ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2007 - Fórum téma

november 4

IE probléma

fchris82 · 2007. Nov. 4. (V), 02.04
Most tényleg, vki igazán kifejthetné nekem az alábbi problémákra a választ, hogy MIÉRT?!
- Ha a CSS-ben vmelyik kommentben szerepel hosszú ő, akkor az IE az utána következő egy vagy akár több definiciót egyszerűen KIHAGYJA. Mé?
- A png 1998-ban jelent talán meg? Nem is ez a fontos, hanem ha maguk is tudnak a problémáról - http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms532969.aspx - akkor miért cikkeznek, ahelyett, hogy kiadnának egy "hibajavítást"?

Most hagyjuk azt, hogy az MS-t fikázzuk, meg az olyan válaszokat, hogy "mert". Most, hogy elb***m már nem először egy csomó időt, és továbbra sem működik, szeretnék tisztában lenni, ha van egyáltalán értelmes magyarázat, hogy tulajdonképpen MIÉRT NEM JAVÍTJÁK KI és miért nekem - nekünk - kell szenvedni?

:(
 

november 3

Javascript - egyszerű számláló módosítása

luseruser · 2007. Nov. 3. (Szo), 21.56
Sziasztok!
Egy aprósággal kapcsolatban szeretnék feltenni egy kérdést. Fordítóiroda oldalához kaptam egy javascriptet, amely kiszámolja az ügyfél költségeit Azonban annyi hibával, hogy a szóközöket is hozzáveszi a karakterekhez, azt pedig nem kellene. Ezt szeretném módosítani úgy, hogy a szóközöket ne értelmezze a javascript és csak a betűk alapján adjon egy összeget.

íme a script:
maxKeys = 50000000;
var IE = (document.all) ? 1 : 0;
var DOM = 0;
if (parseInt(navigator.appVersion) >=5) {DOM=1};

function txtshow( txt2show ) {
// Detect Browser
if (DOM) {
   var viewer = document.getElementById("txtmsg");
   viewer.innerHTML=txt2show;
   }
else if(IE) {
   document.all["txtmsg"].innerHTML=txt2show;
   }
document.chcount.counted.value = txt2show;
}

function keyup()
{
 var str = new String(document.chcount.carea.value);
 var len = str.length;
 var showstr = "";
 var nums = enters = 0;
 
 for (var i=0;i<len;i++) {
  if ((str.charAt(i)>="0") && (str.charAt(i)<="9")) nums++;
if (str.charAt(i)=="\n") enters++;
  }
 
 len-=enters;
 if (nums>(len*0.3)) len-=nums;
 showstr = len + " karakter";
 
 var price;
 if (document.chcount.mod[0].checked) price = 2;
 else price = 2.5;

 if (document.chcount.surgos.checked) price += 0.3;
 
 if (document.chcount.onlinejogasz.checked) price *= 2;
 
 price *= len;

 showstr += ", "+(price.toFixed(0))+" Ft + ÁFA";
 
 if (len > maxKeys) showstr += '<br>Some information will be lost, please revise your entry';
 txtshow( showstr );
}


Valaki esetleg tudja, hogy mit kellen beleírnom, hogy rávegyem, ne számolja a szóközöket?
 

több sql parancs összekötése

rrd · 2007. Nov. 3. (Szo), 16.10
Hari,

Van egy alkalmazás ami nested set model AB szerkezettel tárolja az adatokat MySqlben. Bizonyos feladatok ellátásakor egymás után 5 sql parancsnak kell lefutnia ahhoz, hogy az AB logikailag rendben maradjon. Ha viszont az 5-ből mondjuk csak 3 fut le és a következő 2 valami hiba miatt mondjuk nem, akkor a teljes AB használhatatlanná válik.

Hogyan lehet ezt biztosítani? Valami olyasmire lenne szükség, hogy ha nem fut le mind az 5 rendben akkor visszaállítható legyen az eredeti állapotra.
 

LAMP platform létrehozása

varadi_istvan · 2007. Nov. 3. (Szo), 12.47
Hi!
A problémám a következő: openSuse op. rendszeren kialakítottam a LAMP platformot . Az Apache és PHP tökéletesen működik . A mysql szerver tábláinak lekérdezése is tökéletes, ha viszont például törölni, vagy módosítani akarok adatokat az már nem működik. Hol van a hiba? Megadtam a jogosultságokat is. (grant all privileges ....stb. flush privileges).
Kérem, hogy valaki segítsen.

Előre is köszi.
Steve
 

november 2

php sávszélesség mérés

winston · 2007. Nov. 2. (P), 16.30
egy olyan oldalt próbálok kialakítani, ahol még az oldalgenerálás során (php) jó lenne tudnom, legalább nagyságrendileg (modem, adsl, t1...), hogy a kérő sávszélessége mekkora. erre kéne nekem valami ötlet, elsődlegesen php és/vagy apache felhasználásával, úgy, hogy túl nagy teljesítményromlás nélkül meg tudjam állapítani a sávszélességet. (a megoldások amiket eddig találtam, vagy nem php-alapúak, és/vagy pedig nagyon soká tartanak és e miatt nem lehet őket, csak külön kimérő oldalként használni. megelégszek jóval kisebb pontossággal is, csak a nagyságrend érdekel) van erre valakinek valami ötlete, vagy ismer olyan megoldást, ami a fentieknek megfelel?

köszi a válaszokat,
w.
 

Frame fájlnév

ark · 2007. Nov. 2. (P), 12.59
Üdv mindenkinek!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem, ami nélkül úgy tűnik nem tudok továbbhaladni a projectemmel. Kérlek válaszoljatok, ha tudtok!

Olyan honlapot csinálok, amely 3 Frame-ből tevődik össze. A középső frame-ben nyitogatom meg az új oldalakat, a többi amolyan keretféle a lapnak (persze nem csak keretként szolgál).

Azt szeretném, ha a középső aktív frame-ben megnyíló fájl (pl.: 001.php) neve (001) egyben frissítse a bal oldali keretframe-ben a GET methódussal a lapot.

Remélem érthetően ítam le. Itt egy példa:
- A bal frameben a kezdőlap a menu.php, a középső frameben, pedig a chapter.php
- A chapter.php-n valaki rákattint egy linkre és ebbe a framebe megnyílik a 001.php.
- Ekkor kellene, hogy átváltson a másik frameben a menu.php menu.php?id=001 -re!
- Ugyanezt szeretném ha működne a harmadik frame-ből való linkeknél is.

Lehet, hogy ez egy nagyon egyszerű dolog, de egyenlőre semmi sem jut eszembe...
 

text inputban részleges szövegkijelölés JS-sel

halucska · 2007. Nov. 2. (P), 03.18
Heló,

egy text inputban olyan szövegkiegészítési megoldást szeretnék alkalmazni, mint ami pl. az Excel-ben van, tehát ha elkezdek írni egy szöveget, akkor kiegészíti, ha van már olyan, és a kiegészített részt kijelöli, hogy felül lehessen írni.

Eddigi megvalósításom a kiegészítést megteszi, de utána csak az egész szöveget tudom kijelölni, nem jöttem rá, hogy hogyan lehet egy meghatározott karaktertől megtenni ezt.

A kód:
function xy(obj) {
var nevek = new Array();
// tömb feltöltése , stb, aztán:
	for(var i = 0; i < nevek.length; i++) {
		var aktnev = nevek[i].substr(0,obj.value.length);
		if (obj.value==aktnev) {
			obj.value=nevek[i];
			obj.select;
		}
	}
}
A text inputnál onKeyUp-ra hívom meg ezt a függvényt.
Van ennek a select függvénynek valami idomíthatósága erre? Vagy egyéb megoldás?
 

november 1

Alkönyvtárakban keresés PHP

PredMan · 2007. Nov. 1. (Cs), 18.48
Sziasztok!

az alábbi script kilistázza a "dir1" nevű könyvtárat, majd kiírja azokat a fájlokat, amelyekben találat volt. A kérdésem az, hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy a script ALKÖNYVTÁRAKBAN is keressen?
tehát pl.
dir1/valami.html
dir1/dir2/valami.html

A script a következő:

<?

print "
<form action=".$_SERVER['PHP_SELF']." method='post'>
<input type='text' name='keresendo' value='' />
<input type='hidden' name='s' value='1' />
<input type='submit' value='Keres' />
</form>";

if($_POST["s"]=="1"){

$list=array();
$path = "dir1";
$dh = opendir($path);
while (($file = readdir($dh)) !== false) {
if($file != "." && $file != "..") {
$list[]=$file;
}
}
closedir($dh);


$key=$_POST["keresendo"];
$found='';

for ($i=0;$i<count($list);$i++) {
$file=file($path ."/". $list[$i]);

for ($j=0;$j<count($file);$j++)
if (strpos($file[$j],$key)>-1) {
$found[]=$list[$i];
break;
}
}

for ($i=0;$i<count($found);$i++)

print "<a href='dir1/$found[$i]'>$found[$i]</a><br />";

}

?>

előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Javascript...

ark · 2007. Nov. 1. (Cs), 17.26
Sziasztok!

Nos nem is tudom, hol kezdjem a problémám leírását, mert ez nem egyszerű. Talán legjobb, ha az elején kezdem.

Van egy MySQL adatbázisom, amiben rengeteg sor leledzik. A javascriptet még csak most tanulgatom, a PHP viszont eléggé jól megy.
Olyasmit szeretnék elérni, hogy ha az ember keres egy textfieldben valamit a táblázatban (lehet több oszlop szerint keresni(pl: név, kód...), ahogy beírja az első betűt (pl.: "K"), az oldal azon frame-je, amiben a tblázat van, odaugrik a K betűvel kezdődő nevűek sorához. Ha a felhasználó írja tovább a keresőszót ("Kov"), akkor már a Kov-val kezdődő sorokhoz ugrik a táblázat, így könnyebben böngészhető keresőt tudnék csinálni ("Kovács István")...

Szóval ez lenne a bajom. Gondoltam, hogy bookmarksszal kellene megcsinálni, de nem tudom pontosan hogyan...


Bármifajta segítséget szívesen vennék.

Előre is köszönöm.
 

php5 oop+smarty

juhasztibi · 2007. Nov. 1. (Cs), 17.15
Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit lassan haladok a korral, de én még csak most jutottam el odáig, hogy felhagyjak a html-be ágyazott php kódok írásával. Ehhez a váltáshoz kérném a segítségeteket.
Sok helyen hallottam, hogy érdemes objektum orientált szemléletre váltani, hiszen így könynedén felhasználhatom bárhol az aktuális kódrészletet. Kis iránymutatás kellene, hogy mégis, hogy tudnám az eddig megírt függvényeimet mint pl egy beléptető rendszer ami kb 5-6 függvényből áll átültetni egy oop megoldásba. Na és ami hab a tortán az a smarty. Telepítettem, probálgattam. De hogy tudom smartyval hogy tudom kezelni a függvényeimet illetve majd az osztályaimat. Ha valaki megtenné, hogy ellát instrukciókkal annak nagyon hálás lennék. Nagyon örülnék esetleg jól használható doksiknak is!

Előre is köszönöm a segítségeket!

Üdv,
T.