ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 27, 2012 - Fórum téma

Blogger és a .hu

Emendre · 2012. Jún. 27. (Sze), 19.18
Üdv!

Egyik ismerősöm keresett meg a problémával, de még rajtam is kifogott, aki már összerakott jó néhány oldalt. Igaz az ilyen hybrid dolgokat nem szeretem mint a Google Blogger rendszere, mivel nem nyújt elég szabadságot.

Történt, hogy mostanában a magyar oldalakat átállították xy.blogspot.com-ról xy.blogspot.hu-ra. Így néhány modul nem működik és a következő jelenik meg a helyén:

"Ez a modul helytelenül van konfigurálva. Webmesteri javaslat: ellenőrizze, hogy a "Google Kapcsolat - Beállítások - Főoldal URL-címe" mezőben lévő érték megegyezik-e ennek a webhelynek az URL-címével."

Ha jól tudom, ez a Google Friend Connect üzenete, amit ha jól tévedek, integráltak a GooglePlus-al.? Mindegy is, mert az ismerősnek nincs Friend Connectje, gondolom a Blogger rendszerbe van integrálva a szolgáltatás, de ilyen beállítások nem elérhetőek.

A Blogger adminban, mindenhol .com-ként szerepel az oldal, átírni nem lehet. Legalább is én nem találtam rá módot.

Ti már találkoztatok ezzel a problémával? Sikerült megoldani valahogy?

Köszönöm előre is a válaszokat!
 

MySQL kérdés

hunkris · 2012. Jún. 27. (Sze), 15.59
Sziasztok!

Azért írok ide, mert máshol nem találtam rá érthető leírást és kész szeretnék lenni a problémámmal belátható időn belül. Nos, az a lényeg, hogy meg szeretném csinálni azt, hogy van egy tábla. A táblán van ID, név, jelszó, ip és szam nevű oszlopom.
A belépés nem problémás, értek a php sessionokhoz. Viszont ott megakadtam:

Megnézi, hogy a felhasználó IP címe benne van-e az adatbázisban. Ha benne van, akkor tiltja a regisztrációs űrlapot. Eddig ok. Nos, az is ok, hogy elkéri a nevet és kétszer elkéri a jelszót, ha nem egyeznek, akkor visszadob, ha valami üres, akkor is. Ellenőrzi és megtisztítja a beérkező adatokat, felkészítve őket az adatbázisban tárolásra. Ezen kívül, a felhasználó IP címét berakja az IP oszlopba. Viszont azt nem tudom hogy kellene megcsinálni, hogy az űrlapon van egy spéci rész, amit ha megadunk (nem muszáj)
lekérdez a név oszlopon, és ha talál egy rekordot, akkor a rekordban szereplő szam oszlop értékét (alapesetben 0) megemeli egyel. Hogyan tudnám legegyszerűbben megcsinálni?

Csak úgy megemlíteném, hogy nem komplett mindenes kódot kérnék, hanem (ha valaki rámszán egy kis időt) akkor írja le, mit hogy kéne, vagy pedig csak a problémás kódot írja meg. Mivel saját projekt, ezért gondolom nem tilos itteni segítséget kérni.

Ha valami nem érthető, leírom jobban.

Előre is köszi:

hunkris
 

mysqli_fetch_array egyel kevesebb rekordot olvas be

sas001 · 2012. Jún. 27. (Sze), 14.32
Sziasztok!
Itt van-e kód részlet, a HIBA az, hogy a ciklus az első rekord adatait nem jeleníti meg. Ha csak egy rekord van felvéve az adatbázisba, akkor egyet sem, ha több, akkor az első nem jelenik meg.
A kódot átnéztem a manualban, több PHP-s könyvben is, egyezik az enyémmel. Sem WAMPpon, sem éles tárhelyen nem működik.
A mysqli_fetch_array helyett próbáltam mysqli_fetch_assoc -ot és mysqli_fetch_row -t is azokkal sem megy.


$dbc = mysqli_connect(DB_HOST, DB_USER, DB_PASSWORD, DB_NAME);
$query = "SELECT * FROM uzlet";
$data = mysqli_query($dbc, $query);

while ($row = mysqli_fetch_array($data))

{
echo '<tr>';
echo '<td>' . $row['uzlet_neve'] .'</td>';
echo '<td>' . $row['kapcs_tarto_neve'].'</td>';
echo '<td>' . $row['email'] .'</td>';
echo '</tr>';
}
A furcsa még az, hogy ha beillesztem ezt a kódot:
$sorok = mysqli_num_rows($data);
echo $sorok;

.. akkor simán kiírja helyesen azt a számot, amennyi rekord van az adatbázisban.
Természetesen táblázatos elrendezés nélkül is ugyan az a jelenség.

Köszönöm a segítséget!
 

mysql - access denied?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Jún. 27. (Sze), 10.05
Könnyen lehet, hogy szokásomhoz híven átsiklottam valamin a doksiban, mindenesetre nem teljesen tiszta a dolog.

mysql -uroot -pjelszo
mysql> create database teszt;
mysql> create user tesztuser identified by 'jelszó';
mysql> grant all on teszt.* to tesztuser;

Ha ezek után lekérdezem a mysql séma user tábláját, akkor a tesztuser mellett, a Host oszlopban egy darab % jelet találok, ami szerintem azt jelenti, hogy "bárhonnan, bármely hostról, ezzel a usernévvel érkező"

Ehhez képest, ha megpróbálok kapcsolódni a frissen létrehozott userrel:

mysql -utesztuser -pjelszó -Dteszt

akkor kapok egy access denied 'tesztuser'@'localhost' üzenetet.
Ha közvetlenül a tesztuser##kukac##127.0.0.1-nek adok jogot, akkor (és csak akkor!) be tudok lépni. Még a @localhost-nak adott jogokkal sem műxik, ha jól emlékszem.
Van erre valami érdemi magyarázatotok?
(OK, tudomásul vettem, hogy így működik, csak jó lenne tudni, miért)