ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2, 2007 - Fórum téma

php sávszélesség mérés

winston · 2007. Nov. 2. (P), 16.30
egy olyan oldalt próbálok kialakítani, ahol még az oldalgenerálás során (php) jó lenne tudnom, legalább nagyságrendileg (modem, adsl, t1...), hogy a kérő sávszélessége mekkora. erre kéne nekem valami ötlet, elsődlegesen php és/vagy apache felhasználásával, úgy, hogy túl nagy teljesítményromlás nélkül meg tudjam állapítani a sávszélességet. (a megoldások amiket eddig találtam, vagy nem php-alapúak, és/vagy pedig nagyon soká tartanak és e miatt nem lehet őket, csak külön kimérő oldalként használni. megelégszek jóval kisebb pontossággal is, csak a nagyságrend érdekel) van erre valakinek valami ötlete, vagy ismer olyan megoldást, ami a fentieknek megfelel?

köszi a válaszokat,
w.
 

Frame fájlnév

ark · 2007. Nov. 2. (P), 12.59
Üdv mindenkinek!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem, ami nélkül úgy tűnik nem tudok továbbhaladni a projectemmel. Kérlek válaszoljatok, ha tudtok!

Olyan honlapot csinálok, amely 3 Frame-ből tevődik össze. A középső frame-ben nyitogatom meg az új oldalakat, a többi amolyan keretféle a lapnak (persze nem csak keretként szolgál).

Azt szeretném, ha a középső aktív frame-ben megnyíló fájl (pl.: 001.php) neve (001) egyben frissítse a bal oldali keretframe-ben a GET methódussal a lapot.

Remélem érthetően ítam le. Itt egy példa:
- A bal frameben a kezdőlap a menu.php, a középső frameben, pedig a chapter.php
- A chapter.php-n valaki rákattint egy linkre és ebbe a framebe megnyílik a 001.php.
- Ekkor kellene, hogy átváltson a másik frameben a menu.php menu.php?id=001 -re!
- Ugyanezt szeretném ha működne a harmadik frame-ből való linkeknél is.

Lehet, hogy ez egy nagyon egyszerű dolog, de egyenlőre semmi sem jut eszembe...
 

text inputban részleges szövegkijelölés JS-sel

halucska · 2007. Nov. 2. (P), 03.18
Heló,

egy text inputban olyan szövegkiegészítési megoldást szeretnék alkalmazni, mint ami pl. az Excel-ben van, tehát ha elkezdek írni egy szöveget, akkor kiegészíti, ha van már olyan, és a kiegészített részt kijelöli, hogy felül lehessen írni.

Eddigi megvalósításom a kiegészítést megteszi, de utána csak az egész szöveget tudom kijelölni, nem jöttem rá, hogy hogyan lehet egy meghatározott karaktertől megtenni ezt.

A kód:
function xy(obj) {
var nevek = new Array();
// tömb feltöltése , stb, aztán:
	for(var i = 0; i < nevek.length; i++) {
		var aktnev = nevek[i].substr(0,obj.value.length);
		if (obj.value==aktnev) {
			obj.value=nevek[i];
			obj.select;
		}
	}
}
A text inputnál onKeyUp-ra hívom meg ezt a függvényt.
Van ennek a select függvénynek valami idomíthatósága erre? Vagy egyéb megoldás?