ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2007 - Fórum téma

november 13

érdekes foreach működés

mdesign · 2007. Nov. 13. (K), 10.23
Sziasztok!

Egy érdekes működésre lettem figyelmes. Lehet, hogy ez normális. Ez esetben homályosítsatok fel lécci.

<?php

// tömb feltöltése
$array = array();
for($i = 0; $i < 5; $i++) { $array[] = $i; }

var_dump($array);

// Iterálás referenciaátadással
foreach( $array as &$element) { }
echo "<hr/>";
var_dump($array);

// Iterálás referenciaátadás nélkül
foreach( $array as $element) { }
echo "<hr/>";
var_dump($array);

?>
Ezt lefuttatva a végeredmény a következő:

array(5) { [0]=>  int(0) [1]=>  int(1) [2]=>  int(2) [3]=>  int(3) [4]=>  int(4) } 
array(5) { [0]=>  int(0) [1]=>  int(1) [2]=>  int(2) [3]=>  int(3) [4]=>  ∫(4) } 
array(5) { [0]=>  int(0) [1]=>  int(1) [2]=>  int(2) [3]=>  int(3) [4]=>  ∫(3) }
A kérdésem a következő: Miért íródik felül az utolsó érték az utolsó előtti értékkel referenciaátadásos iterálás után, ha újra ugyanazokkal változónevekkel. (Ha megváltoztatom a második ciklusban az elemnek szánt változónevet, akkor az értékek helyesek maradnak.)

Én úgy tudtam, hogy a foreachen belül deklarált változók a foreachet elhagyva elhalnak.

Amennyiben az 1. foreach után beszúrok egy unset($element); sort, minden rendben működik. Csak ezt azért nem értem, mert ezen a "szinten" ilyen változót nem is hoztunk létre.

Bónuszkérdés: mi az a jel a második és harmadik var_dump-olt tömb utolsó eleme előtt? Miért nem ismeri fel int-nek?

Üdv Karesz
 

Mi a gond az űrlap kódommal?

mortuus · 2007. Nov. 13. (K), 09.11
Sziasztok, tudnátok segíteni? Ez egy egyszerű html űrlap, amin van 1 php kód:

<?php

$link=mysql_connect("$dbhost", "$dbuser", "$dbpass")
or die('Nem tudok csatlakozni: '. mysql_error());
echo 'A kapcsolódás sikerült';
mysql_select_db("$dbase")
or die('Nem sikerült kiválasztanom az adatbázist' . mysql_error());

if (isset($_POST['radiobutton']))
    {
    $radiobutton=$_POST['radiobutton'];
    $name       =$_POST['name'];
    $email      =$_POST['email'];

    if ($radiobutton == "radiobutton_yes")
        {
        include("success_hu.html");
        $mess = "Name: $name\r\nE-mail: $email\r\nChoice: $radiobutton\r\n";
        mail($cim, $subject, $mess);
        }
    elseif ($radiobutton == "radiobutton_no")
        {
        include("success_hu.html");
        $mess = "Name: $name\r\nE-mail: $email\r\nChoice: $radiobutton\r\n";
        mail($cim, $subject, $mess);
        }

    mysql_query(
        "INSERT INTO `$tabname`(`email`,`name`,`valasz`) ".
        "VALUES ('{$email}','{$name}','{$radiobutton}')",
        $link);
    }
else
    {
    include("failed_hu.html");
    }

;
mysql_close($link);
?>
a lényeg, hogy választhat 2 rádiobutton közül, majd a választás után vagy success v. failed html (nem) töltődik be, a válsztást dobja mysql-ben és emailben, ha működne, de nem
segítsetek pls pls
 

Hogyan épülnek fel a reguláris kifejezések?

eaposztrof · 2007. Nov. 13. (K), 00.53
udv..

nagyon orulnek ha valaki adna tenyleges informaciot, h hogyan mukodnek a "pattern"-ek

probaltam megfejteni peldaul ezt: preg_replace( '/(.*:\/\/)?([^ \/]*)([^ >"]*)/', '$3', $_SERVER['HTTP_REFERER']);

de nem sok sikerrel. amit szeretnek perpill megoldani, az az hogy
ha ($_SERVER['HTTP_REFERER']) == "http://asd.asd/" a felepitese akkor {tortenjenvalami}
de ha $_SERVER['HTTP_REFERER'] == "http://asd.asd/asd/" (tovabbi alkonyvtarak vannak) {akkor is tortenjen valamimas}

remelem eleg egyertelmu a peldam.. de a lenyeg a patter-kapcsolok megertese lenne, de lenyegeben fogalmam sincs h hogyan nevezik oket.. es php.net-en sem talaltam leirast..

koszi
 

Include ciklusban

Off- · 2007. Nov. 13. (K), 00.02
Adatbázisbol beolvasom egy tábla rekordjait. Ezek között az egyik oszlop egy file elérését tartalmazza.

Ciklussal végig lépkedek az eredmény tömbömön, majd kiíratom a rekordokat. Így minden ok.

Ha viszont a file elérést includolni akarom, olyan mintha egy-egy ciklus lefolyást "elfelejtene" a php. A sorokat jól adja vissza a php, a ciklus jól lett megírva, hisz ha nem includolom kiírja őket. Találkozott már ilyennel valaki?
 

november 12

Frame OnLoad

MiZsolt · 2007. Nov. 12. (H), 16.17
Sziasztok...
Egy weblap framekre van osztva és az egyik frame-ben szeretném újratölteni a tartalmat.
Ez egy számláló.
És akkor kell frissítenie, amikor egy gombnyomásra felugrik egy kis ablak. Ott lefut a kód és szépen lefrissül a számláló.

Tehát a felugró ablakba ez a sor került.

<body bgcolor="red" topmargin=0 leftmargin=0 marginwidth=0 marginheight=0 onload=parent.fmKosar.location.reload()>

Vagyis azt szeretném, hogy az fmKosar frameben reloadoljon az anyag amikor a felugró ablak betölt...
Tudna valaki segíteni?
 

JS: obj.prototype tulajdonsag problemak

ksgy · 2007. Nov. 12. (H), 14.33
hali!

ekezdtem foglalkozni a javascriptel kicsit melyebben, de ugynezem elakadtam:

obj=function(){
	console.log('b');
}
obj.prototype=function(){
	console.log('a');
}
var aaa=new obj();
ha jol ertelmezem a prototype tulajdonsagot, akkor az aaa letrehozasakor le kellene futnia a console.log('a')-nak, utana pedig a 'b'-nek, de termeszetesen nem igy tortenik...valamit nagyon rosszul sikerult megemesztenem a cikkek olvasasakor ugyerzem.
szoval a kerdes, hogy miert nem ugy mukodik a dolog, ahogy en azt elkepzelem?
 

Minimo - "standard layout" mód

vbence · 2007. Nov. 12. (H), 13.52
Halihó!
Segítene valaki kikapcsolni a minimo "CSS for Small Devices" módját, azaz átváltani a "Standard Layout" módba. A dologról itt lehet olvasni:
http://www.mozilla.org/projects/minimo/ipaq_screenshots.html

A probléma elepvetően ez, hogy a minimo (a mozilla erősen bétás mobil kiadása), jobban tudja, hogy mit akarok, mint én, ezért gyakorlatilag tiltja a CSS box formázó részét (nincs margin, padding abszolút pozícionálás meg hasonlók). És bár AJAX-képes böngészőről van szó (a Mobile Internet Explorerrel ellentétben), még sem lehetértelmesen kialakítani egy mobil eszközre szánt felületet.

- Tudom, hogy az Operának van mini verziója. -

Köszi
B
 

innerHTML lenyeli a szöveg elejét az IE6ban

pinecone · 2007. Nov. 12. (H), 01.29
Sziasztok !

Meg tudja nekem valaki mondani miért nyeli le a szöveg elejét az innerHTML az IE6-ben(operában és firefoxban nincs ilyen gond)????

ÜdvZ
Kód:
if (searchReq_mod.readyState == 4) {
var ss_mod = document.getElementById('search_suggest_mod');
var str_mod_raw = searchReq_mod.responseText.split("\n");
var szoveg = CPE_ddlist(str_mod_raw,10);
ss_mod.innerHTML = szoveg;
szoveg:

<tr><td onmouseover="javascript:suggestOver_top_mod(this);" onmouseout="javascript:suggestOut_top_mod(this);" onclick="javascript:setSearch_mod(this.innerHTML,8887,9044);" class="suggest_link_top_mod">
Báza</td><td class="suggest_srollbar_link_top">&nbsp;</td></tr><tr><td onmouseover="javascript:suggestOver_mod(this);" onmouseout="javascript:suggestOut_mod(this);" onclick="javascript:setSearch_mod(this.innerHTML,8887,9045);" class="suggest_link_mod">Bázakerettye</td><td class="suggest_scrollbar_link">&nbsp;</td></tr><tr><td onmouseover="javascript:suggestOver_bottom_mod(this);" onmouseout="javascript:suggestOut_bottom_mod(this);" onclick="javascript:setSearch_mod(this.innerHTML,8352,8540);" class="suggest_link_bottom_mod">Bazsi</td><td class="suggest_srollbar_link_bottom">&nbsp;</td></tr>

ss_mod.innerHTML:

Báza</TD><TD class=suggest_srollbar_link_top>&nbsp;</TD></TR><TR><TD class=suggest_link_mod onmouseover=javascript:suggestOver_mod(this); onclick=javascript:setSearch_mod(this.innerHTML,8887,9045); onmouseout=javascript:suggestOut_mod(this);>Bázakerettye</TD><TD class=suggest_scrollbar_link>&nbsp;</TD></TR><TR><TD class=suggest_link_bottom_mod onmouseover=javascript:suggestOver_bottom_mod(this); onclick=javascript:setSearch_mod(this.innerHTML,8352,8540); onmouseout=javascript:suggestOut_bottom_mod(this);>Bazsi</TD><TD class=suggest_srollbar_link_bottom>&nbsp;</TD></TR
 

november 11

.jpg -ből .swf

szocmunka · 2007. Nov. 11. (V), 00.48
Szevasztok!

Nem találok a neten egy olyan konvertáló FREEWARE programot ami képi formátumot (pl.:jpg, gif, stb.) alakítana át swf formátummá.

Tud valaki ilyen freeware konvertáló programot? (Nagy a hangsúly a freeware jellegen!)

Köszi: Kürthy I.
 

november 10

WAMP-ról rosszul töltödik le a flash

dallas · 2007. Nov. 10. (Szo), 18.07
Sziasztok!

Egy érdekes dologra futottam. Van egy müködő wamp szerver ami kivüről is elérhető, és el is érik, a gépen müködik a localhost is. Tulajdonképpen mindegy megy, de van három flash ami hibásan töltödik le. A tööbi felah megy. Az érdekesség, ha ezeket a flasht a www könyvtárból futtatom müködik, tehát jó. Ha az "Index of /flash" jobbklikk cél mentése másként... -tal lementem és a Total Commanderrel összehasonlitom a www könyvtárban levőt a lementettel akkor az nem egyezik meg a kettő. A 65536. byteól nem egyezik meg. Egyszerüen nem taálok rá magyarázatot. Már virusirtótól a tüzfalig mindent kikapcsoltam és egyik sem hozott eredmény. Ilyen ötletek merültek még fel, hogy valami csomag méret, vagy egyéb okozhat-e gondott. De raktunk már fel AppServ-et is és ott is ugyanez a bibi.

Minden ötletwt szivesen fogadok

Köszi elre is.