spam
Pásztor János: Az e-mail, a hírlevél és a spam szűrők
Docler Akadémia március 22-én
■ Bizonytalan időre szüneteltetjük az anonim hozzászólás lehetőségét
Az elmúlt napokban éreztük, hogy bizonyos automatikusnak látszó spam szerverek kóstolgatnak bennünket. Kis számú, teljesen különböző IP címről érkező furcsa spam hozzászólás érkezett az oldalra, amelyeket kézi úton töröltünk. Reméltük, hogy nem fajul el a dolog, azonban az utóbbi percekben megindult az automata roham a Weblabor ellen, és egy perc alatt száznál is több spam hozzászólást kaptunk. Ennek gyors elhárítása végett az anonim hozzászólás beküldést egyelőre kénytelenek voltunk kikapcsolni, így most a visszautasított próbálkozásokat kísérhetjük figyelemmel az adminisztrációs konzolon.
Küzdelem a spam ellen - újabb versenyző: whatPlus
Újra a spam elleni küzdelem a téma. Korábban Boogie bemutatta saját megoldását a weboldalakon publikált e-mail címek begyűjthetetlenné tételére. Most ugyanezt a problémát vizsgáljuk meg újra, csak egy kicsit más megközelítéssel. Az én megoldásom a korábbi cikkben bemutatott alapelvekre épül, kiegészítve és véleményem szerint leegyszerűsítve a módszereket.
WHAT, avagy küzdelem a spam ellen
Ha az ember e-mail címe valahogy, valahol megjelenik az interneten, bizony egyre több kéretlen reklámlevelet fog kapni. Ha belenyugszunk ebbe, akkor a közeljövőt tekintve csak a helyzet romlására számíthatunk, ezért érdemes valamit tenni a begyűjthetőség elkerülése érdekében. Védekezni azonban egyre nehezebb, és az e-mail címünk váltogatása havonta nem mindig a legjobb módszer. Cikkemben egy saját fejlesztésű, viszonylag egyszerű, de a lehetőségekhez képest hatékony védelmi lehetőséget mutatok be, amivel itt a Weblaboron is védjük a megjelenő e-mail címeket.