ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 26, 2012 - Fórum téma

Jobb kattintás eventje

TIV · 2012. Jún. 26. (K), 16.57
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget a JS proktól! :) Van egy elemem (div), aminél ha bal egérgombbal kattintunk, akkor rádobom egy lapra, ha jobb klikkel, akkor pedig lecserélek egy képet egy másikra. Képtelen vagyok megoldani, Chrome-ot használok. A gond az, hogy a preventDefault ellenére megjelenik a context menü, aminek nem kellene:

  $('.partner-head').live('mousedown', function(e) {
    if(e.which == 3) {
      e.preventDefault();
      // itt van a kép csere...
    } else {
      window.location.href='mindegyhova';
    }
  });
Előre is köszönöm a segítséget!
 

PHP

rendszergazdi · 2012. Jún. 26. (K), 16.00
Táblázat készítése PHP-vel úgy hogy a táblázat adatait MySQL adatbázisból olvassa ki
Ezt hogy kell, mert nálam mindig hibát ír ki. Talán ott a hiba hogy kell hozzá minden esetben a POST vagy a GET tömb?
 

Facebook alkalmazás!

Pallosi Péter · 2012. Jún. 26. (K), 15.47
Sziasztok,el akarok kezdeni facebookra alkalmazást csinálni!
Alkalmazás a top 20képet tenné ki a facebookra!
Kell valami dolog a php-ba mármint valami amivel össze kapcsolom a honlapot a facebookkal?
vagy csak így simán írjam meg a kódot és működni is fog? :)
 

Kereső optimalizálás, feltérképezési hiba

fulton · 2012. Jún. 26. (K), 15.07
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nem régiben a honlapomon az egyes fájlok elérési útját megváltoztattam az oldalon.
pl
korábban:
/kepek/01.html
és ez lett:
/fotok/01.html

Azonban az oldalon minden szép és jó, működnek a belső linkek, de a google webmester feltérképezési hibáknál, hibát talál.
miszerint szerinte a /kepek/01.html nem található (404 hibakód)
miért akarja midnenáron azt ellenőrizni, mikor már nem is szerepel ez a hivatkozás az oldal forróskódjában?
továbbá be küldtem az indexbe az uj oldalt.(igaz nem tudom van e jelentősége, csak simán az index lapot küldtem be, ott van olyan lehetőség hogy a hivatkozott oldalakat is indexelje. hm közben így is elvégeztem, hátha segít)

köszönöm előre is
 

Background-repeat LIMIT?

haho · 2012. Jún. 26. (K), 02.15
Hello,
az oldalam külső megjelenésében fontos szerepet játszanak az ismétlődő háttérképek.
A problémám amit csak nem rég vettem észre, hogy egy-egy nagyon "hosszú" oldalon az ismétlődő háttér egyszer csak megszűnik.
Kerestem, de nem találtam arra vonatkozó infót, hogy ennek a funkciónak lenne valami maximális limitje, ami ráadásul nem is olyan nagy. Maga a div gond nélkül megjelenik, de a háttere kb. 32,000 pixel után megszűnik ismétlődni. Akár pixelben, akár %-ban adom meg a div méretét.

Példa: Teszt a w3 oldalán
Ezt írjátok be a bal oldali textarea-ba a body tulajdonságainak:
background-image:url('paper.gif');
background-repeat:repeat-x;
width:32800px;
32800px-nél már látszik, hogy a háttér megszűnik ismétlődni. 32700px-nél még jó.
(De amúgy repeat-y irányban is ugyanez a limit amit tapasztalok Firefoxban.)

Erről tudnom kellett volna? Tudok ezzel vmit csinálni (azon kívül, h ne legyen ilyen nagy méretű semelyik oldal)?