ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2007 - Fórum téma

november 7

css, vertikális középreigazítás, magasság függő div

voidnull · 2007. Nov. 7. (Sze), 20.04
Sziasztok, remélem nem off amit írok, nézelődtem a fórumon nem-e született megoldás, de nem találtam.

Problémám a következő, szeretnék egy div -et úgy középre igazítani, hogy alul felül legyen 20-20 pixel távolság, a div szélessége fix. Olyan megoldást már találtam ami explorerben működik, de az sem tökéletes, mert az oldal magassága megnövekszik ezáltal (kirakja a görgetősávot).

Tudtok erre valami böngészőfüggetlen egyszerű megoldást?
 

2db domain név egy tárhelyre?!

Baliii · 2007. Nov. 7. (Sze), 17.05
Sziasztok !

Kérdésem a következő lenne. Van egy domai nevünk és hozzá tartozó tárhely.
A cégünk nevet változtatott és szeretnénk az új nevet is ráirányítani a tárhelyre.
Csak én úgy emlékszem, hogy olvastam egyszer hogy 2 domain egy tárhelyre mutat az egyből törlést jelent.
Tehát mit tegyek ha szeretném, hogy mind a 2 cím működjön legalább egy fél évet?
Réginek vásároljak egy új tárhelyet és csináljak rá egy elköltöztünk linekt?

Picit megtekertem remélem, azét megérthető
Válaszokat lőre is köszönöm!
 

IE - change event bubbling

Babar · 2007. Nov. 7. (Sze), 16.55
Egy korábbi témában kapott javaslat alapján próbáltam átdolgozni a diszkret javascriptet használó oldalam úgy, hogy az eseménykezelőket nem az érintett elem, hanem a body elem eseménykezelőjéhez rendelem:

Event.observe(window, 'load', myLoader, false);

function myLoader(evt) {

    Event.observe(document.body, 'click', function(event) {
        var element = $(Event.element(event));
        alert(element.getAttribute('id')+' clicked');
    });

    Event.observe(document.body, 'change', function(event) {
        var element = $(Event.element(event));
        alert(element.getAttribute('id')+' changed');
    });
}
Firefox és Opera szépen teszi is az általam elképzelteket, de Explorerben csak a click eseményt kezeli le. Olyan, mintha a body elemnek nem értelmezné a change eseménykezelőjét.

Mit csinálok rosszul, hogy lehet úgy megoldani, hogy IE alatt is menjen? Ha tényleg a body-nak nem lehet change esemény kezelője, akkor minek lehet - például egy div-nek, vagy form-nak? Vagy mi más mód van, hogy magasabb szinten - nem az érintett elemnél - elkapjam a change eseményt?

Ja, és ugyanez a probléma submit eseménnyel is...

Babar
 

Php-ből szeretnék indítani másik php-t paraméter átadással úgy, hogy a meghívást követően magára lehessen hagyni!

s_volenszki · 2007. Nov. 7. (Sze), 14.55
Sziasztok!

Egy kis útmutatást kérek tőletek a címben is említett témához. Szeretnék php-ből elindítani egy másik php-t paraméter átadással úgy, hogy a meghívást követően magára lehessen hagyni!

A magára hagyással már nincs gond, csak az indítással!

Köszi!

s_volenszki
 

Videógaléria készítése

Deckard · 2007. Nov. 7. (Sze), 11.13
sziasztok,

létezik valamilyen egyszerű videógaléria-készítő program weboldalhoz? valami olyasmire gondolok, mint a JAlbum a képeknek, csak épp videók számára. (főleg wmv formátum lesz)

fontos lenne, hogy könnyen lehessen hozzáadni új videókat, azoknál kiválasztani a preview frame-et, megjelenítse a videó adatait (idő, méret, stb), ill. egy rövid leírást.

vagy ehhez mindenképpen valamiféle cms-re lesz szükség?
azt láttam ,hogy a joomla-ban van ilyesmi (meg talán a wordpressben is), de nem létezik valami egyszerűbb megoldás/script erre a problémára?

előre is köszi!
 

Miért a PHP?

Janó · 2007. Nov. 7. (Sze), 09.55
Az egyik barátom nekem szegezte a kérdést: miért PHP alapú legyen az egyik új, nagynak tervezett website? Állítsak össze - mondta - referenciaoldal-listát a "nagyok közül", amelyek PHP-t használnak.
És itt elakadtam, mert kerestem ugyan, de nem találtam olyan linkgyűjteményt, ahol PHP alapú "nagy oldalak" lennének felsorolva... Tud valaki ilyen gyűjtésről? Vagy ennek hiánya azt mutatja, hogy nem kell a PHP-t népszerűsíteni, vagy azt, hogy nem is érdemes őt favorizálni?
Köszi!
Janó
 

ha n karakternel kissebb..

eaposztrof · 2007. Nov. 7. (Sze), 05.40
adott egy string, pl:
$asdvar="ResultsExt aspx ctid CT574827 SearchSource 3a q eaposztrof.com";
es ebbol ki szeretnem vonni a 3 karakternel rovidebb szavakat
valakinek tippje?
 

november 6

Screen.width alapú osztályozás div id=" "-be

opera11 · 2007. Nov. 6. (K), 16.38
Sziasztok.
Az alábbi kódot szeretném úgy megvalósítani, hogy nem minden képernyfelbontáshoz egy külön html fájlt keljen készíteni, hanem egy html fájlban valahogyan div id-kel megvalósíatni, hogyha a pl. mondjuk 320-as a képernyőszélessége, akkor a
<div id="mobilra">
...
</div>

részt jelenítse meg.

A külön html-es megoldás, ami helyett a div id-s kellene:

<SCRIPT language="JavaScript">
<!--
if (screen.width>=1024)
{
window.location="nagyfelbontas.html";
}
if ((screen.width>=640) && (screen.width<1024))
{
window.location="kozepesfelbontas.html";
}
if (screen.width<640)
{
window.location="kicsifelbontas.html";
}
else
{
window.location="mobilra.html";
}
//-->
</SCRIPT>


(Természetesen ez nem egy weboldalba kéne, hanem egy widgetbe)

A segítségértt elörre is mindenkinek köszi
 

perl session beállítás

lorko · 2007. Nov. 6. (K), 02.15
sziasztok,

némi gondom támadt session témában.

ez lenne a cpan-on
$session->expire("2h");                # kétóra után lejár
$session->expire(0);                   # nem járle
$session->expire("logged-in", "10m");  # ha nincs aktivitás 10 percig akkor lejár
hogy lehet azt megadni, hogy :
kétóra mulva mindenképp lejárjon,
ha 10 percig nincs aktivitás akkor megintcsak járjon le?

nekem a kétóramulva lejárást nem akarja elkövetni.

előre is köszönöm.
 

létezik-e megbízható html preloader?

dog · 2007. Nov. 6. (K), 01.26
Sziasztok. Ajaxos accordion menüt szeretnék használni, konkrétan a spry-ost, amit a DW generál, de ez mindegy is, mert kipróbáltam többfélét, mootools stb. A gond velük az, hogy amíg nem töltődik le a css és a js, vagyis nem áll össze az oldal, addig az egész accordiont kinyitva mutatja a böngésző. Ezt szeretném elkerülni, és arra gondoltam, egy pár másodperc erejéig valami placeholdert töltök be abba a divbe. Kivitelezhető ez az ötlet?