ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2007 - Fórum téma

november 22

.mde fájl használata online

keep · 2007. Nov. 21. (Sze), 22.26
Sziasztok!

Kaptam egy mde fájlt, ami egy Access mini könyvtár-nyilvántartás keresővel.
A megrendelőm azt szeretné, ha ezeket az adatokat és a keresőket integrálni tudná a weboldalába, gyakorlatilag mindegy, hogy milyen módon (nem kell átrakni mysql-be, piszkálni, ilyesmi)

Van egy tablaszerkezet.snp fájlom is, ha az segít valamit.

Szerintetek hogy lehet hozzákezdeni?

Kösz
 

létezik még valakinél "Flash MX - Az actionscript programozás alapjai" c. könyv?

Kriszti · 2007. Nov. 21. (Sze), 15.39
Sziasztok,
ha esetleg lenne nektek ebből, és unjátok, vagy nem jött be, szívesen megvenném. Már jó ideje nem kapható, nem új darab.
Szerzők: Sham Bhangal, Ben Renow-Clarke, cím: Flash MX- Actionscript programozás alapjai. Utánvéttel fizetek, ha postán megoldható a szállítás. Előre is köszönöm a segítséget.
 

melyik térkép apiból tudok távolságot lekérdezni?

gex · 2007. Nov. 21. (Sze), 12.28
sziasztok,

egy ismerősömnek kéne útnyilvántartást csinálnom, de az a probléma, hogy év közben ezt nem igazán vezette. szóval adott egy lista, amin címek vannak (napokra lebontva) és egy olyan webes térképszoftvert keresek, amiből könnyen meg tudom kapni két magyarországi cím távolságát.

amit próbáltam:
utvonalterv.hu - szép és jó, de js nélkül nem működik (azaz szerintem csak vmi böngésző scripttel tudnám automatizálni)
maps.google.com - a budapesti címeket úgy ahogy megtalálja, de a vidékiekkel már nem annyira boldogul (a városig még eljut)
maps.yahoo.com - pár címmel próbáltam, vidékre is egész jó házszám szinten is (mérföldben adja meg a távolságot, de ez legyen a legkisebb baj)

tehát most itt tartok, hogy live http headers használata után curl-lel lekérem majd feldolgozom az oldalakat, de nincs ennél valami szebb megoldás? :D

minden tanácsot előre is köszönök!
 

Ajax és ékezetes karakterek

Gully Foyle · 2007. Nov. 21. (Sze), 12.17
Sziasztok!

Gyakorlatilag egyik általam írt / használt Ajax-os alkalmazásnál sem sikerül működésre bírnom az ékezetes karaktereket, se a localhost-on, se a szerveren. A probléma adatbázis használat nélkül is fennáll.

Tudom, hogy az elméleti megoldás az utf-8 header megadása html-ben és / vagy php-ben, de ez sajnos valóban csak elméleti megoldás...
 

november 20

kvóta mértékegysége

xeras · 2007. Nov. 20. (K), 18.23
sziasztok,

csináltam egy új ftp hozzáférést,
és ott volt egy ilyen mező: Kvóta.

Gondoltam, hogy ez az adott ftp hozzáféréshez
tartozó maximális tárhely méretét jelenti, így beírtam 250-et.

Aztán utána olvastam, és ha jól vettem ki az irományokból,
akkor tényleg a tárhely méretére vonatkozott.

Nos, ha ez így van, akkor csak annyi a kérdésem,
hogy ezt most MB-ban kell érteni? Vagy valami másban?

Köszönöm
 

Karakterkódolás-i probléma

gabesz666 · 2007. Nov. 20. (K), 14.13
Sziasztok!

A problémám az hogy ezen az oldalon az adatbázisból lekért mezők karakterkódolása valamiért rossz. Ez még csak nem is lenne baj, de már szinte mindent állítottam, iso-8859-2-re raktam már mindent. A form karakterkódolása ami küldi iso-8859-2, az sql tábla egyeztetése latin2_hungarian_ci, az oldal karakterkódolása ahol be lehet szúrni hírt szintén iso-8859-2, valamint az oldal karakterkódolása ami megjeleníti szintén iso-8859-2, és ezen az index.php oldalon két helyen is be van állítva (php header függvényével és a meta tag-ben). Mi lehet a gond? Én néztem el valamit?
 

IE 6 height probléma

BCs pixel · 2007. Nov. 20. (K), 12.49
Frissen telepített xp-én az ie6-ban ma nézegettem, ha a height értéke kisebb mint kb. 15px egyszerűen nem lesz kisebb a magassága, nem hajlandó figyelembe venni. Az alábbi példa oldalammal próbálgattam különböző dolgokat, de semmi eredmény. :( Van ötletetek?
Ha itt azt írom be neki, hogy height 1px vagy 0px a div magassága akkor is kb. 15px körül van
<html>
<head>
<style type="text/css">
<!--
body { margin:0px; padding:0px; }
#asd { margin:0px; padding:0px; width:400px; height:2px; left:0px; top:0px; background-color:#3333CC; background-repeat:no-repeat; }

-->
</style>
</head>
<body>
<div id="asd"></div>
</body>
</html>
 

strptime

w3net · 2007. Nov. 20. (K), 12.30
Az strptime() PHP funkciót szeretném használni, de valamiért 107-et ad vissza a 2007 helyett. Van valaki, aki meg tudná magyarázni, hogy miért?

$sTime = "2007";
$aParts = strptime($sTime, "%Y");
print_r($aParts);
Előre is köszönom.
 

beágyazott fontok

phpant · 2007. Nov. 20. (K), 11.08
Sziasztok!

Font beágyazásával próbálkoztam az alábbi módon, de sajnos csak lokálisan működik, a többi böngésző nem tölti le a fontot. (A font jó helyen van, így elérhető : http://localhost/fonts/andyreg_.ttf)

<html>
<head>
<STYLE TYPE="text/css" MEDIA="screen, print">
@font-face {
font-family: "Andy MT";
src: url("./fonts/andyreg_.ttf") format("truetype")
}
#f3 { font-family: "Andy MT" }
</STYLE>
</head>
<body>
</body>
<font id="f3" size="13">Andy MT</font>
</html>

Köszi,
T.
 

div, float, clear és img kirajzolás probléma ie alatt

donlaca · 2007. Nov. 20. (K), 10.42
Hali,

Lenne egy furcsa es nagyon idegesito problemam IE6 alatt. float-olt div utan neha az ie nem rajzolja ki az img elemet. Minden ott van, szoveg, input, csak az img nem. Pontosabban a helye megvan, erzekeny az egerre, alt szoveg megjelenik, de a kep nem latszik. Fole huzok egy masik ablakot, vagy kijelolom a tartalmat, vagy csak egy ALT+TAB es vissza, akkor kirajzolodik. A div amiben az img van az nem floatolt. Ha leszedem a float, clear css-eket az elotte valo div-ekrol akkor a nem jelentkezik a problema. Amint visszapakolok egy float, clear parost, azonnal jon a hiba. Talalkozott mar valaki ilyennel?