ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2007 - Fórum téma

január 21

Szám formátum: ezres jegyenként szóköz legyen

Seemann · 2007. Jan. 21. (V), 18.36
Sziasztok!

Hogy tudnám elérni, hogy a számok ezres csoportosításban jelenjenek meg?

Példa: 1256999 helyett 1 256 999

Köszi a segítséget!

Még egy kérdésem lenne. Hogy lehet itt a weblaboron a forumban keresni? Valaki homályosítson fel, ha lehet. Bárhogy próbálkozom, mindíg csak a google kereső jön be.

Üdv:

Konczér Miklós
 

ajax és a session változók

juhasztibi · 2007. Jan. 21. (V), 15.53
Sziasztok!

Van egy kis ajax alkalmazás az oldalamon ami úgy néz ki, hogy van három fül, minden fülhöz egy-egy php oldal. Ezeket egy div-ben jeleníti meg. A gondom az, hogy az oldalon bár működik a session-ös felhasználókezelés és vannak is session változóim a $_SESSION-ben, de amikor ajaxon keresztűl jelenítem meg az aktuális php oldalt akkor nem veszi át a session-öket. Van valakinek tippje?

üdv
 

január 20

Portált szeretnék - saját fejl. vs CMS

dog · 2007. Jan. 20. (Szo), 16.18
Sziasztok. Szeretnék egy dizájn/3D/VFX témával foglalkozó igényes közösségi oldalt létrehozni, mert az eddig létezők behaltak, és egy szűk szakmai közösség részéről lenne rá igény.

A gond az, hogy én csak a dizájnhoz és a kliensoldali dolgokhoz értek, és nehezen tudom eldönteni, hogy egy ingyenes enginnel járnék-e jobban, vagy pedig megfizetnék valakit egy olyan motorért, ami pont az én igényeim szerint készül. Az első mellett szól nyilván az ingyenessége, ellene viszont, hogy számomra átláthatatlan, kaotikus, össze-vissza includolt hatalmas vízfejű rendszerek, amikben egy csomó nekem lényegtelen dolog is van, hiányoznak viszont más funkciók, vagy nem úgy vannak megoldva, ahogy kellene. És inkább a motort szeretném a saját oldaltervemhez meg css-emhez igazítani, mint fordítva.

Csak a szokásos fícsörök kellenének bele: hírek, user management, fórumok, galéria, képfeltöltés, tutorialok, hírlevél, stb, mindez két nyelven. Ha itt valaki foglalkozik ilyen komplex rendszerekkel, szívesen vennék útmutatást, hogy mennyi pénz és meló egy ilyen oldalt megcsinálni.
 

Vesszőkkel elválasztott értékre lekérdezés SQL-ben

tom1999 · 2007. Jan. 20. (Szo), 10.08
Sziasztok,
Van egy tábla több mezővel ez egyik mező tartalma ilyen
| user_adat |
a tábla 1sor user_adat mező: |2,4,8,12,22 |
a tábla 2sor user_adat mező: |2 |
a tábla 3sor user_adat mező: |1,7,8,12,22 |
a tábla 4sor user_adat mező: |2,13 |
a tábla 5sor user_adat mező: |1,2 |

és azt szeretném ,ha megkapnám hány db olyan bejegyzés van aminek a user_data mezőjében az alábbi számok szerepelnek pl.: 2 vagy 2,5,13 vagy 1,2 stb.
THX.
 

Három részes PHP oldalnak linkre csak a közepe változzon

nre · 2007. Jan. 20. (Szo), 08.34
Hello! A következő lenne a kérdésem,Hogyan lehet megcsinálni azt,hogy egy php oldal három részből álljon és amikor a menüben rákattint valaki az egyik almenüre akkor csak az oldal közepén változik a tartalom?
 

január 19

Lekérdezés több mysql táblából

lecroix · 2007. Jan. 19. (P), 21.40
Hali!

Egy olyan problémába futottam bele, hogy több táblából kellene összegyűjteni adatokat, mégpedig a következő képpen:

Pl.: A, B, C táblában autó nevek szerepelnek, van, amelyik többször is, esetleg több táblában is. A kérdés az, hogy minden név csak egyszer szerepeljen a listában. Eddig ezt hoztam össze:

$auto = mysql_query("SHOW TABLES FROM $db LIKE 'auto_neve_'");
while ($a = mysql_fetch_row($auto)) {
echo "$a[0]" . "<br>";
$eredmeny = mysql_query("SELECT cim FROM $a[0]");
while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny, MYSQL_NUM)) {
echo $sor[0] . "<br>";

ide kellene valami okosság!!!

}

}


Jelenleg itt tartok. A táblákat és a sorokat kiírja, most már csak az a kérdés, hogy szedjem ki az egyes példányokat.
Szerintem valami tömbbe kellene pakolni őket, mégpedig a "legbelsőbe", majd a legvégén kiíratni.

Erre szeretnék valami ötletet, javaslatot.

Az is elég lenne, ha valaki lenne szíves leírni, melyik a nekem való ARRAY függvény. A többit majd kisilabizálom. Az ARRAY_FILL-el próbálkoztam, de sikertelenül.

A php chm-es súgófájljában találtam függvényeket, pl. azt, hogy amelyik elem csak egyszer fordul elő, írja ki, az működik. De a a kérdésemre nem találtam meg a megfelelő függvényt.

Minden segítséget előre is köszönök!
 

Promo video megosztása. Milyen formában?

Max Logan · 2007. Jan. 19. (P), 20.21
Melyik a jobb megoldás:

1. feltenni .avi formátumban, hogy le tudják tölteni
2. átalakítani flash vidóvá, hogy online stream-elve tudják nézni
 

Automatikus háttér növelés css-ben

purc · 2007. Jan. 19. (P), 20.20
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Tudja valaki, hogyan lehet megoldani css-ben div-ekkel, hogy a háttér a szöveg nagyságával együtt nőjjön?

Előre is köszi
 

JavaScript hiba az oldal töltődése közben.

s_volenszki · 2007. Jan. 19. (P), 18.15
Sziasztok.

Szeretném a véleményeteket kérni egy hibajelenség megoldásával kapcsolatban. Biztos sok oldalt láttatok már, olyan - hivatkozás fölé húzom az egeret és szövegbuborékban duma jelenik meg - rutinnal.

Az a bajság, ha a bugyborékban hivatkozás van, és arra rákattintok, az egeret nem mozgatom, és a hivatkozásképpen betöltődő oldalon az egérmutató alatt pont egy ilyen bugyborékos onMouseOver van, akkor a hibakonzol kiabál, hogy a várt elem objektum, vagy az objektumot kötelező megadni.

Ez akkor is bekövetkezik ha pl. elmozgatom az egeret, de a mozgatás közben áthalad egy ilyen felett miközben a dokumentum töltődik. Igzából tudom mi a baj. Amikor lefut az esemény, akkor az az objektum még nem létezik, vagy a megjelenítő rutinban be van ágyazva egy olyan másik rutin, aminek változóval kellene visszatérnie, de nem tud, mert akkor még nem is létezik.

Próbálkoztam képernyő teljes méretű átlátszó div megjelenítésével, amig töltődik az oldal, de nem a várt eredményt mutatja.

Itt a fórumon egy hozzászólás sorozatban láttam egy számomra újdonságnak számító eseményt az onDomReady-t (nem tudom, hogyan nem case szenzitiv, most csak leírtam). Ez mit is jelent pontosan? Ez (ahogyan a neve is sejteti) azt jelenti, hogy a dokumentum minden objektuma elkészült? Ha igen, nem lehetne return false-olni minden onMouseOver eseményt amig onDomReady?

Köszi ha olvassátok és vélekedtek,

s_volenszki
 

Openlaszlo közösség Magyarországon?

decker · 2007. Jan. 19. (P), 15.15
Sziasztok!
Éedekelne hányan foglalkoznak mo-n komolyabban openlaszlo fejlesztéssel, aki ír alkalmazásokat lzx-ben jelezze, ha gondolja :) kérem.
Köszi.