ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2012 - Fórum téma

szeptember 24

Font-face hiba IE alatt

Creative · 2012. Szep. 24. (H), 12.18
Üdv!

Tudom, ezer és egy téma szól már ebben a kategóriában. Ám most énis olyannal találkoztam, amivel még nem. Van egy font-készletem, amit a Font-Squirrel konvertáltam, behelyeztem stílusfájlba a Joomla oldal alá, s jó is! Firefox, Chrome, Opera, Safari, IE7. IE8 alatt azonban, illetve 9-ben sem mutatja sajnos :( Nem tudom miért, hisz minden más stimmel.
@font-face {
    font-family: 'bebas_neueregular';
    src: url('bebasneue.eot');
    src: url('bebasneue.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('bebasneue.eot?') format('eot'),
		 url('bebasneue.woff') format('woff'),
         url('bebasneue.ttf') format('truetype'),
         url('bebasneue.svg#bebas_neueregular') format('svg');
    font-weight: normal;
    font-style: normal;
}
Várom hátha valaki tudja a megoldást a problémára ^^

C.
 

szeptember 23

w3fools vs w3schools.com

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Szep. 23. (V), 11.02
T.G. említette ezt az oldalt az imént.
Csak felszínesen néztem rá, de elég ellenszenves helynek tűnik.
Találtak néhány hibát az oldalon (legalábbis amit felsoroltak, az mennyiségében, az eredeti oldal méretéhez képest, nem túl nagy) és csak annyit láttam náluk, hogy emiatt fikázzák a terjedelmében néhány ezerszer nagyobb site-ot, ráadásul "kártékonynak" kikiáltva azt.

Ahogy beleolvastam, van benne némi szőrszálhasogatás is... (lásd pl. "miért használunk .htm végződésű fájlneveket)
Szerintem írnak kimondottan hülyeséget is: nehezen tudom elképzelni, hogy egy komolyabb site-ot vi-ban raknak össze ahelyett, hogy valami WYSIWYG jellegű szerkesztőt használnának.

Mind az egy lapot átfutva valami olyan érzésem van, hogy valakit kiraktak a w3schools csapatából, ezért megpróbált valami lejáratókampányba kezdeni az oldal ellen.
Millió tévedéssel, hibás kóddal vannak tele a netes tutorialok, miért pont ez az oldal fáj nekik/nektek? Tényleg nem értem...
(most az üzleti témát hanyagolnám, kizárólag az ott megtalálható tutorialokról és egyéb doksikról beszélek!)
Olyan utalást viszont nem láttam (lehet, hogy van, elég felszínesen futottam át rajta, nem szeretem az ilyen agresszív, támadó hangvételű lapokat), hogy megpróbálták volna jelezni a w3schools felé a tévedéseiket és megkérni őket, hogy javítsák azokat.

A w3schools szerintem arra jó (mint a netes tutorialok többsége), hogy az ember egy minimális alapot kapjon és el tudjon indulni valamerre.
 

Mélyebb html-css ismeret,hogyan tovább?

Pallosi Péter · 2012. Szep. 23. (V), 08.53
Sziasztok!
Szeretném a Html-Css tudásomat bővíteni,de nem tudom hol találok hozzá jó kis irodalmat.
Ezt a könyvet kölcsönöztem ki a könyvtárból,és már egy párszor átlapoztam.Ha tudtok valamit lehetőleg Magyar nyelven azt megköszönném :-)
 

szeptember 21

3. Győri Drupal Használói Találkozó

zionduc · 2012. Szep. 21. (P), 19.14
Üdvözlök minden Weblabor fórumozót!

Szeretnélek meghívni titeket a 3. Győri Drupal Használói Találkozóra.

Jövő héten kedden (szeptember 25.) 19 órától tervezzük a DUG-ot a Laposon.
A téma: "Modulfejlesztés alapok - vagy amit akartok"
Előadó: Vörös Borisz

Tehát a résztvevők ismereteitől függően lehet egy rövid előadás az alapokról, vagy akár valami extra dolog a modul fejlesztés területről.

Arra kérlek titeket, hogy jelezzetek vissza itt a fórumon a következő pár napban, ha megfelelő a kitűzött időpont, és jöttök, mert a visszajelzések alapján adom le majd a helyfoglalást.

Az eredeti fórumtopic a drupal.hu-n található.
 

Mért csak az 1 sütivel kód működik?

vmarci21 · 2012. Szep. 21. (P), 15.56
A kérdésem a címben olvasható, tehát van egy js, ami a cookiekkel "szórakozik".
Az egész jó, egészen addig, amíg csak 1 cookie értékét akarom lekérni.

A kódok:

A süti létrehozásánál:
 <SCRIPT TYPE="text/javascript" LANGUAGE="javascript">
function adatlap() {
 document.cookie = ('cpu =' + document.adatok.cpu.value + '; expires=15/02/2021 00:00:00;');
 document.cookie = ('hdd =' + document.adatok.hdd.value + '; expires=15/02/2021 00:00:00;');
 document.cookie = ('memoria =' + document.adatok.memoria.value + '; expires=15/02/2021 00:00:00;');

 alert('köszönjük! Most már megtudhatod, hogy melyik program elfut-e a gépeden!');
 </script>
 <DIV id="adatlap" style="..."> 
 <noscript> engedélyezd a scripteket!</noscript>
 
 <form name="adatok">
 <input name="memoria" value="név1">
 <input name="cpu" value="név2">
 <input name="hdd" value="név3)">
 <input type="button" value="kész" onClick= "adatlap();">
</form>
(ez működik.

PHP fájlletöltés fájl társítás

mahoo · 2012. Szep. 21. (P), 11.11
Sziasztok, kérdésem az lenne, hogy mi az oka annak, ha pl. egy mp4 típusú fájlt töltenék le a szerverről egy (.htaccess által) nem védett könyvtárból akkor a letöltési ablakban a fájl megnyitásnál be van állítva a VLC player. Ha pedig egy védett kvt-ból php-val szolgálom ki a letöltés akkor pedig egy text-editort ajánl, nem a VLC-t

A php kód a következő:

set_time_limit(0);  
        header('Content-Description: File Transfer');  
        header("Pragma: public");  
        header("Expires: 0");  
        header("Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0");  
        header("Cache-Control: private", false);  
        header("Content-Transfer-Encoding: binary");  
        header("Content-disposition: attachment; filename=".basename($file));
        header("Content-type: ".mime_content_type($file));
        header("Content-Length: ".filesize($file));
       
        $handle = fopen($file, 'rb');  
        while (!feof($handle)) {  
          echo $buffer = fread($handle, 1024);  
          ob_flush();  
        }    
        fclose($handle);
        ob_end_flush();  
        exit;
 

szeptember 21

Unit teszt szabvány?

Karvaly84 · 2012. Szep. 20. (Cs), 22.42
Helló guruk!

Ki találtam magamnak most egy projectet JavaScript témakőrben. Szeretném komolyabb alapokra helyezni egy régebbi projektem, ami jelenleg QUnit-ot, és YUI compressort használ.

Ezt át szeretném alakítani oly modon, hogy a források ne függjenek egy külsős eszköztől sem. Tehát van egy test file és ez felet lehet cserélgetni a teszt könyvtárakat (QUnit, YUI Test, stb). Ezekhez írni szeretnék egy API-t ami közös nevezőre hozza a közös funkciókat, és a teszteket erre alapoznám. Evvel kapcsolatban kérdezném meg, tőletek, tudtok e olyan leírást ami azt írja le, hogy ennek az API-nak hogyan is kéne kinézni?
 

MyISAM-ból InnoDB-be. Van-e valamilyen funkcionális hátránya?

hNczy · 2012. Szep. 20. (Cs), 18.15
Sziasztok!

Egy nagyságrendileg 200 táblát tartalmazó - összesen körülbelül 8 millió soros - adatbázisnál át kellene térni végre az InnoDB-re a MyISAM-ról. Okozhat-e ez bármilyen működési problémát?

Azzal tisztában vagyok, hogy a két motor működése jelentősen eltér. De lehet-e hogy valamilyen SQL kérés ami jelenleg lefut, az a váltás után nem fog menni? Úgy gondolom nem, hiszen MySQL szerver kezeli az egészet, és "csak" a tárolás módja változik meg, de azért megnyugtató lenne néhány hozzászólás a nálamnál tapasztaltabbak részéről.

Előre is köszönöm!
 

netbeans 7.3 megjelenés dátum?

EL Tebe · 2012. Szep. 20. (Cs), 12.40
Sziasztok!

Nincs valakinek infója (pl. a szokásos megjelenési időközök alapján) hogy a Netbeans 7.3-as verziója kb. mikor érkezhet?

Azért érdekel, mivel a jelenlegiben nincs "Zend Framework 2" támogatás :(
 

szeptember 19

Position:absolute és a magasság

fecso · 2012. Szep. 19. (Sze), 09.48
Sziasztok!

Egy oldal aljára szeretnék absolute pozicionálni egy egész tartalmat, de sajnos a böngésző átméretezésekor az alsó fele eltűnik és a gördítősáv nem jelenik meg. Gondolom azért, mert a konténer nem kap méretet. Hogyan lehetne ezt szépen megoldani? Köszönöm