ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2007 - Fórum téma

november 27

Firefox frissítés után nem jönnek be az oldalak

sfree · 2007. Nov. 27. (K), 13.11
Ma reggel autómatikusan frissítette magát a firefox és azóta bármire kattintok csak erre képes: http://www.megaclick.com/notfound/?lg=en&type=dns&tbtype=megaup&q=http://www.origo.hu/. Persze a végén az origo arra változik amit megszeretnék nézni. Próbáltam újra telepítéssel is, mindenféle verzióval és a kiegészítők kikapcsolását is. Semmi megoldás. Az IE és mindenféle más böngésző kifogástalanul működik.
 

XML-RPC introspection

w3net · 2007. Nov. 27. (K), 13.08
Az xmlrpc bõvítmény-t használom és szeretném implementálni a
system.listMethods
system.methodSignature

metódusokat (cikk az XMLRPC-ről).

Ime a kód:

function _introspection_cb($userdata){
    return file_get_contents('meta.xml');
}

$request_data = file_get_contents('php://input');
$rpcserver = xmlrpc_server_create();
...
$ret = xmlrpc_server_register_introspection_callback($rpcserver, '_introspection_cb');

Az implementált függvények leirása a meta.xml fájlban vannal:

[colorer=xml]<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<introspection version="1.0">
<methodList>

<!-- auth.accounts.getinfo -->
<methodDescription name="auth.accounts.getinfo">
<purpose>Returns account information.</purpose>
<signatures>
<signature>
<params>
<value type="string">Unique identifier for a user</value>
</params>
<params>
<value type="int">unique account ID in database</value>
<value type="base64">unique account ID in database</value>
</params>
<returns>
<value type="boolean" descr=""></value>
</returns>
</signature>

<signature>
<params>
<value type="int">unique account ID in database</value>
<value type="base64">unique account ID in database</value>
</params>
<returns>
<value type="double"></value>
</returns>
</signature>

</signatures>
</methodDescription>

</methodList>
</introspection>

javascriptes tab menüben kattintásra osztály hozzáadása

juhasztibi · 2007. Nov. 27. (K), 13.07
Sziasztok,

szeretnék csinálni egy tab menüt. Főként css-el, ami már meg is van. Csak az a gond, hogy klikkelésre még nem működik. Annyit kellene csinálnia a js-nek, hogy ad egy plusz class-ot a már meglévő mellé. Classnevekkel dolgozom, parentNode-al hogy tudnámezt megcsinálni?

Köszönöm,
T.
 

html oldalba php -t

figyuri · 2007. Nov. 27. (K), 11.10
Sziasztok, -a kovetkezo problemaval talalkoztam : szamlalot kene feltegyek egy oldalra (index.html), van is egy szep kis php -s szamlalom, de az oldal kiterjeszteset nem irhatom at index.php -ra (mindenfele hivatkozasok (flash)) miatt. S ha csak igy beirom nem mukodik. Ha jol tudom ezen meg a php beallitasok segithetnenek (hogy a .html oldalakat is u.ugy kezelje mint a .php -t), de ezen beallitasokon nem tudok valtoztatni (jogosultsag hianya miatt). Van valamilyen megoldas, vagy csak a rendszergazda nagylelkusegere vagyok utalva. Koszonom elore, udv.: figyuri
 

november 26

Az űrlap egy részének kijelölése

Velias9 · 2007. Nov. 26. (H), 17.26
A problémám az hogy hogyan tudom azt megoldani, hogy ha a felhasználó a "textarea" mező tartalámának egy részét kijelöli, akkor elé és mögé be tudjak szúrni valamit. Lényegében valami hasonló megoldást kéne csinálnom, mint ami ennek a "textarea"-nak is van, csak nem találtam meg. Sőt Pontosan ez a megoldás is megtenné.
Előre is köszi meindenkinek, aki segít nekem.
 

google nem látja az oldalt

Thom · 2007. Nov. 26. (H), 12.46
Több szerveren is jól működő cms-el új oldalt indítottam, ami kb. 2-3 hete üzemel. Itt valami átirányítási problémám lehet, a következőket tapasztaltam:
- opera 9-ben az oldal elsőre nem töltődik be (nincs semmi forrás) F5-re rendben betöltődik. FF-ban, IE-ben rendben megjelenik. FF-ban a response headereknél nem látok hibát.
- a validátor nem látják az oldalt, HTTP 302 státuszkódot ír ki.
- a google-ban egy hét után a találati lista elejére kerültem, tegnap megnézve sehol nincsenek az oldalak (célzott keresésre sem, mintha bannolt volna). Nem használok semmi google-trükköt, legalábbis szándékosan.
Mivel nem a domain gyökérben vannak a cuccok, hanem egy almappában, korábban elhelyeztem a gyökérben egy index.php-t, benne 'HTTP/1.1 301 Moved Permanently' és 'Location:..' fejlécekkel, ami a tényleges helyre mutat. A fentebbi opera hiba a tényleges fájlnevet beírva is jelentkezik. Saját log szerint a PHP mindig rendben lefut, a HTML a kimenetre kerül.
A tárhelyen Apache/2.2 és PHP/4.4.6-2+b1 van, ha ez számít valamit. Mivel ugyaez a kód más szerveren nem produkál ilyen hibát, épp valami szerveroldali problémára gyanakszom.

Tanácstalan vagyok, egy PHP bugot találtam, de az nem pont erre vonatkozik. Hálás lennék minden ötletért, különösen a google-ból eltűnés érint érzékenyen. Erről van szó:
http://www.ndk.hu illetve: http://www.ndk.hu/tp/index.php
 

november 25

mysql karakter kódolás utólagos módosítása

bikmak19 · 2007. Nov. 25. (V), 21.21
Az eddig iso8859-2 kódolású adatbázisomat átraktam utf-8-ba, de az adatok sajnos maradtak a régiben, hogy tudnám átrakni a benne lévő adatokat is?
 

Firebugtól lefagy a Firefox

thomasrc · 2007. Nov. 25. (V), 19.40
Sziasztok !
A Firefoxommal nem tudok normálisan dolgozni, mert mindig lefagy a firebug kiterjesztéstől.
Minden 2-3 héttel ezelőtt történt, amikor is egyszer csak lefagyott a Firefox, és megkérdezte az xp, hogy akarok-e küldeni hibabejentést a microsoftnak. Nyomok egy nemet (mármint egy bezárást), és újraindítom a firefoxot. Minden oké betölt a lap. A lapon rákattintok egy linkre, hát nem megint lefagy ?!
Nos, akkor félretettem a firefoxot, és ideiglenesen használtam az Operat. Ma úgy volt, hogy a weblapom fogom szerkesztgetni, mert volt egy kis szabadidőm erre a sok tanulás mellett, de amint megnyitottam az oldalam megint lefagyott. Ha újraindítottam a firefoxot akkor újból lefagyott, és ez így ment a végtelenségig.
Elhatároztam, hogy egyenként fogom letiltani a kiterjesztéseket, és végeredmény az lett, hogy a Firebugot találtam meg, mint hibás (?) kiegészítőt.

Az, hogy nincs firebugom nem is lenne baj, de anélkül meg nem tudom az oldalam rendesen optimalizálni (gyorsaság mérése, netán firebuggal gyorsan belenyúlni a html kódba, stb.).

Az egészben az a furcsa, hogy már 3hónapja nem telepítettem új kiterjesztést, és a firebuggal se volt eddig semmi bajom.

A kérdés az, hogy most akkor hogyan bírjam működőképessé tenni a firebugot, úgy hogy ne fagyjon tőle a FF ?
 

gardient dreamweaver

Free · 2007. Nov. 25. (V), 17.59
help
 

sql keresés hiba

PredMan · 2007. Nov. 25. (V), 12.52
Sziasztok!

szeretném a segítségeteket kérni! írtam egy adatbázisban kereső scriptet és valamiért az összes adatot kilistázza. Ha külön html fájlból töltöm be a phpt, akkor tökéletesen működik minden, tehát a keresett kulcsszóra talál rá, viszont ha maga a kereső részt beépítem a phpba, akkor jelentkezik ez a hiba. Egyszerüen nem tudok rájönni, hogy miért csinálja...

a script:

<?

echo"<form method='post' name='form' action=''>
<input type='text' name='q'>
<input type='hidden' name='s' value='1'>
<input type='submit' name='Submit' value='Search'>
</form>";


if($_POST["s"]=="1"){

$var = @$_GET['q'] ;
$trimmed = trim($var);

mysql_connect("localhost","sql","babafejek");

mysql_select_db("headx") or die("Unable to select database");


$query = "select * from users where nick like '%".$trimmed."%' order by nick";

$numresults=mysql_query($query);
$numrows=mysql_num_rows($numresults);


if ($numrows == 0) {
echo "<p>Az alábbi név: &quot;" . $trimmed . "&quot; nem található az adatbázisban!</p>";
}

else {
while($sor=mysql_fetch_assoc($numresults)) {
echo $sor['nick']." " .$sor['email']."<br />";
}
}
}

?>

előre is köszönöm a segítségeteket!