ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2006 - Blog bejegyzés

december 13

Bizonytalan időre szüneteltetjük az anonim hozzászólás lehetőségét

Hojtsy Gábor · 2006. Dec. 13. (Sze), 12.54
Az elmúlt napokban éreztük, hogy bizonyos automatikusnak látszó spam szerverek kóstolgatnak bennünket. Kis számú, teljesen különböző IP címről érkező furcsa spam hozzászólás érkezett az oldalra, amelyeket kézi úton töröltünk. Reméltük, hogy nem fajul el a dolog, azonban az utóbbi percekben megindult az automata roham a Weblabor ellen, és egy perc alatt száznál is több spam hozzászólást kaptunk. Ennek gyors elhárítása végett az anonim hozzászólás beküldést egyelőre kénytelenek voltunk kikapcsolni, így most a visszautasított próbálkozásokat kísérhetjük figyelemmel az adminisztrációs konzolon.

december 12

Megjelent a Java Standard Edition 6

Hojtsy Gábor · 2006. Dec. 12. (K), 15.55
A tegnapi napon az ötös kiadástól átvette a stabil pozíciót a Java Standard Edition 6-os megjelenése. Az eredeti angol képesség lista magyar fordítása a javaforum.hu webhelyen is megjelent. Ezért én inkább csak egy újítást emelnék ki. Számomra a legérdekesebb, hogy a JSR 223 specifikáció alapján az új Java kiadásba szkript nyelv támogatást építettek be. Ezzel lehetővé válik, hogy JavaScriptet vagy bármilyen más szkript nyelvet használjunk Java kódból.

december 7

Használjunk mikroformátumokat!

Bártházi András · 2006. Dec. 7. (Cs), 18.09
Használjunk mikroformátumokat weboldalunkon! Hogy mik ezek? Volt már róluk szó, de íme egy rövid összefoglaló. A mikroformátumok mögött semmi különös nem áll, embereknek szánt és megjelenített információk egységesített leírási módját jelöli. Naptár bejegyzések (adott esemény címe, dátuma, helye), önéletrajzok, ismerettségi kapcsolatok, címkék, és sokminden más standard leírási módját adják meg. Eddig nagyrészt láthatatlanok voltak, most viszont készült pár logó, melyek segítségével jelölhetjük, hogy ezeket használjuk.

december 6

Közeleg a Firebug 1.0

Bártházi András · 2006. Dec. 6. (Sze), 00.25
A Weblaboron nem szoktunk nem végleges verziókat bemutatni programokból, de a Firebug esetében most kivételt teszek, két okból. Egyrészt, mert ez az eszköz megérdemli, másrészt pedig azért, mert már jelen állapotában is kiválóan használható. Legutóbb is, amikor írtam róla, csak jót tudtam, s most ez másképp lesz, de nem azért, mert hogy rosszat tudnék írni róla, hanem azért, mert nincs sok időm jót írni. :) (Aki nem tudja, hogy miről szól ez a bejegyzés, és webfejlesztő, gyorsan kapja össze magát!)

december 6

A Flashre támad a Microsoft

Bártházi András · 2006. Dec. 5. (K), 23.52
A Microsoft közzétette a WPF, azaz a Windows Presentation Foundation úgynevezett Everywhere verziójának CTP, azaz előzetes bemutató verzióját (még nem végleges nevek). A WPF leánykori neve ha jól tudom az Avalon volt, és körülbelül a XAML leírónyelv és a hozzá használható .Net-es programozási nyelvek együttesét jelentette, jelenti. Az Everywhere jelentése az, hogy ez a technológia kilép a Windows és .Net világából, és a böngészőkben is elérhetővé válik, mindenhol. A "mindenhol" jelentése: Windowson és Mac OS X-en, Explorer, Firefox és Safari alatt. Nézzük, miért írtam, hogy ezzel támad a Microsoft.

december 3

Bejelentjük a Magyarországi Web Konferencia 2007-et

Hojtsy Gábor · 2006. Dec. 3. (V), 00.11
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Webalkalmazások Fejlesztése Szakosztálya 2007. március 31. napján megrendezi a Magyarországi Web Konferencia 2007 elnevezésű eseményt. A korábbi PHP Konferenciák, Web Konferenciák és RoadShow rendezvények hagyományait követve ezúttal is egy szakmailag sokoldalú, színvonalas rendezvény megszervezése a cél.

A konferencia megvalósításához előadók és támogatók jelentkezését várjuk!
 

november 28

Web 2.0 workshop, 2007. január 20.

Bártházi András · 2006. Nov. 27. (H), 22.55
Örömmel teszem közzé, hogy jövő év január 20-án, egy szép szombati napon Web 2.0 workshopot tartunk. Az esemény rendezője Palócz István és jómagam leszünk, várhatóan egy egésznapos, gyakorlat központú, barátságos és interaktív rendezvény lesz a végeredmény. Az előadókat tekintve jelenleg négy fő a létszám, aki úgy érzi, hogy szívesen előadna, várjuk a jelentkezését. Honlapot még nem készítettünk a workshophoz, de ami késik, nem múlik.

november 25

Linux Konferencia - webes elemekkel

Hojtsy Gábor · 2006. Nov. 24. (P), 23.22
A mai napon volt szerencsém részt venni a Linux-felhasználók Magyarországi Egyesülete által szervezett VIII. GNU/Linux Szakmai Konferencián. Mint asztali Linux felhasználó is érdekelt a konferencia, bár ennek a körnek nem szóltak előadások. Inkább a nemrégiben megrendezett Ubuntu konferencia célozta ezt a kört (természetesen csak erre a disztribúcióra koncentrálva), tapasztalatom szerint sikerrel. A web programozással (is) foglalkozó előadásokban azonban nem csalódtam.

november 22

Elköltözött a Weblabor Wiki

sly · 2006. Nov. 22. (Sze), 11.24
Mint már mindenki észrevehette, a Weblabor Wiki az elmúlt napokban eltűnt a menüsorból. Aki figyelmesebb volt, láthatta, hogy a wiki.weblabor.hu ugyan még létezik, de a kéréseket már átirányítja a webbuilder.hu-ra. Az ex-Weblabor Wiki most már ezen a címen található meg. A regisztrációk megmaradtak, a külső, a név és a webhely kezelője azonban változott. Jelenleg annyi köze van az oldalnak a Weblaborhoz, hogy a tárhelyet biztosító cég ugyanaz: a Wish Internet Consulting, és a Weblabor szerkesztői sok segítséget nyújtottak az átállásban.

november 20

Gazdag felületű webalkalmazások

Bártházi András · 2006. Nov. 20. (H), 13.34
A TIBCO már régóta fejleszti AJAX környezetét és rutinkönyvtárát, a napokban viszont két lépést is tettek rendszerük új verziójának kiadásával: egyrészt nyílt forráskódú lett, másrészt pedig immáron működik Firefox alatt is. A gazdag felületű, asztali alkalmazás hatású webalkalmazásukat lehetővé tevő rutinkönyvtáruk külön érdekessége, hogy egy kellemes WYSIWYG fejlesztői környezetet is kínál.