ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 30, 2007 - Fórum téma

szerverrel allando kapcsolattartas, socket

ErdosJ · 2007. Nov. 30. (P), 20.40
sziasztok

az elozmenyekhez hozzatartozik, hogy perlben irt daemonomat most at szeretnem irni javaban, socketkezelessel, objektumorientacioval, szalkezelessel. (hogy is mondjam.. rajottem, hogy igazatok volt.) igy viszont az elozo mukodest is ujragondolom. tudom, katasztrofalis, hogy semmit nem tudok befejezni, de addig nem nyughatok, amig meg nem talaltam a legjobb megoldast..

a nagy kerdesem az -hogy egy kicsit konkret legyek- hogy meg szeretnek jeleniteni egy progressbart, ami n-tol indul, s sebesseggel halad es a szerver oldalan tortenni fog valami pont akkor, amikor a nullahoz eler(ne), a kliens oldalon meg eltunik a progressbar. a szerver oldal akkor is tevekenykedik, amikor nincsenek bongeszok nyitva.
1) szimplan ajax-ban meg lehet oldani, hogy felvegye a kapcsolatot (socketen) a szerverrel, mindig lekerdezze a progressbar allasat, esetleg igeny szerint bezarja? (mint pl telnet..)
2) ha nem, milyen nyelvben erdemes megirni a kliens oldalt?
3) ha nem, es ajaxban szeretnek tovabb gondolkodni, akkor az egy jarhato ut, hogy minden ajaxos http lekeresnel szerver oldalon egy php script socketet nyit a javaban irt daemonhoz, lekerdezi a progressbar allasat es a sebesseget, majd bezarja a kapcsolatot es jsonban visszater az adatokkal?
4) ha van egyeb otlet, mi lenne az?
5) ez nem tartozik ide, de az ilyen szervereket lehet mud szervernek nevezni?

valaszaitokat varom
ErdosJ