ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2007 - Fórum téma

január 30

dupla link firefox alatt

perfectmiss · 2007. Jan. 30. (K), 15.11
Sziasztok!

Érdekes problémával szembesültem az előbb. Az oldalam ugyanúgy jön be IE és Opera alatt, és látszólag Mozilla Firefox (2.0.0.1-es verzió) alatt is.
DE!
A címlapon a lapom belső oldalaira mutató szép kék és aláhúzott linkeket helyeztem el, és ezekre kattintva a firefox alatt Error 404 jelenik meg, azaz a Firefox szerint az oldal nem létezik. Ezen némiképp meglepődtem, mert 2 mp-el azelőtt IE és Opera alatt léteztek.
Végre rájöttem, hogy míg a linkre helyesen mutat az IE és az Opera, a Firefox nem. Értve ez alatt a következőt.
A link, mely tökéletesen működik IE és Opera alatt is: www.lapom.extra.hu/oldal.htm
Firefox alatt viszont:
www.lapom.extra.hu/\\www.lapom.extra.hu\oldal.htm-et ír ki a státuszsorban ha fölé viszem a kurzort.

Naná, hogy nincs ilyen! De miért írja így egymás után kétszer a hivatkozást???? És főleg mit tudok tenni ellene?
(Firefox alatt megnézve az oldal forrását, ott a helyes link szerepel)
 

Mi az alapvető lényegi különbség a javasript és a php között ?

H.Tibcsi · 2007. Jan. 30. (K), 13.47
Mi az a pont ahol lényegi különbség van a kettő között?

Igaz az, hogy javascript- nem tud szerverre írni ?
 

PEAR::Quickform css design sablonok

Barkóczi Roland · 2007. Jan. 30. (K), 00.57
Sziasztok,

fél napos googlezás után szeretném feltenni itt is a kérdést:
tudnátok-e olyan linket ajánlani, ahol a Quiickformhoz vannak készen css sablonok, különböző form layoutokhoz.
Itt olyasmire gondolok, mint a http://www.themaninblue.com/experiment/InForm/ oldalon lévő stílusok, de kimondottan a Quickformhoz.

ELőre is köszi!
 

Japán karakterek

Babel · 2007. Jan. 30. (K), 00.14
Hellósztok először is!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogyan lehetne ebből a szövegből " Äž fn0U*Ź O¬Š " ezt kapni " 黄昏の腕輪伝説 ".
Mivel már egy jó ideje csinálok egy anime portált, abba a problémába ütköztem, hogy egy másik "kolléga" az animék nevei mellé odaírja japánul is. Ő Excel táblázatban csinálja meg. Én onnét az adatokat rendesen ki tudom nyerni, kivéve a japán karaktereket. Nem az eredeti japán írásmódban jelenik meg. Nem tudom visszaállítani az eredeti formába.
És ehhez kérnék valakitől segítséget.
Előre is köszönöm.
 

január 29

Nem jön be a weblap

passatgt · 2007. Jan. 29. (H), 15.45
Hali!Nem igazán tudom hova fordfuljak a problémámmal:

Egy szerveren lévő weblapokat nem hajlandó behozni a böngészőm.Linuxon tökéletesen működik,csak windows-ban nem.Mindenkinek megy, és nekem is működik minden egyéb oldal.FTP-re feltudok csatlakozni windows alatt is, de weblap nem akar bejönni.Felettébb idegesítő,főleg úgy hogy a saját weblapomról van szó.Próbáltam ipconfig renewet,semmi nem változott.Szomszédba is megpróbáltam,neki is működik.Mi lehet a gond?
 

Webdesign, mint fogalom

Max Logan · 2007. Jan. 29. (H), 12.48
Egy kérdés fogalmazódott meg bennem. A webdesign mint fogalom mit is jelent valójában? A webes (honlap)grafikák előállítását? Az oldal szerkezetének kialakítását, tehát az oldal felépítésének megtervezését? Vagy átfogóan az egészet lehet a webdesign szóval illetni? Mármint a grafikai tervezést, az oldal ergonomiájának tervezését, html-css kódolást és magát a szerver, kliens oldali programozást egyben lehetni a webdesign szóval illetni?

Kinek mi a véleménye erről és létezik-e vmi "hivatalos" álláspont a kérdéssel kapcsolatban?

A gondolatsort részben az indította el bennem, hogy vmilyen dokumentumfilmben mondták, hogy a design szót nem lehet igazán lefordítani, körülírni, mert több mint pusztán a tervezés.
 

Kezdőlap Pop-up window-al

asde3 · 2007. Jan. 29. (H), 11.46
Hy kezdőlapot hogy tudom elindittani hogy pop-uppal nyiljon meg

itt egy kodom ez jo mer semmi gombok meg ienek. ilyenbe kellene (csak teljes kép) s persze egyböl a kezdőlap ebben nyiljon.


javascript:NewWindow=window.open('http://lap.hu','newWin','width=700,height=400,left=150,top=150,toolbar=No,location=No,scrollbars=No,status=No,resizable=No,fullscreen=No'); NewWindow.focus(); void(0);");
}"



ez a kodom
 

UTF-8 file beolvasás

breakline · 2007. Jan. 29. (H), 11.33
Sziasztok

Van pár csv file-om UTF-8 kódolással, amit be kell vinnem egy adatbázisba úgy, hogy minden rekordot meg kell néznem, hogy létezik-e már, és csak akkor kell beszúrni, ha nem.
Név, email alapján keresek, az adatbázisban tárolva van egy egyszerűsített név mező, ami a következő: csupa kisbetű, ékezetek helyén a rövid pár, szóközök nélkül, pl. Hegedűs Géza = hegedusgeza.
Nyilván az utóbbit szeretném összehasonlítani ha már van ilyen, ezért a beolvasott nevet is szeretném átalakítani, de elakadtam, mivel az ékezeteket eddig nem tudtam lecserélni.
Próbálkoztam az "utf8_decode" fv-el, de mivel az ISO-8859-1-re konvertál, nincs ő és ű betű, a többit utána át tudta konvertálni (á=>a, é=>e stb..), talán ISO-8859-2-re kéne, vagy máshogy?

Minden ötletnek örülnék

kösz
üdv
BL
 

Postgresql bekapcsolása a PHP-ba linux alatt

adminka · 2007. Jan. 29. (H), 10.41
Sziasztok!

Hogyan lehet bekapcoslni linux alatt a PHP-ba a postgresql adatbázis támogatását?


Köszi
 

január 29

Internet Explorer 7 hacks

Charybdis · 2007. Jan. 28. (V), 22.47
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan helyeket, ahol szépen össze van szedve, hogy az IE 7 mit nem támogat a szabványból, azaz milyen hibái vannak és mit lehet tenni ellenük. Csak a fontosabbak kellenek, pl. olyanok nem, hogy mi van akkor, ha szabálytalan CSS kódot írok és azt hogyan kezeli.

Hanem pl. IE 7 nem kezeli a caption-side tulajdonságot, ezért a táblázat címét ezzel nem fogom alulra igazítani, hanem teszek egy bekezdést a táblálat alá és meg van oldva a dolog. Ez egy hiba volt aminek van is megoldása.
Vagy pl. ez a példa nem megy IE 7 alatt, de megoldható a középre tevés, ha div helyett table-t használunk stb.

Vagy nézzem meg az IE 6 bugjait és a "hekkeket", aztán nézzem meg hgoy mit javított ki a 7-es? Ilyen listák hol vannak?

(Kerestem itt is, de csak főleg a megjelenésről vannak infók, hibajavításokról nem.)