ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 26, 2007 - Fórum téma

SQL lekérések csökkentése

jeti · 2007. Jan. 26. (P), 22.54
Sziasztok!

Le szeretném csökkenteni egy oldalon az SQL lekéréseket. Ti hogy oldanátok ezt meg?

Összegzem milyen lekéréseim lennének:
Állandó elemek:
- új munkamenet folyamat regisztrálása (új látogatónként)
- meglévő munkamenet folyamat dátumának módosítása (mindig)
- a honlapon lévő vendégek + felhasználók listája (mindig)
- aktuális hirdetés lekérdezése (mindig)
- aktuális apróhirdetés lekérdezése (mindig)
(opcionális)
- felhasználó név + jelszó ellenőrzése (mindig)
- felhasználó adatának a lekérdezése (alkalmanként)
- felhasználó adatának módosítása (alkalmanként)
- felhasználó utolsó bejelentkezési dátumának módosítása (mindig)
Tartalom: (pl.: fórum)
- fórum cím lekérdezése
- fórum téma lekérdezése
- témának megfelelő összes fórumi hozzászólások számának lekérdezése (lapozgatáshoz)
- fórumi hozzászólások (limit-tel) lekérdezése

Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de nyilván az összes szolgáltatással el lehet így játszani. Ez a legjobb esetben is 10 SQL kérés minden oldal letöltésekor, és a látogatottság mérőmodult (+2) ki is akarom szedni, ezért nem is számoltam bele.
Tehát hol lehetne itt spórolni?

A másik kérdésem, ha a php futatása során már megállapítottam, hogy a jelszó és a felhasználó név párosítás jó, akkor a továbbiakban abban már megbízhatók? (Pl.: globális változó $hiteles=true;) Vagy minden egyes akciónál újra ellenőrizzem le?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

CSS - DIV-ek

Xrisz · 2007. Jan. 26. (P), 19.41
Sziasztok!
Akadt egy problémám: az oldal amit készítek 3 divből áll amik egymás mellet helyezkednek el. A középső DIV-emben ha túl hosszú a szöveg, akkor elkezdi kitolni a tőle jobbra elhelyezkedő DIV-et.

Valaki tudna segíteni abban hogy a szöveg méretének változásától ne nyúljon meg a DIV-em?

Válaszotokat előre is köszönöm

Xrissz
 

Eltüntethető menü - megjegyezi

tomchy · 2007. Jan. 26. (P), 16.11
Hello!

A problémám az, hogy adott egy aprócska javascript, ami eltünteti a nem használt menüpontokat. Namost, itt kellene megoldani azt, hogy a script jegyezze meg azt, hogy nyitva van. Tehát amikor kiválaszok egy menüt és újratölti az oldalt, ne csukódjon be.

[colorer=html]

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<HTML xml:lang="en" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<TITLE>kinyit</TITLE>

<script type="text/javascript" language="JavaScript1.2">

<!--

document.onmouseover = doDocumentOnMouseOver ;
document.onmouseout = doDocumentOnMouseOut ;

function doDocumentOnMouseOver() {
var eSrc = window.event.srcElement ;
if (eSrc.className == "item") {
window.event.srcElement.className = "highlight"; // change class
}
}

function doDocumentOnMouseOut() {
var eSrc = window.event.srcElement ;
if (eSrc.className == "highlight") {
window.event.srcElement.className = "item"; // change class
}
}


var bV=parseInt(navigator.appVersion);
NS4=(document.layers) ? true : false;
IE4=((document.all)&&(bV>=4))?true:false;
ver4 = (NS4 || IE4) ? true : false;

function kinyit(){return}
//-->

<!--

function getIndex(el) {
ind = null;
for (i=0; i<document.layers.length; i++) {
whichEl = document.layers[i];
if (whichEl.id == el) {
ind = i;
break;
}
}
return ind;
}

function arrange() {
nextY = document.layers[firstInd].pageY + document.layers[firstInd].document.height;
for (i=firstInd+1; i<document.layers.length; i++) {
whichEl = document.layers[i];
if (whichEl.visibility != "hide") {
whichEl.pageY = nextY;
nextY += whichEl.document.height;
}
}
}

function initIt(){
if (NS4) {
for (i=0; i<document.layers.length; i++) {
whichEl = document.layers[i];
if (whichEl.id.indexOf("Child") != -1) whichEl.visibility = "hide";

Apache mpm_perchild vs. PHP 5

janoszen · 2007. Jan. 26. (P), 15.31
Sziasztok,

úgy tűnik mostanság szerveres témával terhellek benneteket. Ha sok belőle, szóljatok rám. :)

Szóval, a következő a probléma. Megpróbáltam egy olyan biztonsági modellt összeütni, amelyikben minden felhasználónak a home könyvtárában vannak a publikus domainek. Eddig ok a dolog.

Viszont nem szeretném, ha más felhasználó is (akár shellből akár máshonnan) tudná olvasni azokat a dolgokat, amik nem az övék. Ilyen lehet ugye, az adatbázis jelszó és egyebek.

E célból azt szerettem volna, ha az Apache olyan felhasználó nevével hívja föl az adott dolgot, ami a könyvtár tulajdonosa. Tehát a /home/janos könyvtárban levő dolgokat a VirtualHost segítségével janos usernévvel nézi meg az Apache.

A probléma az, hogy a VirtualHost részben a 2.0-ás Apache már nem támogatja a User direktívát, az mpm_perchild pedig az APT jelentése szerint nem kompatibilis a PHP-vel (mpm_prefork kell neki), ráadásul experimental.

A suexec nem jó megoldás, hiszen az csak a CGI scriptekre érvényes, mint például a PHP-ra.

Mit lehet szerintetek tenni?

J

ui. ha fontos, Ubunturól van szó.
 

Időpontra illeszkedő regex

Max Logan · 2007. Jan. 26. (P), 14.37
Tudom, hogy jó dolog a regex, már vettem is egy könyvet a témában. Sajnos időm nincs most belemélyedni a regex világába, meg hát én a munkahelyemen vagyok a könyv meg otthon. Keresgéltem a neten, vbence leírását is nézegettem (amiben egyébként sok az elgépelés), de nem találtam rá a megfelelő megoldásra.

Tehát a feladata a következő:
Kellene egy olyan regex, ami illeszkedik egy 24 órás időpontra HH:MM formában. Adott egy maximum 5 karakter hosszú string, amit vizsgálni kell. Jó lenne, ha nem kellene 9:30-hoz 09:30-at írni.

Én próbálkoztam már többféleképpen, de nem akart helyesen működni. preg_match-csel szeretném használni (ezt ezért tartom fontosnak leírni, mert ugye amit én ereg-gel használtam és ment (bár hibásan), arra a preg_match kaptásból hibát írt, aminek okát nemtom ...).