ugrás a tartalomhoz

Felhasználók azonosítása, beléptetése

jeti · 2007. Jan. 28. (V), 15.03
Sziasztok!

Hogy érdemes a felhasználókat azonosítani? Felhasználó név alapján (pl.: mezei_zsurlo), sorszám alapján (pl.: 25439) vagy e-mail cím alapján (pl.: bejelentkezo@ emailcim.hu)?
Az elsőt használom, mert úgy egyből látszik, hogy ki, mit követett el. Itt a weblaboron viszont a második a bevált forma. A harmadik esetben persze az e-mail cím nem lenne látható...

Hogy érdemes beléptetni a felhasználókat? Felhasználó név alapján (pl.: mezei_zsurlo) vagy e-mail cím alapján (pl.: bejelentkezo@ emailcim.hu)?
Itt is az elsőt használom, de egyre több helyen kerül előtérbe az e-mail címes változat.

Mindkét esetben az lenne a kérdésem: Hogy melyik és miért jobb, mint a másik?
 
1

Sorszam

janoszen · 2007. Jan. 28. (V), 15.18
A sorszam azert jo dolog, mert a felhasznalonev adott esetben valtozhat (bar ilyen nem gyakran fordul elo) vagy keri a szemelyes adatai (beleertve a felhasznalonev) torleset. Az e-mail nem jo otlet, mert az viszonylag gyakran valtozik.
2

megéri?

jeti · 2007. Feb. 5. (H), 13.09
A sorszámnál mindig össze kell olvasni az adott táblát a felhasználók táblájával, az azonosítónál nincs szükség erre. Ez nem gyorsabb? Ha azonosítót módosít a felhasználó, akkor a sorszámnál egy helyen kell változtatni. Az azonosítónál több helyen. Tehát itt veszítene, de szinte minden lekérésnél kevesebb időt (?) venne igénybe, mit a másik megoldás. Ez így csak az azonosító módosításnál lenne macerásabb. Gondolom a felhasználó is felkészül ilyen műveletek végrehajtásakor a hosszabb várakozásra...
3

azonosítókról

gex · 2007. Feb. 5. (H), 14.22
a két dolog ugyanaz, adsz egy azonosítót minden sorhoz. az, hogy ez egy azonosító szám (sorszám), vagy egy azonosító név teljesen mellékes. azért szoktak inkább számot használni, mert ahhoz eszközöket (pl: auto_increment) is kapsz, amikkel könnyebben tudsz bizonyos hibákat (pl: nem lehet két ugyanolyan azonosító) elkerülni, ráadásul kevesebb helyet is foglal.