ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2011 - Fórum téma

január 10

Adatbázis kapcsolat hossza

tomiie · 2011. Jan. 10. (H), 04.41
Sziasztok!

Az adatbázissal való kapcsolattartás hosszáról olvastam már ezt is, azt is, de mégsem tudom eldönteni, hogy mi a helyes megoldás, ezért kérdeznélek Titeket.
Mikor érdemes megnyitni a kapcsolatot az adatbázissal és ezt meddig szabad fenntartani? Le kell zárni minden oldalon? Azonnal le kell zárni, ahogy csak lehet, vagy elég az oldal alján? Egyáltalán érdekes-e, hogy a kód melyik részén van megnyitva, illetve lezárva a kapcsolat az adatbázissal? Van általánosan jó megoldás, vagy az oldal méretétől és terhelésétől függ?
Amennyiben ettől függ, úgy legyen szó egy viszonylag nagy terhelésű oldalról, ahol az adatbázist folyamatosan kérdezni és írni kell.

Köszönöm a válaszokat előre is!
Tamás
 

január 10

this.href értékadás onclick eseménnyel

noge · 2011. Jan. 9. (V), 23.09
A probléma lényegében annyi, hogy újratöltés nélkül szeretnék átadni bizonyos adatokat egy fájlnak. Adott egy form és az abban található input elemek. A php rész nagyon egyszerű és nem is abba a kategóriába tettem, mivel a probléma forrása a javascript részből ered.

Jelszó "mysql nyelven"

lost815 · 2011. Jan. 9. (V), 22.30
Üdv,

Egy olyan problémába ütköztem, hogy egy Aardvark Topsites oldalt üzemeltetek, és meg szerettem volna változtatni az admin jelszavát, de ezt sehol nem találtam, csak phpMyAdmin-ban. (És tényleg nem lehet admin felületen megváltoztatni, csak egy külön php oldallal, de az pont nem kompatibilis az én verziómmal.) Megtaláltam tehát phpMyAdmin-ban, ahol a jelszó helyén ugyebár egy betű-szám-kombináció volt. Egyszer már kódolnom kellett egy megadott jelszóra egy ilyen számsort, de az az oldal már eltűnt. Kerestem egy újat, le is kódoltam, de nem jó! :(
Ilyenkor mit tudok tenni? Tud valaki esetleg egy ilyen jelszó konvertáló oldalt?

Köszönöm előre is!
 

január 8

Egy létező HTML menünek a kódját hogyan tudok PHP-ba átt vinni?

gidion100 · 2011. Jan. 8. (Szo), 19.04
Kezdő vagyok PHP-ban és fel merült bennem hogyan tudnám a meg levő menümet php-ba át írni hogy ugyan olyan maradjon a felhasználó számára és használja a javascript-ben meg írt interaktív részt is?

<script type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script type="text/javascript" src="js/sliding_effect.js"></script>
</head>
<body>
<div id="doboz">
<div id="fejlec">
</div>
<div id=oldalsav1>
<div id="navigation">
<ul id="sliding-navigation">
<li class="sliding-element active"><a href="index.html">Kezdőlap</a
</li>
<li class="sliding-element"><a href="">Fórum</a></li>
<li class="sliding-element"><a href="blog.html">Magunkról</a></li>
<li class="sliding-element"><a href="kepek.html">Képek</a></li>
<li class="sliding-element"><a href="kapcsolat.html">Elérhetőség</a> </li>
</ul>

<?php
// Menüpontok definiálása
$menuk = array("Kezdőlap", "Szolgáltatások", "Galéria", "Kapcsolat");
// Menüpontok kiírása
echo "<ul id='menupontok'>\n";
for ($i=0;$i<count($menuk);$i++) {
echo " <li><a href='?menuid=".$i."'>".$menuk[$i]."</a></li>\n";
}
echo "</ul>\n";
?>
</div>
</div>
<div id="tartalom">
<?php
// Kiválasztott menüpont szerinti tartalom
$menu = $_REQUEST['menuid'];
switch ($menu) {
case 0 :
echo "<h1>Ez a kezdőoldal</h1>\n";
echo "<p>Üdvözöljük honlapunkon</p>\n";
//stb...
}
?>
</div>

Mellékeltem a meg írt kódot úgy hogy az általam használt korábbi html menü is bele lett írva. Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

Tanács CMS kiválasztására

w3net · 2011. Jan. 8. (Szo), 15.56
Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kikérni. Van egy weboldal, ami enyhen szólva túlzásba vitte a SEO-t.
A cégnek van egy nagy adatbázisa mondjuk azt, hogy objektumokról. Nem akarom konkretizálni.
Nemzetközi szinten működik. Normális esetben lenne egy weboldal egyetlen egy domain alatt és kész.
De ezek a SEO mániákusok 12 különbözö eu domaint vettek és minden domainon ugyanaz a web oldal jön be,
csak más nyelven és más objektumokkal. Tehát ha például a magyar_akarmi.eu oldalat irod be, akkor
magyar nyelven jön be az oldal, de az oldalon a Magyarországi objektumokat fogja kiírni.
A design csak annyiban tér el, hogy minden weboldal más és más háttérképet használ.
Például a svájci oldal hófödte hegyeket mutat, a magyar meg mondjuk paprikát.
Ez még nem minden. Minden oldalnak ugyanis van 12 második szintű domainje, ami akkor jön be,
ha a latogató nyelvet vált. például : es.magyar_akarmi.eu; it.magyar_akarmi.eu
Ilyenkor a design ugyanaz marad, de vannak olyan képek, amelyeken szöveg van, így ezeknek is megvan a 12 nyelvi változata.

Primitív módon procedurális PHP-vel és MySQL-el valosították meg /régen/. Változtatni szeretnének, mert a tulaj szerint ez így tovább
már nem mehet. Gondolom arra gondolt, hogy bármilyen tartalmi változtatást PHP programozónak kell csinálnia és eszméletlen sok
időt vesz igénybe. CMS re lenne szükségük. Az oldal nagy látogatottságú, így minden oldal statikus HTML-ken van elmentve a cacheba és
onnan van kiszedve. Maga az oldal csak egy statikus katalógus, csak akkor változik valami, ha az objektum tulajdonosa változtat valamit
az objektum leírásában. Természetesen minden objektumról 12 nyelven van meg a leírás es minden info.

Én arra gondoltam, hogy nekik egy CMS-re lenne szükségük, ami támogatja a többnyelvűséget. De a fejtörést nekem az aldomainok és
a 12 top level domain okoz.

január 7

Több blogszerű aloldal egy drupal oldalon?

felyx · 2011. Jan. 7. (P), 18.04
Tudna valaki segíteni hogyan lehet megoldani azt ha szeretnék több aloldalt is amelyekre blog szerűen tudok postolni adminként vagy bármilyen userként? A lényeg hogy a főoldalon egy blog lenne ami gyakorlatilag a híreket fedné le a többi oldalon más jellegű hírek lennének ahol nem kell post date és author de adminról szeretnék postokat hozzá adni ezekhez az aloldalakhoz is és szeretném ha egy user tudna mindenhova postolni. Nagyra értékelném ha valaki esetleg tudna segíteni abban hogy ezt drupallal hogyan lehet véghez vinni. Előre is köszönöm.
 

január 5

játék szinkronba hozása

mizantrop · 2011. Jan. 5. (Sze), 19.31
Üdv!

Egy online játékon dolgozom, amit a felhasználók egymás ellen játszhatnak. A kihívás elfogadása után egy popup ablakban nyílik meg a játék, és onloadra elkezdődik a leosztás. Mivel a két félnek nem egyenlő idő alatt töltődik be az ablak, ezért van akinél hamarabb van akinél később. Igazából ez nem is jelentene akkora gondot, mert utána megáll és a játékosok eseményeire reagál a játék, lép tovább stb. Viszont én mégis azt szeretném, hogy ha szinkronba lennének és egyszerre kezdődne meg a leosztás.

A kérdésem, hogy milyen módon lehetne ezt megoldani?
 

Egyszerű lapozó.

Zolcsika · 2011. Jan. 5. (Sze), 16.56
Üdv!

Van egy oldalam ahol while függvénnyel kiíratok elemeket.
Első kérdésem, hogyan tudnék kiíratni csak 12 dbot nem többet.
A lap aljára meg olyan egyszerű lapozót szeretnék, ami két nyílból áll balra és jobbra, ha a jobbra nyílra kattintanak akkor ugrik a következő 12 db létező ID számú bejegyzésre és azokat íratja ki. természetesen ha a bal oldalira kattintanak akkor vissza lépeget. Viszont kikötés is kellene bele, mégpedig hogy ha az ID egyenlő a legkisebbel akkor visszafelé ne tudjon lépni ha pedig a legnagyobbal akkor előrefelé ne tudjon lépni.

Valaki tudna nekem ebbe segíteni? előre is köszönöm

Üdv!
 

Ausztriai webtárhely

stan · 2011. Jan. 5. (Sze), 10.02
Sziasztok!

Egy Osztrák cégnek kell weboldalt csinálnom, amelybe beletartozik a webtárhely vagy webszerver kiválasztása is. Az egyetlen megkötés, hogy magának a tárhelynek Ausztriában kell lennie FIZIKAILAG illetve magának az azt kihasználó cégnek is Osztráknak kell lennie. Ezeket a feltételeket jogi okok miatt támasztják felém, tehát ennek mindenképpen meg kell felelni.

Eddigi kutakodásom eredményeként két szolgáltatót találtam ígéretesnek:
http://www.internex.at
http://hostaustria.at

Először elég egy egyszerű virtuális tárhely típusú 1 GB-os dinamikus tárhely. Azonban később szükség lehet nagyobb teljesítményű saját szervere (mondjuk bérlésre), tehát jó ha a cég az egyszerű tárhelyen felül, szükség esetén minden gond nélkül tud komolyabb hardvert biztosítani.

Ha van tapasztalatotok ausztriai tárhelyszolgáltatókkal kapcsolatban, akkor örülék ha megosztanátok velem, mert nekem egyelőre semmilyen rálátásom nincs a dologra, azon kívül, hogy a Google mit hoz ki nekem a megfelelő kulcsszavakra az első oldalon.
 

január 4

PHP 24 óra alatt példák

Hellhammer · 2011. Jan. 4. (K), 13.28
Üdv!

Elsősorban azokat kérdezném, akik foglalkoztak a témában írt könyvvel; a gondom az lenne, hogy a borítón lévő link (az innen tudod letölteni a példakódokat: kiskapu[pont]hu) által letölthető kódok közül van, ami nekem nem működik...
Konkrétan a DBA függvények használatával próbáltam foglalkozni, de a letöltött, módosítatlan kód hibát jelez..
(Gondoltam, hátha hibásan gépelték be, ezért összevetettem a könyvvel; de eltérést nem találtam...)
Valamint felmerült, hogy mi van akkor, ha jelenlegi php verzió 5.3 már nem foglalkozik vele, de mivel a témában találtam helpet a php.net/manual-ban, úgy gondolom, nem ez lesz a baj...


Ez ügyben kérdezném, hogy valaki nem tud véletlenül helyet, ahol esetleg javítva fent vannak a példák?


Előre is köszi!