ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2007 - Fórum téma

november 20

MySQL adattábla tükrözés

tyb99 · 2007. Nov. 20. (K), 10.41
Sziasztok!

Az SQL guruktól kérdem, hogy megoldható-e MySQL-ben 2 különböző adatbázisban lévő tábla tükrözése?
Tehát ha írják az egyik adatbázisban a táblát, akkor az a másikban is frissüljön és vica-verza.
Két külön felhasználóról van szó, tehát a másiknak az adatbázisához nincs jogosultságuk. Csak ezt az egy "közös " táblát kéne valahogyan megoldani. Valamilyen adatbázis hardlink féleség, ha egyáltalán létezik ilyen...

Segítségeteket előre is köszönöm!
 

Mysql import hiba

tulkaj · 2007. Nov. 20. (K), 00.37
Sziasztok !

Kaptam egy munkát. Php alapú weboldal MySQL adatbázis mögötte. Kiexportálták az adatbázist egy SQL fájlba és én a helyi adatbáziskezelőmbe importálni szeretném.
A következő hibát kapom:
Kép a hibáról

Googleben kutattam, de nem segített egyik találat sem. :(

Valaki tudna segíteni, mi a probléma ?
Üdv,
Tulkaj
 

november 19

Domain név választása.

s_volenszki · 2007. Nov. 19. (H), 15.32
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, szerintetek kereső szempontjából (google) melyik a jobb domain név:
w3.osszetettszo.hu vagy a w3.osszetett-szo.hu


Ha van valami kis doksi az is jól jön! :)

s_volenszki
 

php cookie alapú auto-login

mzsiga · 2007. Nov. 19. (H), 14.55
Sziasztok!

Auto-login scriptet szeretnék írni. Jelenleg úgy néz ki az authentikációm, hogy aki ad egy jó felhasználó-jelszó párt, annak a session azonosítója bekerül egy táblába, mint azonosított felhasználó, így a megfelelő szolgáltatásokat a továbbiakban eléri. Ha ezzel a módszerrel már bajok vannak, szóljatok, pl. egyáltalán lehet valahogy session azonosítót hazudni?
Namost az auto-logint valahogy úgy képzeltem, hogy ezt a session azonosítót beletenném egy cookie-ba (meg esetleg más információkat is, pl. a webshopban mi volt legutóbb a kosarában, felhasználói adatok, ilyesmik) és annak adnék valami hosszabb lejárati dátumot, mondjuk legalább 3-4 órát, hogy ha bezárja a böngészőt, ne kelljen megint belépnie. Ez az időtartam lehet több is. Namost ezzel gondolom van pár probléma: mi van, ha valaki kézzel megszerkeszti a cookiet, mondjuk átírja benne a lejárati dátumot? Vagy ha mondjuk hosszabb ez az időtartam és valaki ezt a session azonosítót kinézi, majd másnap a saját belépése után a cookie-jába beleírja a session azonosítót és a másik felhasználó nevében bármit megtesz. Kipróbáltam ethereallal egyébként is nagyon jól lehet nézegetni miket küldözgetek a webszervernek, és biztos vagyok benne, hogy létezik olyan program, ami mondjuk egy belső hálózaton figyel és kilopja a cookieban lévő információkat.
Szóval ezt az első megközelítést azzal egészíteném ki, hogy mondjuk ezeket az adatokat konkatenálom, majd valahogy veszteségmentesen kódolom, majd "mycookie" néven beteszem a sütik közé. Ez jól hangzik, mert legalább változtatni nem tud rajta, mert ahhoz dekódolni, változtatni és visszakódolni kéne, de a süti ellopását nem védtem ki, mert ennek a tartalmát ugyanúgy bemásolhatja egy másik user a saját sütijébe, mint ahogy előbb a session azonosítót.
Még egy dolog, kipróbáltam simán, notepaddal megszerkeszteni egy sütit, de azt az explorer nem ismerte fel. Google kidobott rögtön 10 találatot a "cookie editor" keresőszóra, mondjuk nem próbáltam ki, de gondolom a szerkesztés lehetséges és ilyenformán kell foglalkozni a fentebb vázolt kérdésekre.

Szövegbuborék megjelenése egér hatására

Balage83 · 2007. Nov. 19. (H), 13.17
Sziasztok.

A kérdésem a következő lenne:
Hogy lehet azt megoldani, hogyha egy szó vagy kifejezés (nem feltétlenül link) fölé viszem az egeret, akkor abban a pillanatban felugorjon egy szövegbuborék, amelyben egy kis ismertető található az adott szóval vagy kifejezéssel kapcsolatban.
Tudom, hogy pl. az <acronym></acronym> tud ilyet, de itt az lenne a lényeg, hogy ez a buborék formázható legyen, pl. hátérszín, keret, benne lévő szöveg színe stb. tekintetében.

Remélem nem kérdeztem nagy lámaságot, de még új vagyok, most regisztráltam. :)
 

jquery példányosítása

juhasztibi · 2007. Nov. 19. (H), 13.16
Sziasztok,

olyan problémába ütköztem amit egyenlőre nem tudta megoldani. Ezért fordulok hozzátok. Készülőben van egy olyan php alkalmazás amivel admin oldalról galériát lehet létrehozni. A létrehozott galéria egy div-ben jelenik meg ami nyitható, csukható jquery segítségével. A divek nincsenek pozícionálva, így alap megjelenés szerint egymás alatt jelennek meg. A probléma itt kezdődik. Minden div egy galéria. A galéria pedig egy jquery galéria, amivel lehet scrollozni a thumbsokat és megjeleníteni nagyban, és léptetni a nagy képet. Ez a kis jquery alkalmazás elvileg minden galériában(div-ben), szerepel és az oda betöltött képeket kezeli. Minden oké is lenne ha. Nem azt csinálná, hogy csak 1-szer jelenik meg a jquery képkezelő és hiába klikkelek az utolsó galériában a képre akkor is az első galériában jeleníti meg. Próbáltam, hogy beteszem a ciklusba ami létrehozza a diveket és ott kap majd a galéria id alapján egy plussz id-t, de ez a megoldás nem igen működött és a fájl mérete mondjuk 100 galériánál mert igen csak vaskos lenne. Este belinkelem a tesztet, hogy láthassátok élőben is a problémát, mert nem biztos, hogy ebből a leírásból teljesen érthető:). De ha valaki tud javasolni valamit, akkor azt szívesen fogadom!

Köszönöm,
T.
 

nyelvválasztás probléma

mario82 · 2007. Nov. 19. (H), 13.10
Sziasztok

A következő problémám lenne: ha a nyelvet kiválasztom az oldalon ( www.xxx.hu/en, www.xxx.hu/hu ) eltűnik a /hu, /en...
ezáltal linkelni sem tudok az adott nyelvre " www.xxx.hu/hu/bemutatkozas/cegunkrol " adom meg, akkor nem a magyar oldal jelenik meg...hanem az alapértelmezett angol.


a kód a következő:
$lang = $site->actlanguage;

if (empty($p_one)) $p_one = "company";

if (!in_array($p_one, $allow) and !empty($p_one))
{
	$sql = "SELECT * FROM menu WHERE (link1='$p_one' AND link2='$p_two' AND link3='$p_three' AND link4='$p_four')";
	$selmenu = $site->db->GetRow($sql);
	
	if (count($selmenu)==0)	header("Location: /");
}

switch ($p_one)
{
	case "hu":
	case "de":
	case "en":
		$_SESSION['language'] = $p_one;
		header("Location: /");
		break;
 

hulladékgyűjtés

Blackfriar · 2007. Nov. 19. (H), 08.11
Üdv!

Indítványozom, nyissunk egy új alfórumot kifejezetten a hulladékok számára. Ide gyűjthetnénk csokorba mindenki okulására mindazon bugot, szemetet stb., amit a számítástechnikában ember létrehozott. Lássuk be, a mai rohanó világban mindenre van idő, csak arra nincs, hogy a sebtiben összedobott kódot leteszteljük.
 

november 18

id csere névre

lomajpurre · 2007. Nov. 18. (V), 15.43
Sziasztok!
Követlező lenne a kérdésem:

van egy mysql adatbázis ami így néz ki:

users----------id
|
|----username
|
|----invited_by

hogyan lehet lekérdezni az adatbázisból hogy ha van a $curuser-nek az invited_by-ban adat (id) akkor az adatbázisban rákereesen az adott id-re és kiírja(print) a username-t?


Még egy: miért van az ha én phpmyadminon keresztül változtatok valamit az adatbázisomon vagy simnán megnézem valaminek a tartalmát, leáll a mysql, és újra el kell indítanom?

Előre is kösz!
 

TINYINT és társai

Grimlab · 2007. Nov. 18. (V), 14.15
Sziasztok, egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy szerintetek mennyire érdemes MySql-ben a kis értékű egészeket INT helyett TINYINT/SMALLINT-be tárolni?
Érdemes ilyenekkel optimalizálni?