: így $i++; $nev="db_".$i; (igen phpben az alap de javát hívok segítségül) print"<form name='.$nev.'> stb. stb
Megnézem a lap forrását, hogy tényleg elnevezi e. IGEN!
De a java akkor sem látja. Mi lehet a probléma?
 

VirtualHost a webroot alkönyvtáraiból

TIV · 2007. Jan. 17. (Sze), 02.15
üdv..

elég sok leírást olvastam, biztos rosszul, de sajna nem sikerült összejönnie annak amit szeretnék.

Adott: XP + Apache 2.2.3

Itt van a root, benne két mappa...:

F:/webserv/www
F:/webserv/www/delirium
F:/webserv/www/tivadar

Azt szeretném, hogy virtualhost segítségével, ha localhost-ot írok a böngészőbe akkor a root index.php-ja, ha dr -t írok simán akkor a /delirium/index.php és ha tiv -et írok a /tivadar/index.php jöjjön be. Vagy a virtualhost nem erre való? esetleg így nem is lehet? vagy subdomainel menne? (tiv.localhost ??)

Előre is köszönök minden segítséget!
tiv