ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2006 - Fórum téma

augusztus 18

adatbázisok külön elérési útvonalakon, titkosítva

jeti · 2006. Aug. 18. (P), 20.19
Sziasztok!

Hogy lehet egy adatbázist egy különálló mappában tárolni, a többi adatbázistól független helyen (pl.: egy másik meghajtón)?

Milyen lehetőségek vannak az adatbázis titkosítására?
Magát az adatbázist szeretném titkosítani, nem php-ból kódolni / dekódolni az adatokat. Melyik (ingyenes, ha van) adatbázis vagy tábla típusban lehet ezt megvalósítani? MySQL?

Előre is köszönöm a segítséget.
 

ZendPlatform-2.2.1-Windows-x86 telepítési csapda, win xp, apache, php 4.x.x

toxin · 2006. Aug. 18. (P), 17.07
innen tölthető

http://downloads.zend.com/platform/2.2.1/ (emlékeim szerint 21 napos a próbaliszensz)

node a lényeg

My solution. (excuse for my english)

My enviroment is win xp, apache 1.3.34, php 4.4.2.

The cause: The Zend instaler don´t use the DocumentRoot defined in the httpd configuration file.
Zend instaler use apache default directory "C:\program files\Apache Group\Apache\htdocs"

My solution:

1 - install normaly (Express installation), the problem appear again. (Installation couldn't register node).

2 - copy the ZendPlatform directory from "C:\program files\Apache Group\Apache\htdocs" to your htdocs directory.

3 - uninstall the ZendPlatform (ZendPlatform in your htdocs directory cannot be deleted)

4 - reinstall ZendPlatform.

The installation process is finished, No problem



csakhogy másnak nem menjen rá a napja, és most kimegyek kertészkedni :))) (azt a síííííííííííííííííííííp)
 

Border méretének megadása

flass · 2006. Aug. 18. (P), 14.14
Szép jó napot!
Hogy lehet az megoldani ezzel

border-bottom: 1px dashed #FF9933;
hogy, ne az aegész lapot vonalazza be, hanem mondjuk csak a felét, vagy még kevesebbet, vagy ami még jobb lenne, a szöveget, amire alkalmazon?

A segítséget előre is köszi
 

mail() függvény vagy levélküldés korlátozás

Anonymous · 2006. Aug. 18. (P), 09.22
Egy linux szerveren szeretném letiltani többek közt a mail() függvény használatát néhány virthost esetében. A dokumentáció azonban azt írja, hogy a disable_functions csak php.ini-ben adható meg, így csak az összes virthostra lehet érvényes. Mi erre a megoldás?

Az is érdekelne, milyen módszerekkel tudnám korlátozni a küldhető levelek számát. Milyen módszerek vannak erre?
 

augusztus 17

CMS választása szakportálhoz, galériával, felhasználói csoportokkal

d_pryke · 2006. Aug. 17. (Cs), 20.26
Sziasztok!

Segítsetek CMSt választani.
Egy "szakportált" szeretnék indítani.
Nyilván olyan CMS-t keresek, ami a leginkább teljesíti a lenti követelményeket,
vagy tudtok hozzá ajánlani bővítményeket, amelyek által jobban fog illeni a specifikációba,
így a legkevesebbet kell utólag belebuherálni.

alap dolgok:
fórum, cikkek feltöltése

lényeg 1:
galéria - témák szerint csoportosítva a képek. Egy kép több témába is beletartozhat.
A galéria login nélkül is látható, listázható a témák szerint.
A képeket a regisztrált felhasználók töltik fel!
A képtől(galériából) el lehet jutni a felhasználóig (bemutatkozó oldaláig, aki feltöltötte),
A felhasználó bemutatkozó oldalán láthatóak a képek, esetleg, hogy mely galéria témákba tartozik bele.
Bárkinek lehetnek olyan képei, amit nem engedélyez a publikus galériába, ez csak akkor látható,
ha egy regisztrált felhasználó megnézi az illető bemutatkozó oldalát.
A fórumból szintén a felhasználó bemutatkozó oldalára el kell tudni jutni a hozzászólás feladójának nickjére kattintva.

lényeg 2:
regisztrált felhasználók. két féle:

"átlag user" - ez az alap, erről írtam feljebb.
Bemutatkozó oldalt csinál, képeket tölt fel, fórumozik, képeket nézeget, cikket olvas, szakértőt keres,
tud "élménybeszámolót" csinálni. Az élménybeszámolók is kereshetőek, kategorizáltak,
egy élménybeszámoló több kategóriába is tartozhat.

"szakértő" (kb párszáz regisztráló szakértőre számítok)
ő is tud mindent csinálni amit egy átlag user, de:
Más a bemutatkozása, szakmailag mutatja be magát, esetleg munkahely link.
tud cikkeket feltölteni (nem élménybeszámolót) (cikkek engedélyezés után kerülenk ki,
superuser engedélyezi a cikket)
regisztrálásnál plusz dolgokkat kell megadnia magáról (munkahely, telefonszám, stb)
a fórumhozzászólásain belül legyen jelölve, hogy ő szakértő (kis ikonnal vagy akármivel)

ablaknyitás teljes méretben IE alatt

Anonymous · 2006. Aug. 17. (Cs), 17.52
Sziasztok !

Segítséget kérnék az alábbi problémában.
Lehetséges-e Javascript-ben full size ablakot nyitni IE alatt ?
 

CSS layout elkészítése, mennyiért?

paal · 2006. Aug. 17. (Cs), 16.26
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e nagyjábóli árat mondani, mennyiért lehetne egy vállalat corporate leírása alapján egy CSS layout-ot elkészíttetni?

Egy nyitóoldalra, egy belső oldalra, és 2 CSS menüre lenne a szükséges.
Ezeket én már egyszer megcsináltam, de javítani kellene benne jó pár dolgot, úgy, hogy a manapság használatos böngészők nagy része is támogassa.

Kösz, Pali
 

Inline lista törés

Anonymous · 2006. Aug. 17. (Cs), 11.42
Sziasztok,

Egy olyan ul inline listát szeretnék, melynek az elemeit nem töri be egymás alá, ha a browser content width < mint a lista szélessége. Van erre egy css property, de nem találom :(

Köszi

G.
 

MySql elérése VB.net-en keresztül

adamo · 2006. Aug. 17. (Cs), 11.42
MySql adatbázishoz szeretnék csatlakozni, MS vstudio 2003-ban írt progival, a http://www.vbmysql.com
segítségével le is töltöttem a mysql-connector-net-1.0.7 -t.

A projekthez hozzáadtam mindkét (mysql.data és system.data dll-jeit.)
és rögtön itt elakadtam:

Imports MySql.Data.MySqlClient
Imports System
Imports System.Data


Public Class DBHandler
    Dim conn As ___MySqlConnection___ ' ő az aláhúzott hibás rész :)

...
End Class

error BC30007: Reference required to assembly 'System' containing the base class 'System.ComponentModel.Component'. Add one to your project.

az importnál még jó neki, az osztályban már nem, hogy van ez?
 

Elmászik a menü

flass · 2006. Aug. 17. (Cs), 08.19
Üdv!

Van egy honlapom, http://zlh.uw.hu, és utólso style, a , és a probléma az, hogy a menü elmászik az oldal aljára. Okát nem tudom, ha valaki segítene, annak megköszönném!
A többi style-vel nincs problémám. Eddig ez nem akarja csak az igazságot!

Segítségeteket, előre is köszönöm